ثروت جف بزوس از ارزش کل بازار بیت کوین فراتر رفت

ثروت جف بزوس از ارزش کل بازار بیت کوین فراتر رفت

ارزش دارایی جف بزوس (Jeff Bezos) بیش از ارزش تمام بیت کوین‌های در گردش است. این در حالی است که با وجود این حجم از ثروت، بزوس قادر به خرید تمام بیت کوین‌های موجود نیست!

به گزارش کوین تلگراف، ثروت جف بزوس، مدیرعامل آمازون، اخیرا رکورد تازه‌ای ثبت کرده است. در حال حاضر ثروت بزوس بیشتر از تمام سرمایه‌ای است که معامله‌گران در بازار بیت کوین قرار داده‌اند و به‌دنبال کسب سود از طریق آنها هستند.

بلومبرگ در مقاله‌ای که ۱ جولای (۱۱ تیر) منتشر کرد، نوشت:

سهام شرکت آمازون ۴.۴ درصد رشد داشت و روز چهارشنبه، به رکورد ۲,۸۷۸.۷۰ دلار به‌ازای هر سهم رسید. این میزان، دارایی ثروتمندترین فرد جهان یعنی بنیان‌گذار آمازون را به ۱۷۱.۶ میلیارد دلار می‌رساند. طبق شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، این رقم از رکورد قبلی ۱۶۷.۷ میلیارد دلاری او که در ۴ سپتامبر ۲۰۱۸ (۱۳ شهریور ۹۷) به ثبت رسید، بیشتر است.

در زمان نگارش این گزارش و طبق داده‌های «Coin360»، ارزش بازار بیت کوین حدودا ۱۶۷.۶ میلیارد دلار است. ارزش بازار از طریق ضرب واحدهای بیت کوین در گردش در قیمت هر واحد به‌دست می‌آید.

ثروت خالص بزوس نشان می‌دهد که ارزش بازار بیت کوین در مقایسه با سایر بازارها و حتی ثروت برخی افراد رقم کوچکی است. برای مقایسه بیشتر، براساس گزارشی که در مه ۲۰۲۰ (اردیبهشت ۹۹) منتشر شد، ارزش کل بازار طلا حدود ۸ تریلیون دلار برآورد شده است.

مدیرعامل میلیاردر آمازون، حتی با ثروت خالص کنونی‌اش نیز احتمالا موفق به خرید تمام بیت کوین‌های در گردش نمی‌‎شود.

پیش از این نیز، مدیر بخش استخراج شرکت جنسیس ماینینگ (Genesis Mining)، فیلیپ سالتر (Philip Salter)، برآورد کرده بود که بزوس می‌تواند تمام بیت کوین‌های عرضه‌شده در صرافی‌ها را خریداری کند. با این حال، این کار احتمالا قیمت این دارایی را بالا برده و نقدینگی بازار را بسیار کم می‌کند. علاوه بر این، برخی افراد ممکن است مایل به فروش بیت کوین‌های خود نباشند. این احتمال نیز وجود دارد که عده‌ای بیت کوین‌های خود را با گذشت زمان از دست داده و هم‌اکنون به آنها دسترسی نداشته باشند.

معامله‌گر قراردادهای مشتقه و اینفلوئنسر یوتیوب، تون وایس (Tone Vays)، نیز در مقاله‌ای مجزا، ایده‌هایی مشابه را مورد بررسی قرار داده است. او در مطلب ماه آوریل (اردیبهشت) خود نوشت:

او ممکن است با خرید بیت کوین به‌اندازه‌ای قیمت بیت کوین را بالا ببرد که خودش دیگر قادر به خرید آن نباشد.

error in loading comments. please attention