اگر این مقاومت‌ها شکسته شود، قیمت بیت کوین می‌تواند به ۱۶,۰۰۰ دلار برسد

اگر این مقاومت‌ها شکسته شود، قیمت بیت کوین می‌تواند به ۱۶,۰۰۰ دلار برسد

به‌عقیده بسیاری از کارشناسان، بازار اگر قیمت بیت کوین موفق به شکستن مقاومت‌های کلیدی پیش روی خود شود، احتمال رسیدن به ۱۶,۰۰۰ دلار وجود خواهد داشت.

به گزارش کوین تلگراف، طی هفته گذشته، بسیاری از ارزهای دیجیتال با سقوط قیمت همراه بودند و این سقوط موجب شد تا بسیاری از سرمایه‌گذاران متحمل ضرر شوند. این در حالی است که در روزهای گذشته شاهد تثبیت قیمت و کاهش نوسانات بودیم. اما امروز بیت کوین توانست جهش قابل توجهی را ثبت کند و تا ۱۰,۵۰۰ دلار بالا رود.

همان طور که پیش‌تر گفتیم، ورود بیت کوین به فاز تثبیت، سبب شد تا معامله‌گران گیج شوند، زیرا این محدوده باریک، جهت مومنتوم یا حرکت بعدی را به‌طور مشخص نشان نمی‌دهد. سؤال اصلی اینجاست که آیا بیت کوین می‌تواند مقاومت ۱۱,۰۰۰ دلاری خود را بشکند؟ یا شکاف ایجاد شده در پلتفرم CME در رقم ۹,۶۵۰ دلار را پر می‌کند؟

سطوح حیاتی برای بیت کوین

دلار آمریکا ارز معیار ما در این بحث است. دلار آمریکا بار دیگر نشانه‌های ضعف از خود نشان داده است و همین ضعف باعث شده است تا دارایی‌هایی نظیر طلا، بیت کوین و نقره واکنشی صعودی به این مسئله نشان دهند.

نمودار یک هفته‌ای قیمت بیت کوین
نمودار یک هفته‌ای قیمت بیت کوین

نگاه نکردن به نمودارها در تایم فریم‌های بالاتر، اشتباهی است که معمولا سرمایه‌گذاران و معامله‌گران بازار مرتکب آن می‌شوند. نگاه کردن به تایم فریم‌های بالاتر و مشاهده کلیات بازار از اهمیت بسیاری برخوردار است و به ما نشان می‌دهد که وضعیت فعلی بازار چگونه است.

برای ارزهای دیجیتال و بیت کوین، دورنمای کلی بازار معمولا صعودی و سالم است. اما معامله‌گران باید به سطوح کلیدی قیمت چشم بدوزند.

با نگاهی به نمودار می‌توان فهمید که قیمت بیت کوین طی ماه گذشته نتوانسته است ناحیه پراهمیت ۱۱,۸۰۰ دلاری (تایم فریم هفتگی) را بشکند. شکست بیت کوین در فتح این مقاومت، سبب شد تا شاهد اصلاح به ناحیه سبز رنگ باشیم. این ناحیه سبز رنگ در حال حاضر یکی از مهم‌ترین نواحی قیمتی است.

اگر بیت کوین بتواند حمایتی قوی در بالای سطح ۸,۸۵۰ تا ۹,۳۰۰ دلار تشکیل دهد، ساختار صعودی بازار تأیید می‌شود. از سوی دیگر، سقوط قیمت به زیر ناحیه سبز رنگ، این احتمال را تقویت می‌کند که قیمت بیت کوین با اصلاحی شدیدتر به‌سمت ۷,۴۰۰ حرکت کند. باید این نکته را نیز به یاد داشت که در سال ۲۰۱۶، پیش از ایجاد چرخه صعودی، شاهد نوسانات طولانی‌مدت در طول حاشیه کانال بودیم.

