۸۰ درصد از واحدهای اتریوم برای سهام‎گذاری آماده هستند

۸۰ درصد از واحدهای اتریوم برای سهام‎گذاری آماده هستند

حدود ۸۶میلیون از اترهایی که در خارج از صرافی‌ها نگه‌داری می‌شوند، در کیف پول‌هایی هستند که موجودی آنها برای سهام‌گذاری در اتریوم ۲.۰ کافی خواهد بود.

به گزارش کوین تلگراف، درحالی‌که فعالان عرصه ارزهای دیجیتال منتظر عرضه اتریوم ۲.۰ هستند، بخش بزرگی از دارندگان اتر، مقدار اتر کافی برای سهام‌گذاری در شبکه در اختیار دارند.

طبق گزارشی با عنوان «وضعیت اقتصادی اتریوم ۲.۰»، در حدود ۸۰ درصد از کل ذخیره اتر موجود، در کیف پول‌های خارج از صرافی‌ها نگه‌داری می‌شود که بیش از مقدار موردنیاز برای سهام‌گذاری در شبکه اتریوم ۲.۰ است. این گزارش را مدیران اجرایی کانسنسیس (ConsenSys) در ۱۶ ژوییه (۲۶ تیر) منتشر کرده‌اند. کانسنسیس یکی از توسعه‌دهنده‌‌های زیرساخت بلاک چین اتریوم است.

در این گزارش، اشاره شده است که ۷۷.۷ درصد از ذخیره اتر، معادل با ۸۶.۶میلیون اتر، در کیف پول‌هایی قرار دارد که مقدار اتر در آن‌ها بیشتر از ۳۲ عدد است. این میزان، حداقل مقدار اتر موردنیاز برای به‌دست‌آوردن امکان سهام‌گذاری در اتریوم ۲.۰ است.

طبق این گزارش، درحالی‌که بیشتر اترهای آماده سهام‌گذاری، در کیف پول‌های خارج از صرافی‌ها نگه‌داری می‌شود، حدود ۱۸.۷ میلیون اتر نیز در صرافی‌ها قرار دارد و می‌توان از آنها برای سهام‌گذاری استفاده کرد. به‌گفته کانسنسیس، این ارقام یک «بازار کاملا سودمند و قابل‌رسیدگی» را ایجاد می‌کنند، درحالی‌که هدف اصلی پاداش‌های سهام‌گذاری باید تبدیل این کیف پول‌ها به اعتبارسنج‌های فعال باشد.

متخصصان کانسنسیس پیش‌بینی کرده‌اند که ۱۳.۸ درصد از اترهای سهام‌گذاری‌شده می‌توانند سطح امنیت شبکه را تا حدی بالا ببرند که مشابه زمانی باشد که قیمت اتر در بالاترین رقم خود قرار داشت. در این گزارش آمده است:

طبق محاسبات ما، نرخ سهام‌گذاری کافی برای رساندن سطح امنیت شبکه به میزانی که در اوج قیمت این ارز دیجیتال شاهدش بودیم، ۱۳.۸ درصد است.

سهام‌گذاری اتریوم بخش مهمی از طرح ارتقای بلاک چین اتریوم، یعنی اتریوم ۲.۰ است که بسیاری از فعالان عرصه ارزهای دیجیتال منتظر آن هستند. پس از راه‌اندازی این به‌روزرسانی، پروتکل اجماع اتریوم از اثبات انجام کار (POW) فعلی به اثبات سهام (POS) تغییر خواهد کرد.

افرادی که موجودی اتر آنها بیش از ۳۲ واحد است، این امکان را خواهند داشت که در سهام‌گذاری اتر مشارکت کنند. در این فرایند این امکان به کاربران داده می‌شود که مزایایی را در قبال تأیید اعتبار بلاک‌ها دریافت کنند. در اثبات انجام کار،‌ این مزایا در قالب پاداش استخراج به ماینرها اعطا می‌شود.

در ماه مه، کانسنسیس، گزارشی را منتشر کرد که طبق آن ۶۶ درصد از دارندگان اتر قصد داشتند که کوین‌های خود را به‌محض تکمیل اولین مرحله از پیاده‌سازی اتر ۲.۰، سهام‌گذاری کنند. با اینکه انتظار می‌رود پیاده‌سازی اتریوم ۲.۰ در اواخر سال ۲۰۲۰ میلادی محقق شود، نسخه دوم شبکه آزمایشی آن با نام بیکن (Beacon) از ماه مه سال ۲۰۲۰ (اردیبهشت ۹۹) در حال فعالیت بوده است.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
shahab
shahab
3 سال قبل

به زودی اتریوم با تحول در زیرساخت سهم بیشتری از بازار را در اختیار خواهد گرفت و این امر تاثیر قابل ملاحضه در قیمت اون خواهد گذاشت بطوریکه حتی ممکنه تا نزدیک نصف قیمت بیت کوین پیشروی کنه هر چند در دنیای دیجیتال هیچ چیز قابل پیشبینی و قطعی نیست