ارزش بازار بیت کوین از اینتل و کوکاکولا عبور کرد

ارزش بازار بیت کوین از اینتل و کوکاکولا عبور کرد

بیت کوین با دستیابی به ارزش بازاری بالغ بر ۲۰۵میلیارد دلار، اینتل و کوکاکولا را پشت سر گذاشت.

به گزارش کوین تلگراف، با روند صعودی اخیر که در بازار ارزهای دیجیتال به‌وقوع پیوست، ارزش بازار بیت کوین از شماری از برترین شرکت‌های سهامی عام مانند اینتل و کوکاکولا پیشی گرفته است.

به‌دنبال سیر صعودی بازار ارزهای دیجیتال در واپسین روزهای ژوییه ۲۰۲۰ (اوایل مرداد)، ارزش بازار بیت کوین با افزایش چشم‌گیر از آستانه ۲۰۰میلیارد دلار عبور کرد. گفتنی است در زمان نگارش این مطلب، ارزش بازار بیت کوین در محدوده ۲۰۸میلیارد دلار است. پیش‌تر این ارز دیجیتال محبوب توانست به ارزش بازاری بالغ بر ۲۲۲میلیارد دلار دست پیدا کند.

با این حساب، بیت کوین اکنون از نظر ارزش بازار، بالاتر از شرکت‌هایی همچون اینتل و کوکاکولا ایستاده است. بر اساس داده‌های دریافتی از ماکرو ترندز (Macro Trends)، در روز ۳۱ ژوییه (۱۰ مرداد)، ارزش بازار هر یک از شرکت‌های اینتل و کوکاکولا در انتهای معاملات روزانه به‌ترتیب به ۲۰۳ و ۲۰۲میلیارد دلار رسیده بود.

ارزش بازار بیت کوین از اینتل و کوکاکولا عبور کرد
نمودار هفت‌روزه ارزش بازار بیت کوین. منبع: Coin۳۶۰

گفتنی است طی روزهای اخیر، اینتل که غول صنعت نیمه‌هادی است، شاهد کاهشی چشم‌گیر در بهای سهام خود بود. ارزش بازار این شرکت پس از انتشار گزارش‌های مالی ناامیدکننده سه‌ماهه سوم این شرکت در روز ۲۲ ژوییه (۱ مرداد)، به‌زیر ۲۵۹ دلار سقوط کرد. در ادمه در روز ۲۴ ژوییه (۳ مرداد)، ۴۵میلیارد دلار دیگر از ارزش این شرکت پرآوازه دنیای فناوری کاسته شد.

ارزش بازار بیت کوین از اینتل و کوکاکولا عبور کرد
نمودار ارزش بازار اینتل. منبع: Macro Trends

این اولین باری نیست که اینتل در میدان رقابت با بیت کوین، از نظر ارزش بازار، عقب می‌ماند. پیش‌تر نیز در سال ۲۰۱۷ شاهد بودیم با ثبت قیمت تاریخی ۲۰,۰۰۰ دلار برای بیت کوین، ارزش این ارز دیجیتال از مرز ۳۰۰میلیارد دلار عبور کرد، حال آنکه در آن زمان، ارزش بازار اینتل، چیزی در حدود ۲۲۰میلیارد دلار بود.

در بحبوحه شیوع کرونا و بلاتکلیفی‌های اقتصادی ناشی از آن، کوکاکولا که غول صنعت مواد غذایی و آشامیدنی است، با صف‌های فروش سنگین در سهام خود مواجه شد. گفتنی است در مارس ۲۰۲۰ (اسفند ۹۸)، ارزش بازار این شرکت در عرضه یک ماه، بیش از ۹۰میلیارد دلار کاهش یافت. این سقوط تاریخی در نهایت موجب شد تا بزرگ‌ترین کاهش سه‌ماهه در درآمدهای این شرکت طی ۳۰ سال اخیر به ثبت برسد.

در مقابل، بیت کوین در سال جاری، شاهد چندین حرکت صعودی بزرگ بوده و از اول ژوئن (خرداد)، ارزش بازار این ارز دیجیتال، چیزی در حدود ۸۰میلیارد دلار افزایش پیدا کرده است. گفتنی است پیش‌تر بهای بیت کوین در روز ۲ اوت (۱۲ مرداد) با رسیدن به ۱۲,۰۰۰ دلار باعث شد اوج تاریخی دیگری برای ارزش بازار این ارز دیجیتال رقم بخورد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
بیت کوین سراب
بیت کوین سراب
3 سال قبل

واقعا متاسفم بازار بیت کوین و رمز ارزها با اینتل و کوکاکولا یکیه با کی اومدیم سیزده به در

Hadi
Hadi
3 سال قبل

نهگ و خرس و گاو بازی به گند کشیده بازار ارز رمزا رو