بانک سوئیسی برای همکاری با شرکت‌های مرتبط با ارز دیجیتال پیشگام شد

بانک سوئیسی برای همکاری با شرکت‌های مرتبط با ارز دیجیتال پیشگام شد

بانک سوئیسی هایپودکار لنزبورگ که در زمینه اعطای رهن فعالیت می کند، اعلام کرد که حساب های بانکی برای شرکت های فعال در زمینه ارز دیجیتال افتتاح خواهد نمود.

با اینکه بلاک چین و ارزهای دیجیتال به مقبولیت عام در سوئیس رسیده است، بانک های سوئیسی واکنش مثبتی به این قضیه نداشته اند که به نظر می‌رسد این مورد هم در حال بهبود است.

بانک سوئیسی برای همکاری با شرکت‌های مرتبط با ارز دیجیتال پیشگام شد

علاوه بر بانک خصوصی فالکون که خدمات مدیریت سرمایه ارائه می دهد، بانک هایپو اولین بانک سوئیسی خواهد بود که آغوش خود را به روی ارزهای دیجیتال باز می کند.

مدیرعامل این بانک خانم ماریان ویلدی، با اشاره به اینکه بانکی مانند هایپو به تکنولوژی پایبند بوده، بیان کرد که با صنعت بلاک چین نیز باید خود را سازگار کند.

وی در این باره گفت:

به عنوان بانکی که بر پایه تکنولوژی است و به دنبال استراتژی های کمکی در زمینه فین تک است، کار با شرکت های مبتنی بر بلاک چین و صنعت نوظهور ارزهای دیجیتال باعث اعتبار این بانک است.

همچنین خانم ویلدی که از ارزدیجیتال فرانک حمایت کرده بود اعلام کرد که ضمن همکاری با شرکت های ارزدیجیتال، از مشکلات پول شویی در زمینه ارزهای دیجیتال نیز بطور کامل باخبرند. خانم ویلدی افزود :

مطالعات لازم درباره مشکلات و خطرات همراه این صنعت انجام و به قانون گذاران سوئیس در این حوزه قبل از شروع همکاری با شرکت های ارزدیجیتال اطلاع رسانی شده است.

طبق گفته های خانم ویلدی ، فرآیند انتخاب مشتریان جدید بصورت دقیق انجام خواهد شد بطوری که بانک هایپودکار برای این کار تحقیقات جامع و عمیقی را انجام خواهد داد. این بانک از یک طرف سوم با تجربه برای آنالیز سوابق و بررسی موارد لازم قبل از عقد قرارداد با شرکت ها استفاده خواهد کرد.

این خبر در حالی از بانک هایپودکار لنزبورگ منتشر شد که چند روز قبل بلاک چین نیروی کار سوئیس برای «حساب های بانکی برای شرکت های بلاک چینی» درخواست تقاضا داده بود.

بانک سوئیسی برای همکاری با شرکت‌های مرتبط با ارز دیجیتال پیشگام شد

سوئیس از پیشگامان مسائل مربوط به بلاک چین و ارزهای دیجیتال است. گزارش های جدید نشان می دهد که این کشور بیشترین نسبت مشارکت کننده در سرمایه اولیه ICOها به تعداد ICOهای اجرا شده را نسبت به هرجای دیگر دارد.

گفتنی است که انتخاب شهردار شهر Zug که به وادی ارزهای دیجیتال معروف است، به وسیله بلاک چین در تاریخ ۲۵ژوئن سال ۲۰۱۸ انجام می شود.

منبع: bitcoinmagazine
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه