تمام شرکت‌های فین‌تک در ۱۰ سال آینده از بلاک چین استفاده خواهند کرد

تمام شرکت‌های فین‌تک در ۱۰ سال آینده از بلاک چین استفاده خواهند کرد

در گزارش دولت استرالیا از آینده حوزه فین‌تک و رگ‌تک (مدیریت قانون‌گذاری) آمده است که فناوری بلاک چین در آینده استرالیا نقشی دوچندان دارد و احتمالاً تمام شرکت‌های مالی و فناوری در ۱۰ سال آینده از بلاک چین استفاده خواهند کرد.

به گزارش کوین تلگراف، کمیته منتخب سنا در حوزه فناوری‌های مالی و مدیریت قانون‌گذاری با انتشار پیش‌نویس گزارشی، بر ضرورت فناوری بلاک چین در آینده تأکید کرد. در این گزارش بیش از ۵۰ بار از فناوری بلاک چین یاد شده است.

این گزارش، پاسخ به اولین رکود اقتصادی استرالیا در ۳۰ گذشته است که به‌واسطه شیوع کرونا ایجاد شده است. دولت استرالیا سه روز پیش و با اشاره به نرخ رشد اقتصادی منفی در سه ماهه منتهی به ماه ژوئن (خرداد) این رکود را تأیید کرد.

به‌گفته اندرو برگ (Andrew Bragg)، سناتور ارشد این کمیته، در این گزارش چندین پیشنهاد برای پذیرش فناوری و بدل‌شدن به یک رقیب بین‌المللی در این حوزه ارائه شده است. او در ادامه افزود:

امید دارم که این گزارش بتواند به سلسله‌ای از واکنش‌های سریع بینجامد: شغل‌های جدید و انتخاب‌های بیشتر.

در گزارش نامبرده بارها به فناوری بلاک چین و دفتر کل توزیع‌شده اشاره شده است. در بخش دیگری از این گزارش آمده است که طبق پیش‌بینی‌ها، پتانسیل سالیانه بلاک چین چیزی در حدود ۱۷۵ میلیارد دلار است و این رقم تا سال ۲۰۳۰ به ۳ تریلیون دلار خواهد رسید. در این گزارش به صحبت‌های مایکل باکینا (Michael Bacina)، از مدیران ارشد شرکت پایپر آلدرمن (Piper Alderman)، نیز اشاره شده است. او در صحبت‌های خود ضمن اشاره به رشد چشمگیر بلاک چین در حوزه‌های مالی و قانون‌گذاری می‌افزاید:

بیشتر پروژه‌های حوزه فین‌تک و رگ‌تک، در طول ۱۰ سال آینده یا تماما با تکیه بر بلاک چین و دفتر کل توزیع‌شده ایجاد می‌شوند یا به‌شکلی گسترده از آنها بهره خواهند گرفت.

در بخش توصیه‌نامه این گزارش از لزوم ایجاد چارچوب‌های قانونی پیرامون عرضه‌های اولیه سکه (ICO) صحبت شده بود و این چارچوب‌ها را نه تنها به‌عنوان عاملی بازدارنده، بلکه به‌عنوان مشوقی برای توسعه بلاک چین معرفی کرده بود.  

دکتر جما گرین (Jemma Green)، مدیر اجرایی پاورلجر (Power Ledger) ضمن خاطرنشان کردن این مسئله که تا به حال چیزی در حدود ۲۶ میلیارد دلار از طریق عرضه‌های اولیه جذب شده است، افزود که سهم استرالیا از ۱٪ هم کمتر بوده است. به‌عقیده او، با قانون‌گذاری‌های تازه در امر اخذ مالیات، استرالیا می‌تواند از این فرصت استفاده کند. او در ادامه افزود:

دستیابی به سهمی بیشتر از این سفره ۲۶ میلیارد دلاری، مساوی است با استخدام ده‌ها هزار نیروی کار جدید.

در این گزارش از ابزارهای مدیریتی و ثبت گزارش در حوزه‌های داده‌های املاک و مستغلات و احراز هویت به‌عنوان کاربردهای دیگر فناوری بلاک چین یاد شده است.

اتحادیه ملی کشاورزان استرالیا نیز عنوان کرده است که فناوری بلاک چین می‌تواند نقشی قابل‌توجه در موفقیت این کشور در امور کشاورزی به همراه داشته باشد. گفته می‌شود که این حوزه تا سال ۲۰۳۰ تا ۱۰۰ میلیارد دلار رشد کند. برگ در این رابطه گفت:

این فناوری نوآورانه، آینده بخش کشاورزی است.

گفتنی است که نسخه نهایی این گزارش آوریل ۲۰۲۱ (فروردین ۱۴۰۰) منتشر خواهد شد.

اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال، آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۲,۹۹۸,۰۰۰
۱,۷۹۸,۸۰۰ تومان
شرکت در دوره
off
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x