تحلیل تکنیکال اختصاصی چند آلت کوین مطرح بازار؛ ۳ آذر (۲۳ نوامبر)

تحلیل تکنیکال اختصاصی چند آلت کوین مطرح بازار؛ ۳ آذر (۲۳ نوامبر)

جهش قیمت بیت کوین از کف روزانه خود در شمع (کندل) روز گذشته، بیان‌گر حرکت احتمالی قیمت تا سقف تاریخی آن (ATH) است. احتمال همراهی گروه عمده‌ای از آلت کوین‌ها در این حرکت با بیت کوین نیز وجود دارد.

به گزارش کوین‌تلگراف، بیت کوین از پایین‌ترین سطح قیمتی خود در مارس سال ۲۰۲۰ و در قیمت تقریبی ۴,۰۰۰ دلار، بازگشتی خیره‌کننده داشته است، به‌صورتی که حتی موردتوجه سرمایه‌گذاران نهادی نیز قرار گرفته است. اخیراً ریک رایدر (Rick Rieder)، از مدیران ارشد شرکت سرمایه‌گذاری بلک‌راک (BlackRock)، اظهار داشته که بیت کوین می‌تواند جایگزین طلا شود، زیرا حتی انتقال آن هم آسان‌تر از جابجایی شمش طلا است.

دیدگاه‌های مشابه نشانه‌هایی‌ مثبت تلقی می‌شوند، زیرا بیانگر این موضوع هستند که جایگاه بیت کوین به‌عنوان طلای دیجیتال، به‌طوری فزاینده‌ حتی در میان سرمایه‌گذاران سنتی نیز مورد استقبال بیشتری قرار گرفته است. گزارش جدید پانترا کپیتال (Pantera Capital)، شرکت سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال، افزایش اخیر قیمت بیت کوین را به خدمات جدید پی‌پل در حوزه ارزهای دیجیتال نسبت می‌دهد. طبق داده‌های جدید این شرکت، پی‌پل در حال حاضر حدود ۷۰ درصد بیت کوین‌های تازه ماین‌شده و کش‌اپ ۳۰ درصد باقی‌مانده را خریداری می‌کند. مجموعاً این عوامل کمبودی واقعی را در عرضه ایجاد کرده است.

مدت‌ زیادی است که منتقدان بیت کوین این دارایی را بی‌ثبات و پرنوسان توصیف می‌کنند، اما تحقیقات شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری ون‌اک (Van Eck) نشان می‌دهد که حدود نیمی از سهام زیر مجموعه شاخص S&P ۵۰۰ در یک بازه زمانی ۹۰ روزه، نوساناتی مشابه یا حتی بیشتر از بیت کوین را ثبت رسانده‌اند. با گسترش و شناخته‌شدن یافته‌هایی این چنین، سرمایه‌گذاران بیشتری به این حوزه جذب خواهند شد. سرمایه‌گذاران اکنون در این فکر هستند که آیا قیمت بیت کوین در هفته آینده به بالاترین سطح تاریخی خود خواهد رسید و آیا آلت کوین‌ها این روند را دنبال خواهند کرد؟

قبل از اینکه به تحلیل این سری از ارزها برویم، نگاه مختصری به عملکرد چند نمونه از تحلیل‌های گذشته خالی از لطف نخواهد بود. برای نمونه در تحلیل قیمت آلت کوین‌ها به تاریخ ۱۳ بهمن ۱۳۹۸، به هدف ۷۵۰ دلاری اتریوم با توجه به الگوی هارمونیک خفاش نزولی اشاره کردیم. اتریوم از این تاریخ و در قیمت ۱۹۰ دلار با رشدی معادل ۳۱۰ درصد تا روز جاری، به مرز ۶۰۰ دلار نیز رسیده است. همچنین در تحلیل تکنیکال اختصاصی اتریوم به تاریخ ۷ مرداد ۱۳۹۹ نیز اهداف بالای این ارز را متذکر شدیم. در نمونه‌ای دیگر در تحلیل گروهی آلت کوین‌ها به تاریخ ۳ مهر ۱۳۹۹، به هدف ۵ دلاری ارز ویوز (Waves)، در قیمت ۲.۳ دلار اشاره کردیم. قیمت از تحلیل گذشته با رشدی حدود ۲۵۰ درصد تا روز جاری، به ۸.۵ دلار نیز رسیده است.

