یکی از نواحی کوچک چین یک سوم از تمام قدرت پردازش شبکه بیت کوین را تولید می‌کند!

یکی از نواحی کوچک چین یک سوم از تمام قدرت پردازش شبکه بیت کوین را تولید می‌کند!

دانشگاه کمبریج به تازگی «نقشه استخراج بیت کوین» را منتشر کرده است که توزیع هش ریت شبکه بیت کوین را به تفکیک منطقه جغرافیایی نشان می‌دهد. در این میان، چین بیشترین سهم از قدرت پردازش شبکه را در اختیار دارد.

به گزارش کوین تلگراف، مرکز اقتصاد جایگزینِ دانشگاه کمبریج به تازگی نقشه استخراج بیت کوین را منتشر کرده است. در این نقشه، هش ریت (نرخ هش) ماهیانه تولید‌شده در شبکه بیت کوین، به تفکیک کشور محاسبه شده است.

در این نقشه از داده‌های استخرهای استخراج وایا بی‌تی‌سی (ViaBTC)، پولین (Poolin) و بی‌تی‌سی دات کام (BTC.com) استفاده شده است. دانشگاه کمبریج ادعا می‌کند که اولین موسسه‌ای است که نقشه‌ای از هش ریت شبکه بیت کوین را به تفکیک منطقه جغرافیایی منتشر کرده و آن را در اختیار عموم قرار داده است.

یکی از نواحی کوچک چین یک سوم از تمام قدرت پردازش شبکه بیت کوین را تولید می‌کند!
توزیع قدرت هش در شبکه بیت کوین به تفکیک کشور

بر طبق داده‌های ارائه‌شده در این نقشه، بیشتر قدرت هش شبکه بیت کوین با سهم ۶۵.۰۸ درصد، در کشور چین قرار دارد.

آمریکا با ۷.۲۴ درصد، روسیه با ۶.۹ درصد، قزاقستان ۶.۱۷ درصد، مالزی با ۴.۳۳ درصد و ایران با ۳.۸۲ درصد سهم در رده‌های بعدی قرار دارند. کشورهای دیگر در دنیا نیز روی هم رفته ۶.۵ درصد از قدرت هش شبکه را تامین می‌کنند و سهم هر یک کمتر از ۱ درصد است.

در بخش دیگری از آمار ارائه‌شده توسط دانشگاه کمبریج، داده‌های تاریخی در اختیار عموم قرار داده شده است تا بتوانند تغییرات هش ریت شبکه بیت کوین را در طول زمان نیز مشاهده کنند. امکانات دیگری نظیر تعیین بازه‌های مشخص و مشاهده میانگین آنها هم در اختیار کاربران قرار گرفته است.

در بخش دیگری از این آمار، توزیع هش ریت شبکه بیت کوین در نقاط مختلف چین ارائه شده است. در این میان، ۳۵.۷۶ درصد از هش ریت شبکه، متعلق به ناحیه ژین جیانگ (Xinjiang) است.

استان سیچوان با ۹.۶۶ درصد در رده بعدی جای گرفته است. پس از سیچوان، مغولستان داخلی با ۸.۰۷ درصد، یونان با ۵.۴۲ درصد و پکن با ۱.۷۳ درصد در رده‌های بعدی قرار دارند.

در روزهای گذشته با توجه به نزدیکی رویداد هاوینگ، هش ریت شبکه بیت کوین نیز به رکوردی تازه دست یافت.

error in loading comments. please attention