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین

همان طور که می‌توان دید، نوسانات سال ۲۰۱۶، شباهت زیادی به وضعیت فعلی دارد. در آن زمان، ابتدا یک جهش بزرگ رخ داد و سپس شاهد نوسانات در یک محدوده کوچک بودیم.

یک سمت این محدوده را اوج ثبت‌شده و سمت دیگر را ناحیه حمایتی پیشین تشکیل می‌دهد. با مقایسه دو زمان، می‌توان گفت که در وضعیت فعلی، سمت بالای محدوده مقاومت ۱۱,۸۰۰ دلار است و ضلع پایینی را ۹,۲۰۰ دلار تشکیل می‌دهد.

اگر قیمت بیت کوین پس از تثبیت قیمت به‌سمت شکستن ۱۱,۸۰۰ دلار برود، هدف احتمالی ۱۶,۰۰۰ دلار خواهد بود.

وضعیت ارزش بازار کل

نمودار ارزش بازار ارزهای دیجیتال
نمودار ارزش بازار ارزهای دیجیتال

در نمودار ارزش بازار کل ارزهای دیجیتال، می‌توان یک اصلاح سالم را در یک روند صعودی مشاهده کرد.

برای اولین بار از ماه ژوئن ۲۰۱۹ (خرداد ۹۸)، ارزش بازار کل ارزهای دیجیتال توانست اوج بالاتری (بسته‌شدن کندل) را ثبت کند که خود نشانه‌ای مثبت در بازار تلقی می‌شود. این در حالی است که بسیاری از سرمایه‌گذاران انتظار جهش‌های صعودی مشابه سال ۲۰۱۷ را دارند.

ازآنجاکه ساختار فعلی بازار تنها مشابه مراحل ابتدایی جهش سال ۲۰۱۷ است، نمی‌توان گفت که این انتظار درست باشد. احساسات حاکم بر بازار نیز مشابه اواخر سال ۲۰۱۶ است.

با تکیه بر این نکات، باید گفت که احتمال بروز یک حرکت صعودی آهسته وجود دارد. در این حرکت آهسته احتمالی، پیش از بالاتر رفتن، مقاومت‌های پیشین می‌شکنند و به حمایت تبدیل می‌شوند.

در این صورت، ارزش کل بازار همچنان پایین‌تر‌ از میانگین‌های متحرک ۱۰۰ و ۲۰۰ هفته‌ای خواهد بود و حمایت اصلی در ناحیه‌‌ای پایین‌تر از سطح فعلی تشکیل می‌شود.

وضعیت بیت کوین در تایم فریم ۱ روزه

نمودار یک روزه قیمت بیت کوین
نمودار یک روزه قیمت بیت کوین

در تایم فریم ۱ روزه، اگر قیمت بیت کوین بتواند در محدوده‌ای بالاتر از ۱۰,۴۵۰ دلار تثبیت شود، ۱۰,۹۰۰ و ۱۱,۰۰۰ دلار نواحی پراهمیت بعدی خواهند بود. برای تداوم جهش صعودی، شکستن ۱۱,۰۰۰ دلار از اهمیت بالایی برخوردار است.

اگر قیمت بیت کوین موفق به عبور از این ناحیه نشود، این احتمال وجود دارد که نوساناتش به بازگشت قیمت و تلاش در جهت پر کردن شکاف CME‌ در ۹,۶۰۰ دلار منجر شود.

از سوی دیگر، کاهش قیمت به زیر ناحیه ۱۰,۰۰۰ دلار، اصلاح قیمت احتمالی و رسیدن به ۹,۵۰۰ دلار را به همراه خواهد داشت. در این صورت، شکاف CME نیز بسته می‌شود.