به سراغ تحلیل نمودارهای گروهی از این ارزها را می‌رویم تا مسیر بعدی قیمت‌ها را تخمین زده و سطوح بحرانی را در صعود یا نزول آن‌ها مشخص کنیم.

تزوس (TEZOS)

به واکنش قیمت تزوس درون کانال روزانه توجه کنید. برای تأیید اعتبار کانال ترسیم‌شده نیز، برخورد و واکنش‌ قیمت را به سطوح مختلف آن به‌ویژه میدچنل (خطوط میانی کانال) بررسی کنید. در تحلیل گذشته تزوس در قیمت ۲ دلار، به انتظار صعود قیمت از همین سطح اشاره کردیم. همچنین گفتیم که اهداف پله‌ای قیمت در صعود، ۲.۵، ۲.۸، ۳.۱، و ۳.۴ خواهد بود.

تحلیل تکنیکال اختصاصی چند آلت کوین مطرح بازار؛ ۳ آذر (۲۳ نوامبر)
تحلیل گذشته قیمت تزوس به تاریخ ۳ مهر

قیمت در روز جاری اولین هدف تحلیل را در ۲.۵ دلار دیده است.

تحلیل تکنیکال اختصاصی چند آلت کوین مطرح بازار؛ ۳ آذر (۲۳ نوامبر)
نمودار فعلی قیمت تزوس در تایم فریم هفتگی

حال برای بررسی دقیق‌تر اعتبار اهداف مذکور در تحلیل گذشته، به تایم فریم روزانه مراجعه می‌کنیم. به‌منظور اعتبارسنجی دو کانال ترسیمی (سیاه‌رنگ) که بر روی یکدیگر قرار گرفته‌اند، به واکنش قیمت به سطوح آن و میدچنل توجه کنید. با حرکت قیمت به بالای کانال نزولی و کوچک قیمت، انتظار رشد آن را تا میدچنل کانال صعودی اصلی در ۲.۸ دلار خواهیم داشت. اهداف بعدی به‌ترتیب ۳.۱ و ۳.۴ دلار خواهند بود. در بلندمدت نیز دیده‌شدن هدف ۴.۸ دلاری ممکن خواهد بود.

تحلیل تکنیکال اختصاصی چند آلت کوین مطرح بازار؛ ۳ آذر (۲۳ نوامبر)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

شکست روند منفی شاخص قدرت نسبی (RSI) در همین تایم فریم، می‌تواند عامل تأیید دیگری برای رشد قیمت باشد.

الگورند (ALGORAND)

به واکنش قیمت الگورند درون کانال روزانه توجه کنید. برای تأیید اعتبار کانال ترسیم‌شده نیز، برخورد و واکنش‌ قیمت را به سطوح مختلف آن به‌ویژه میدچنل (خطوط میانی کانال) بررسی کنید. در تحلیل گذشته الگورند به مقاومت کلیدی ۰.۳۶۶۴ دلاری در قیمت اشاره کردیم. همچنین گفتیم که با شکست این مقاومت، انتظار رشد قیمت را تا ۰.۴۰ دلار و سپس تا ۰.۴۴ دلار و در نهایت ۰.۴۸ دلار، خواهیم داشت. قیمت مطابق تحلیل اهداف مذکور را درنوردید و حتی تا بالای ۰.۷ دلار نیز رشد کرده است.

در وضعیت فعلی، با توجه به برخورد قیمت به کف کانال صعودی در تایم فریم روزانه و تکمیل پولبک به میدچنل کانال کوچک نزولی، احتمال صعود قیمت به‌ترتیب تا اهداف ۰.۴۰، ۰.۴۵ و ۰.۵۱ دلار وجود خواهد داشت. در صورت دیده‌شدن این اهداف، ایستگاه‌های بعدی قیمت باتوجه به سطوح کانال تعریف خواهند شد.

تحلیل تکنیکال اختصاصی چند آلت کوین مطرح بازار؛ ۳ آذر (۲۳ نوامبر)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

در تایم فریم هفتگی شاخص قدرت نسبی (RSI) به روند صعودی بلندمدت خود برخورد کرده و به آن واکنش نشان داده است. این امر می‌تواند تأیید دیگری بر روند صعودی قیمت باشد.

