فرد استرالیایی به خاطر تراکنش‌های ثبت نشده ارز دیجیتال دستگیر شد

فرد استرالیایی به خاطر تراکنش‌های ثبت نشده ارز دیجیتال دستگیر شد

مقامات قضایی استرالیا دستور بازداشت یک فرد ۳۸ ساله را به جرم انجام تراکنش‌های ثبت نشده ارزهای دیجیتال صادر کردند.

به گزارش کوین تلگراف، اداره پلیس ویکتوریا، روز گذشته اعلام کرد که فردی ساکن شهر «کیرنلی» (Cairnlea) را در منزلش دستگیر کرده‌اند. در گزارش مشترک اداره پلیس ویکتوریا و مرکز بازرسی و گزارش تراکنش‌های استرالیا (AUSTRAC) آمده است:

کارآگاهان یگان جرایم مجازی، امروز فردی را دستگیر کردند که طبق تحقیقات پلیس، در تراکنش‌های ثبت نشده ارزهای دیجیتال دست داشت.

این شهروندِ اهل کیرنلی متهم است که به واسطه ارائه خدمات صرافی ارزهای دیجیتال قوانین ضد پول‌شویی، قوانین مقابله با تامین مالی تروریسم و قانون جزاء استرالیا را نقض کرده است. به گفته مراجع قضایی، سرمایه‌های مورد بحث در موارد مشکوکی مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

طی یورش مامورین پلیس به محل زندگی متهم، مقادیری پول نقد، مدارک شناسایی جعلی و یک دستگاه ATM ارزهای دیجیتال نیز کشف و ضبط شد.

تحقیقات پیرامون هویت این فرد با گزارش فعالیت‌های کلاهبردارانه در ارتباط با این دستگاه ATM آغاز شد. این اولین همکاری میان AUSTRAC و نیروهای یگان جرایم مجازی در خصوص دستگیری یکی از کلاهبرداران حوزه ارزهای دیجیتال است. لازم به ذکر است که هویت فرد دستگیر شده مشخص نشده است.

«دیوید هاوکینز» (David Hawkins)، مسئول عملیات‌های اطلاعاتی AUSTRAC، در صحبت‌هایش اعلام کرد که دستگیری این فرد نشان از اهمیت بالای همکاری میان این دو نهاد دارد.

ماه اکتبر نیز «ایوان مانوئل مولینا لی» (Ivan Manuel Molina Lee)، رئیس شرکت پرحاشیه «کریپتو کپیتال» (Crypto Capital)، به اتهام پولشویی دستگیر شد. کریپتو کپیتال یک شرکت فعال در حوزه پردازش پرداخت‌هاست که در پاناما به ثبت رسیده است. همکاری با بیتفینکس و دیگر صرافی‌های بزرگ دنیا یکی از دلایل شهرت کریپتو کپیتال است.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه