سختی استخراج شبکه بیت کوین بیشترین کاهش ۹ سال اخیر خود را تجربه کرد

سختی استخراج شبکه بیت کوین بیشترین کاهش ۹ سال اخیر خود را تجربه کرد

سختی استخراج بیت کوین که به‌عنوان معیاری برای سنجش میزان رقابت در دریافت پاداش از شبکه در نظر گرفته می‌شود، بیشترین افت را از اکتبر ۲۰۱۱ (مهر ۹۰) تاکنون تجربه کرد.

به گزارش «The Block» و براساس داده‌های موجود در وب‌سایت «BTC.com»، در ساعت ۸:۲۸ روز سه‌شنبه ۱۳ آبان، میزان سختی استخراج شبکه بیت کوین با کاهشی ۱۶.۰۵ درصدی از ۲۰ تریلیون به ۱۶.۷۵ تریلیون رسید.

داده‌های تازه نشان می‌دهد که این کاهش سختی، دومین افت بزرگِ سختی استخراج بیت کوین است. دومین افت بزرگ قبلی مربوط به ۲۶ مارس (۷ فروردین) همین سال است. کاهش قیمت بیت کوین تا زیر سطح ۶,۰۰۰ دلار در ۱۲ مارس (۲۲ اسفند ۹۸) سبب شد تا بسیاری از معامله‌گران دارایی‌های خود را بفروشند. با گذشت دو هفته از فروش گسترده ۱۲ مارس، میزان سختی استخراج شبکه بیت کوین ۱۵.۹۵٪ کاهش یافت.

سختی استخراج شبکه بیت کوین بیشترین کاهش ۹ سال اخیر خود را تجربه کرد
بیشترین میزان کاهش در نرخ هش شبکه بیت کوین

کاهش امروز سختی استخراج شبکه بیت کوین بیشترین درصدِ افت پس از ورود ماینینگ به دوره ای‌سیک‌ (ASIC) است. دوره استفاده از دستگاه‌های ای‌سیک در استخراج بیت کوین از حدود سال ۲۰۱۳ میلادی آغاز شد.

منشأ این افت بزرگ را می‌توان در مرزهای چین جست‌و‌جو کرد. بسیاری از ماینر‌های چینی که قصد انتقال دستگاه‌های خود را از نیروگاه‌های برق آبی به نیروگاه‌های تولید برق با سوخت فسیلی را دارند، عملیات استخراج را متوقف کرده‌اند.

با کاهش میزان رقابت در استخراج بیت کوین، درآمد ماینر‌های باقی‌مانده نیز بیشتر خواهد شد. شایان ذکر است که پاداش استخراج بیت کوین هم به بالاترین سطح خود از ماه مه (اردیبهشت) رسیده است.

اشتراک
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین امتیاز
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
سینا فلاحی
سینا فلاحی
5 ماه پیش

کاشکی بیاد پایین به سود ما

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.