ترون (TRON)

به واکنش قیمت ترون درون کانال روزانه توجه کنید. برای تأیید اعتبار کانال ترسیم‌شده نیز، برخورد و واکنش‌ قیمت را به سطوح مختلف آن به‌ویژه میدچنل (خطوط میانی کانال) بررسی کنید. در تحلیل گذشته ترون، به این موضوع اشاره کردیم که اگر قیمت موفق به شکست سطح ۰.۰۲۱ دلار شود، انتظار رشد قیمت را در کوتاه‌مدت تا ۰.۰۲۵ دلار و ۰.۰۳۵ دلار خواهیم داشت. ترون با حرکت مطابق تحلیل گذشته، اکنون کمی پایین‌تر از هدف دوم و در حوالی ۰.۰۳۱ دلار معامله می‌شود.

در وضعیت فعلی با توجه به حمایت قیمت بر روی میدچنل کانال صعودی، با حرکت آن به بالای مقاومت ۰.۰۳۱ دلار، می‌توان انتظار حرکت صعودی را تا تقاطع میدچنل این کانال و سقف کانال نزولی در ۰.۰۳۶ دلار و در بالای آن تا ۰.۰۴۰ دلار داشت.

تحلیل تکنیکال اختصاصی چند آلت کوین مطرح بازار؛ ۳ آذر (۲۳ نوامبر)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز در همین تایم فریم مقاومت دینامیک خود را شکسته است، که این موضوع می‌تواند تأیید دیگری بر روند صعودی قیمت باشد.

لایت کوین (Litecoin)

به واکنش قیمت لایت کوین درون کانال‌های هفتگی توجه کنید. برای تأیید اعتبار کانال‌های ترسیم‌شده نیز، برخورد و واکنش‌ قیمت را به سطوح مختلف آن به‌ویژه میدچنل (خطوط میانی کانال) بررسی کنید. با توجه به حمایت قیمت بر روی میدچنل کانال صعودی، انتظار رشد قیمت را در میان‌مدت تا ۹۸ و سپس ۱۳۱ دلار می‌توان داشت. در کوتاه مدت سطح شکسته شده (بریک اوت) ۶۵ دلار هنوز دیده نشده است و اصلاح احتمالی قیمت تا این سطح موقعیت مناسبی برای خریداران فراهم خواهد کرد.

تحلیل تکنیکال اختصاصی چند آلت کوین مطرح بازار؛ ۳ آذر (۲۳ نوامبر)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

در همین تایم فریم، روند نزولی شاخص قدرت نسبی (RSI) شکسته شده است که می‌تواند به‌عنوان تأییدی برای روند صعودی قیمت باشد.

دش (DASH)

به واکنش قیمت دش درون کانال‌ هفتگی توجه کنید. برای تأیید اعتبار کانال‌ ترسیم‌شده نیز، برخورد و واکنش‌ قیمت را به سطوح مختلف آن به‌ویژه میدچنل (خطوط میانی کانال) بررسی کنید. با توجه به شکست روند نزولی قیمت، انتظار پولبک آن در کوتاه مدت تا این سطح شکسته شده (بریک اوت) و سپس آغاز روند صعودی را در میان مدت خواهیم داشت. اهدافی که با توجه به کانال تعریف می‌شوند، میدچنل در ۱۱۰ دلار، سقف قبلی قیمت در ۱۳۴ دلار، ناحیه مقاومتی ۱۶۵ الی ۱۷۰ دلار و در نهایت ۲۰۲ دلار خواهد بود.

تحلیل تکنیکال اختصاصی چند آلت کوین مطرح بازار؛ ۳ آذر (۲۳ نوامبر)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

شکست الگوی مثلث در شاخص قدرت نسبی (RSI) در همین تایم فریم نیز می‌تواند به‌منزله‌ تأیید برای روند صعودی قیمت باشد.

پیشنهاد نهایی این است که با تنظیم بهینه حد ضرر، ریسک خود را در معاملات کنترل کنید و با ورود و خروج پله‌ای در حمایت و مقاومت‌ها، سرمایه خود را مدیریت کنید. اگر دانش کافی برای معامله‌گری در اختیار ندارید، از ورود به معاملات خودداری کنید و با مراجعه به بخش آموزش تحلیل بازار به‌تدریج این دانش را فرا گیرید. در این تحلیل از اصلاحات احتمالی و کوتاه‌مدت قیمت چشم‌پوشی شده است و همچنین نباید به‌عنوان سیگنالی مبنی بر خرید یا فروش در نظر گرفته شود.

