استرالیایی‌ها از این پس می‌توانند با بیت کوین نوشیدنی بخرند

استرالیایی‌ها از این پس می‌توانند با بیت کوین نوشیدنی بخرند

دستگاه‌های فروش اتوماتیک نوشیدنیِ شرکت کوکاکولا آماتیل، بزرگترین شرکت تولید نوشیدنی‌های غیرالکلی در استرالیا، به تازگی امکان پرداخت توسط ارزهای دیجیتال را مهیا کرده است.

به گزارش کوین تلگراف، این کار در پی توافق و همکاری با پلتفرم دارایی دیجیتال سنتراپِی (Centrapay) از روز دوشنبه اجرایی شد.

بدین‌وسیله شبکه کوکاکولا آماتیل با ارائه این قابلیت بر روی بیش از دوهزار دستگاه خود در استرالیا و نیوزیلند این امکان را به مشتریان دستگاه‌های وندینگ خود می‌دهد تا با نصب یک اپلیکیشن به اسم کیف پول هوشمند سیلو (Sylo Smart Wallet) بر روی گوشی تلفن همراه‌شان، بتوانند هزینه خرید نوشیدنی خود را با ارزهای دیجیتال پرداخت کنند. پرداخت هزینه توسط اسکن کردن کیوآر کد صورت می‌گیرد.

کیف پول هوشمند سیلو یک برنامه غیر متمرکز است که خدمات پیام‌رسانی را با یک کیف پول دیجیتال ادغام می‌کند. این برنامه از ارزهای دیجیتال اصلی همچون بیت کوین و تمام توکن‌های ERC20 پشتیبانی می‌کند.

جروم فاوری (Jerome Faury) مدیرعامل سنتراپِی به لزوم حساسیت و هوشیاری بیشتر درخصوص نیاز به کاهش تماس‌های فیزیکی در فروشگاه‌ها اشاره می‌کند. به‌عقیده او به‌دلیل شیوع ویروس کرونا، این تماس‌ها باید به حداقل برسد.

قرارداد همکاری منعقدشده بین این شرکت و شرکت کوکاکولا اماتیل، یکی از بزرگترین شرکت‌های پخش انواع نوشیدنی‌های کوکاکولا با بیش از ۲۷۰ میلیون مشتری، به‌عنوان اولین قدم برای دست‌یابی آسان تر به ارزهای دیجیتال برای مصرف‌کنندگان در سراسر جهان به حساب می‌آید.

فاوری در این زمینه می‌گوید:

حالا ما در استرالیا و نیوزیلند نشان دادیم که این فناوری چطور کار می‌کند و اکنون در پی توسعه‌ی این خدمات در سراسر جهان هستیم. هم‌اکنون در آمریکای شمالی مستقر شده‌ایم و بازار ایالات متحده هدف بعدی خواهد بود.

این شرکت بر روی مقابله با موانع موجود در مسیر فناوری‌های نسخه سوم وب (Web ۳.۰)، به‌ویژه دارایی‌های دیجیتال و خدمات هویت دیجیتال متمرکز شده است. این شرکت معتقد است که این موانع سبب می‌شوند تا استفاده از آنها پیچیده باشد و در نهایت به تجربه کاربری بدی ختم شود.

همزمان با تمرکز سنتراپِی و کوکاکولا اماتیل بر روی مصرف‌کنندگان متمرکز می‌کنند، سایر شرکای تجاری کوکاکولا فناوری بلاک چین را در زنجیره تأمین نیز مورد استفاده قرار داده‌اند.

در نوامبر سال ۲۰۱۹ (آبان ۹۸) کوک وان نورث آمریکا (Coke One North America)، شرکتی که مدیریت عملیات فناوری اطلاعات توزیع‌کنندگان بزرگ نوشابه‌های گازدار را برعهده دارد، برای مدیریت زنجیره تأمین خود، شروع به استفاده از نرم‌افزار آلمانی SAP که از یک راه‌حل بلاک چینی استفاده می‌کند، کرد.

این شرکت بر شرکت‌های متعددی که تحت لیسانس کوکاکولا در حال فعالیت‌های متفاوتی چون تولید، پر کردن بطری و حمل‌و‌نقل برای حدودا ۱۶۰ هزار سفارش مختلف از محصولات کوکاکولا در روز در حال فعالیتند نظارت دارد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه