رکوردشکنی دوباره قدرت پردازش شبکه بیت کوین

رکوردشکنی دوباره قدرت پردازش شبکه بیت کوین

میانگین هفتگی هش ریت شبکه بیت کوین همزمان با رشد قیمت آن و رسیدن به محدوده ۱۲,۰۰۰ دلار، برای اولین بار از ۱۲۹ اگزاهش بر ثانیه عبور کرده است.

به گزارش کوین تلگراف و بر اساس داده‌های بلاک چین داتکام، ۱۵ اوت (۲۵ مرداد)، میانگین هفتگی هش ریت شبکه بیت کوین به رکورد تازه ۱۲۹.۰۷۵ اگزاهش (EH/s) بر ثانیه رسید. این در حالی است که طی دو هفته قبل از این جهش، نرخ هش شبکه روندی ثابت داشت و رکورد قبلی ۲۸ ژوییه (۷ مرداد) ثبت شده بود.

نمودار نرخ هش شبکه بیت کوین
نمودار نرخ هش شبکه بیت کوین

هش ریت شبکه، میزان قدرت پردازشی است که ماینرها برای تأیید تراکنش‌های بیت کوین اختصاص داده‌اند. هر چه میانگین هش ریت بیشتر باشد، به آن معناست که ماینرهای بیشتری نسبت به صرفه اقتصادی این کار اطمینان دارند؛ از همین رو می‌توان گفت که همبستگی میان هش ریت و قیمت بیت کوین قدرتمند است.

قیمت بیت کوین طی ماه اوت، دو بار موفق به عبور از قیمت ۱۲,۰۰۰ دلار شد، اما هر دو بار به محدوده ۱۱,۵۰۰ دلار سقوط کرد. درحال‌حاضر هر واحد بیت کوین در قیمت ۱۱,۸۲۰ دلار معامله و به مقاومت ۱۲,۰۰۰ دلاری نزدیک می‌شود.

پس از شیوع ویروس کرونا و با عرضه بسته‌های حمایتی از سوی فدرال رزرو، بسیاری از سرمایه‌گذاران از دارایی‌های سنتی فاصله گرفتند و در پاسخ به بحرانی که پس از کرونا ایجاد شد،‌ به سرمایه‌گذاری در بیت کوین و طلا روی آوردند و این مسئله سبب شد تا همبستگی نوسانات قیمت طلا و بیت کوین در سال ۲۰۲۰ تا حد زیادی افزایش یابد.

قیمت طلا چندی پیش از ۲,۰۰۰ دلار به ازای هر اونس عبور کرد و بیت کوین نیز در همین زمان چرخه صعودی جدیدی را آغاز کرد. مکس کایزر (Max Keiser)، از سرمایه‌گذاران بیت کوین، به‌تازگی اعلام کرده است که وارن بافت، میلیاردر افسانه‌ای، در حوزه طلا سرمایه‌گذاری کرده است و این موضوع می‌تواند باعث افزایش قیمت بیت کوین شود.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

4 دیدگاه
آرمان
آرمان
3 سال قبل

دوستان سلام یه تحلیل کوتاه مدت از بیت میدید ؟
به نظرتون شانس ریزش و صلاح بیشتره یا روند صعودی؟

shahab
shahab
3 سال قبل
پاسخ  آرمان

فعلا در روند صعودی هستش، اگر هم در میان مدت اصلاح کنه در نقاط بالاتر مانند 15، 18، 20، 25 هزار اونم نه تا 10 هزار حداکثر 13، 16، 17، 22 هزار اصلاح کنه با توجه به سقفی که میشکونه

محمد صدرایی
محمد صدرایی
3 سال قبل
پاسخ  آرمان

با سلام
روند کوتاه مدت صعودیه تارگت های پیش رو 12670 و سپس 14000 میباشد در میان مدت هم باز روند صعودی حاکمه البته این صرفاً یک تحلیله پس هر تحلیلی میتونه اشتباهاتی داشته باشه

منصور
منصور
3 سال قبل
پاسخ  آرمان

میان مدت و بلند مدت صعود، پیش بینی من اینه یکماه دیکه 15000 رو حتما رد کرده، البته نظر شخصی منه ممکنه اشتباه باشه