اشتراک
اطلاع از
guest
36 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
محسن
محسن
5 ماه پیش

باسلام باتوجه به علم وتجربه شما تو این زمینه ممنون میشم که واسه جذب سرمایه گذار آماتور یه تحلیل هم واسه ارزهای اینده دار و سرمایه گذاری بلند مدت ارایه شود مچکرم از تحلیل ها و توضیحات کاملتون

Afshin
Afshin
5 ماه پیش

سلام جناب علامی عزیرم
من دو روز پیش اتریم و ریپل خریدم الان نزولی است و البته قیمت دلار هم بی تاثیر نبوده برای ریال ما
نظرتون چیه
یکی در مورد قیمت این دو ارز در یک ماه آتی و دوم قیمت دلار خودمون
ممنون ????

Afshin
Afshin
5 ماه پیش

ممنون استاد غلامی عزیز???

mehdi
mehdi
5 ماه پیش

سلام وقت بخیر.
نظرتون راجع به بیزکوین چیه؟ممنون میشم

Mr trader
Mr trader
5 ماه پیش

سلام آقای غلامی
رشد ترون درصورتی که به محدوده 4 سنت برسد به چه شکل خواهد بود در ادامه روند

علی عبادی
علی عبادی
5 ماه پیش

سلام، چطوری میتونم با آقای غلامی یه تماس برقرار کنم؟

امیررضا
امیررضا
5 ماه پیش

سلام جناب . لطف میکنید نظرتونو در مورد لینک کوین یا همون چین لینک هم بگید. لطفا مقاومت هاشونم بگید ممنون ک انقد فعالید

مسعود صدر
مسعود صدر
5 ماه پیش

همیشه زیباترین و جامع ترین تحلیلهارو ازتون میخونم سپاس راهتون پایدار استاد

Mehdi
Mehdi
5 ماه پیش

صرافی مطمئن خارجی ای که بشه از ایران باهاش کار کرد و آموزشش رو نیاز دارم. ممنون.

بنیامین جوادی
بنیامین جوادی
5 ماه پیش

من ریپل و ترون خریدم امروز نظرتون میان مدت چه قیمت دلاریه؟

حمیدرضا
حمیدرضا
5 ماه پیش

XRP لطفا

ح.م
ح.م
5 ماه پیش

الان ریپل 65 سنت هستش برم رو تتر؟

hamed
hamed
5 ماه پیش

بسیار عالی. ممنون از تحلیلتون.

محمد فرهاد
محمد فرهاد
5 ماه پیش

سلام
اګه می شه ذر رابطه با ADA و XRP هم تحلیل بگذارید

حمیدرضا
حمیدرضا
5 ماه پیش

آقا ممنون خیلی طلایی

محمد
محمد
5 ماه پیش

تحلیل خود بیت کوین را لطفا بگذارید

Sadegh
Sadegh
5 ماه پیش

جالب بود واسم تو فرم تظر سنجی شما درخواست تحلیل واسه الت کوین ها علی الخصوص تزوس ع رو گذاشتم و امروز تحلیل کردین ، ممنون از شما
من از قیمت ۲.۰۵ پوزیشن لانگ دارم و تانالا سود خوبی داده نظر شما بستن کامل پوزیشنه یا نه؟
تقرییا ۸۰۰۰ هزا ر دلار پوزیشن دارم که ۵۰ درصدشو روی ۲.۴۹۷ بستم ولی الباقی بازه

اردشیر
اردشیر
5 ماه پیش
پاسخ  Sadegh

الباقی را سریعتر به یک کیف دیگر در آن صرافی و یا کیف پول یا اکانت دیگر در صرافی منتقل کنید وگرنه در صورت شکست ناگهانی و ایجاد حالت لیکویید احتمال دارد کل سرمایه‌ی شما بسوزد یا حتی منفی شود. اگر از FTX استفاده می‌کنید در آن امکان ساختن ولت‌های مجزا هست. اما باید به تنظیمات آن بسیار دقیق دقت کنید.

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.