با این حال، باید به یاد داشت که این پیش‌بینی‌ها همچنان به‌عنوان رفتارهای اصلاحی سالم تلقی می‌شوند.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

21 دیدگاه
فرهاد براتی
فرهاد براتی
3 سال و 6 ماه قبل

چرا وقتی بیت کویین روانجام میدم از بیت کویین هام کم میشه به جایی که بیشتر بشه

مانی هخامنش
مانی هخامنش
3 سال و 6 ماه قبل

دوست عزیز سوالت خیلی خیلی ناقصه به حدی که کلا مفهومی نداره.اگر میشه کمی کاملتر توضیح بده که قابل درک باشه تا دوستان بتونن کمکت کنن وگرنه این سوال شما دقیقا جوابش اینه:چیییییی؟!؟!

نهنگ
نهنگ
3 سال و 6 ماه قبل

<b>b:الان بهترین وقت خرید ویچین هستش <b>

مانی هخامنش
مانی هخامنش
3 سال و 6 ماه قبل
پاسخ  نهنگ

Accepted?

A00
A00
3 سال و 6 ماه قبل

دیر یا زود بالاخره مقاومت ها یکی پس از دیگری میشکنه ??

هادی
هادی
3 سال و 6 ماه قبل

فقطverge

A.s.
A.s.
3 سال و 6 ماه قبل
پاسخ  هادی

من خودم ورج دارم ولی اینقد که بهش اعتماد داری من ندارم چندروزه داری از ورج تعریف میکنی میشه دلیلشو بگی چ اتفاقی ممکنه بیفته واسش؟ یا جو الکیه ؟

مانی هخامنش
مانی هخامنش
3 سال و 6 ماه قبل
پاسخ  A.s.

حرفهایی که بدون تحلیل گفته میشه رو خیلی جدی نگیر.ایشون بیشتر از یک هفتست داره این حرفو میزنه ولی هنوز یه مدرک نشون نداده پس معلومه یا تعصب زیاد بهش داره یا خودش داره و دلش میاد بره بالا که سود کنه

mohammad
mohammad
3 سال و 7 ماه قبل

<b>b:سلام <b>
<b>b:تشکر آقای ناصرفلاح بابت مطالب مفید و خوبتون<b>

احسان
احسان
3 سال و 7 ماه قبل

دیگه فکر کنم رفت برای سپتامبر ساله بعد !!
تجربه چند ساله گذشته نشون داده که تو ماهه سپتامبر میره بالا و تا ژانویه به پایین ترین حدش میرسه .
کارشناسای عریز ؛ بنده فقط نظرمو گفتم .
نیاین طومار بنویسین و نقد کنین .??

مانی هخامنش
مانی هخامنش
3 سال و 6 ماه قبل
پاسخ  احسان

احتمالش هست این اتفاق بیوفته ولی انتخابات امریکا خیلی نزدیکه که با انتخاب ترامپ تاثیر خیلی مثبتی روی بازار میزاره.فرق الان با سال پیش اینه که انتخابات میتونه تمام شکل بازیو عوض کنه

علی
علی
3 سال و 6 ماه قبل

انتخابات چه تاثیری میذاره ؟ میبره بالا یا پایین ؟ در چه صورت

مانی هخامنش
مانی هخامنش
3 سال و 6 ماه قبل
پاسخ  علی

تمام تحلیلگران و کمپانیهای بزرگ اعلام کردن که اگر ترامپ برنده انتخابات بشه و باسیاستهایی که داره باعث رشد ارز دیجیتال میشه و اگر بایدن و حزب دموکرات برنده بشن به خاطر سیایتهاشون باعث افت شدید میشن.اینم حرف من نیست تحلیهاشونم بر اساس نمودار نیست بر اساس طرحهای اقتصادی حزبهاست و خیلی دلیلای دیگه.که اگر یکمی سرچ کنی خیلی کاملتر مطالب بیشتری پیدا میکنی اما در همین حد که با انتخاب دوباره ترامپ بازار رشد خوبی خواهد کرد برای افرادی که متضرر بودن یه نقطه امید دوبارست و بهتر از من میدونید ترامپ سیاستمدار نیست یک اقتصادان و تاجره اینم میتونه یه دلیل باشه برای رشد این بازار

