اقتصاددان وال استریت: بیت کوین تا ۱۰۰۰ دلار سقوط خواهد کرد !

اقتصاددان وال استریت: بیت کوین تا ۱۰۰۰ دلار سقوط خواهد کرد !

پیتر بوکوار، کهنه کار وال استریت یک سقوط شدید را برای ارزهای دیجیتال پیش‌بینی کرد.

به گزارش سی‌ان‌بی‌سی، او از سرعت رخ داد این اتفاق، مطمئن نیست اما معتقد است که این اتفاق دیر یا زود خواهد افتاد.

او در برنامه Futures Now سی‌ان‌بی‌سی اظهار داشت:

وقتی نمودار چیزی مثل بیت کوین به این شکل سهمی شود، معمولا در همان جایی که سهمی آغاز شده است هم به پایان می‌رسد.

بروکوار، از اقتصاددانان رنامه‌های سی‌ان‌بی‌سی، معتقد است که بیت‌کوین در معرض خطر سقوطی ۹۰ درصدی از سطح کنونی خود است. او بیت‌کوین را یک حباب کلاسیک خواند.

وی افزود:

از اینکه در طول سال جاری قیمت بیت کوین به ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار کاهش یابد، تعجب نخواهم کرد.

پادشاه ارزهای دیجیتال، کمتر از ۱۲ ماه پیش، به این محدوده قیمتی رسیده بود. قیمت بیت کوین امروز به دلیل اخبار فشار دولت بر صرافی های کره جنوبی در همکاری با بانک ها، حدود ۱۰ درصد کاهش یافت.

بروکوار علت این سقوط احتمالی در آینده را، افزایش نرخ بهره در سراسر جهان می داند. او سیاست‌گذاری‌های مالی تسهیل شده بانک‌های مرکزی را که برای آرام کردن تاثیرات بحران مالی جهانی طراحی شده بود، علت رشد سریع ارزهای دیجیتال دانست.

بروکوار در مصاحبه روز پنج‌شنبه خود این سوال را مطرح کرد:

آیا اگر ما هرگز سیاست‌گذاری تسهیلات کمی را مطرح نمی‌کردیم، اصلا ارز دیجیتالی به وجود می‌آمد؟

او پیشبینی کرد که وقتی بازار بیت کوین افت شدیدی داشته باشد، رفتار سرمایه‌گذاران در برابر دارایی های پر خطر تغییر خواهد کرد. بروکوار همچنین گفت که احتمالا بازار سهام هم تحت تاثیر آسیب‌های جانبی این رخداد قرار خواهد گرفت اما همه این تاثیرات بر اساس تاثیرات روانی خواهد بود نه این که ایرادی اساسی در اقتصاد به وجود بیاید.

منبع : cnbc
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

6 دیدگاه
مهدی
مهدی
۶ سال قبل

دولت ها تمام تلاش شون رو می کنن که پول را به عنوان یکی از منابع قدرت در اختیار خودش نگه دارند. تا وقتی پول دست دولت ها باشه مردم برده آن ها خواهند بود بنابراین دموکراسی واقعی با استفاده از ارزهای دیجیتال و غیرمتمرکز حاصل خواهد شد.

شخصا با حرف ایشون تا حدودی موافق هستم و قطعا دولت ها در کوتاه مدت با استفاده از قدرت فعلی شون ارزهای دیجیتال رو دچار افت می کنند و حتی شاید به نابودی بکشونند. اما در طولانی مدت حتما آن را خواهند پذیرفت.

نوید
نوید
۶ سال قبل
پاسخ  مهدی

صد در 100 موافقم

آرمان
آرمان
۶ سال قبل

واقعا حرفای ایشون مضحک و خنده دار هست ایشون احتمالا یا از اساس شکلگیری ارز دیجیتال خبر ندارن یا بانکشون در حال ورشکستی هست.
به نظر من بیت کوین تا پایان امسال صد هزار دلار را رد خواهد کرد.

Bitoman.ir
Bitoman.ir
۶ سال قبل

Bitcoin Will Hit $1 Million in 5-10 Years, Says PayPal Director

بهنام
بهنام
۶ سال قبل

برای بررسی بازار ارز دیجیتال قطعا این دوست کهنه کار وال استریت که با بازار سنتی کالا و ارز سر و کار داره نمیتونه آنالیز درستی از ارز دیجیتال داشته باشه چون سیستم بلاک چین رو عملا درک نکرده( چون کهنه کار و سنتیه! ) و صرفا به الگوهای برای پیش بینی بازار تکیه میکنه! روند کلی ارزهای دیجیتال از ابتدای پدید اومدنشون تا به الان همواره صعودی بوده و خواهد ماند تا زمانی که به عنوان ارزهای مرجع جای دلار و یورو رو در بازارها بگیرن. این روند صعودی حداقل تا 10 سال آینده ادامه خواهد داشت.

هاتف
هاتف
۶ سال قبل

بیت کوین تا 100 هزار هم خواهد رفت