سیدمصطفی میرباقری
سیدمصطفی میرباقری
3 سال و 7 ماه قبل

متاسفانه بیت کوین روزهای خوبی در پیش نخواهد داشت. احتمال سقوط به زیر ۱۰۰۰۰دلار برای بیت کوین زیاده. خیلی ها در حال مهاجرت به اتریوم هستن

مانی هخامنش
مانی هخامنش
3 سال و 6 ماه قبل

سید جان انتخابات امریکارو در نظر نگرفتی حتی اگرم بین ریزش کنه اومدن دوباره ترامپ بدجوری روی سعود بیت تاثیر میزاره.توی بازی دیجیتال هیچیو نمیشه دقیق پیش بینی کرد فقط میشه حدس زد

سیدمصطفی میرباقری
سیدمصطفی میرباقری
3 سال و 6 ماه قبل

الان بازار و تمام پیش بینی هایی که دارم مطالعه میکنم میگه بیت کوین ریزش بزرگی در راه داره. تو این ده روز نرخ ورود بیت کوین به صرافی ها ۱۱۷درصد افزایش داشته. یعنی خودتونو برای یه ریزش شدید آماده کنید. پیشنهادم اینه هرچی دارید تبدیل کنید به استیبل کوین ارزش پولتون نیاد پایین

shahab
shahab
3 سال و 6 ماه قبل

پیش بینی ها لزوما درست نیست و بیت کوین ثابت کرده همیشه راه خودشو میره، به شخصه بعید میدونم با این میزان تقاضای انباشته ایی که در محدوده 9900 تا 10000 دلار هست بیت کوین بتونه پائینر بیاد چون من خودم در چند روز اخیر که ریزش داشت در معاملات بایننس حضور داشتم و دیدم تا قیمت میومد پایین 10000 چه جوری خریدارا هجوم میاوردن و قیمتو پامپ میکردن بالای 10000 و اصلا نمیذاشتن کندل زیر 10 هزار بسته بشه

مانی هخامنش
مانی هخامنش
3 سال و 6 ماه قبل

این پیشبینی با یه مدرک محکم گفته شد پس تا حد زیادی قابل قبوله.میتونه این اتفاق بیوفته ولی 3ماه اینده یه دوره جدید برای بیته که میتونه ببرتش اسمون یا فرش.درکل این مسله برای هولدرا خیلی تفاوتی نداره.اما طبق تجربه من اطلاعاتم میگه روی این قیمت یه مدت کوتاه بازی میکنه بدش دوباره یه سعود میزنه.حالا تا ببینیم چی میشه.هرچه پیش اید خوش اید.فقط این وسط امیدوارم که درصد ضرر دوستان 1 باشه درصد سودشون 99

BTC
BTC
3 سال و 6 ماه قبل

به قول شما یه بار کوچ کردم به اتریوم ۷۵۰ دلاری و بیتکوین کش ۱۲۰۰ دلاری هنوزه هنوزه دارم چوبش رو ميخورم اگر بیتکوین بشه ۱۴۰۰۰ دلار تازه یر به‌ یرم و درضمن کلی خرید بیتکوین زیر ۴۰۰۰ دلاری به کمکم اومد اونائی که ترید میکنن خدا پشت و پناهشان ولی اونائی که برای سرمایه‌گذاری خرید میکنن فقط بیتکوین در هرصورت اين تجربه‌ سه ساله منه

توصیه
توصیه
3 سال و 6 ماه قبل
پاسخ  BTC

از لایتکوین زیر 50 دلار غفلت نکن.

سیدمصطفی میرباقری
سیدمصطفی میرباقری
3 سال و 6 ماه قبل
پاسخ  BTC

منم حدودا سه سال پیش بیت کوین گرفتم و خدا رو شکر سرمایه م سه برابر شد. ولی الان نسبت به بیت کوین اطمینان خاطر ندارم.