شرکت گری‌اسکیل فقط در یک هفته ۱۸۵ میلیون دلار بیت کوین خریده است!

شرکت گری‌اسکیل فقط در یک هفته ۱۸۵ میلیون دلار بیت کوین خریده است!

گفته می‌شود گری اسکیل (Grayscale) که یکی از مشهورترین و محبوب‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال است، تنها در هفته گذشته ۱۹,۸۷۹ واحد بیت کوین به صندوق سرمایه‌گذاری بیت کوین خود اضافه کرده است.

به گزارش کریپتوپوتیتو، با احتساب بیت کوین‌های تازه‌ای که به مجموع بیت کوین‌های تحت مدیریت گری اسکیل اضافه شده است، این صندوق در حال حاضر چیزی در حدود ۴۰۰,۰۰۰ بیت کوین در اختیار دارد و این رقم روزبه‌روز در حال افزایش است.

کوین روک (Keving Rook)، یکی از محققین مشهور حوزه ارزهای دیجیتال در ارتباط با افزایش روزافزون بیت کوین‌های گری اسکیل می‌نویسد:

گری اسکیل طی هفته گذشته ۱۹,۸۷۹ واحد بیت کوین را به صندوق سرمایه‌گذاری بیت کوین خود افزود. این شرکت از زمان هاوینگ ۵۳,۵۸۸ واحد بیت کوین به این صندوق افزوده است.

ماینرهای بیت کوین هفته گذشته تنها ۷,۰۸۱ واحد بیت کوین استخراج کرده‌اند. بیت کوین‌های استخراجی ماینرها پس از هاوینگ نیز ۳۹,۵۴۴ واحد بوده است.

چیزی در حدود ۴۰۰,۰۰۰ واحد بیت کوین تحت مدیریت گری اسکیل (در صندوق سرمایه‌گذاری بیت کوین) قرار دارد.

شرکت گری‌اسکیل فقط در یک هفته ۱۸۵ میلیون دلار بیت کوین خریده است!
آمار خرید بیت کوین توسط گری اسکیل

پیش‌تر گری اسکیل اعلام کرده بود که  سرمایه‌گذاران برای حفاظت از سرمایه‌های خود در برابر تورمی که به‌واسطه چاپ بی‌رویه پول ایجاد شده است، بیت کوین می‌خرند.

طبق اطلاعات ارائه‌شده در صفحه عملکرد صندوق بیت کوین گری اسکیل، در حال حاضر به‌ازای هر سهم، ۸.۸۳ دلار بیت کوین در صندوق وجود دارد. این در حالی است که قیمت بازار هر سهم ۱۰.۱۴ دلار است. این یعنی سرمایه‌گذاران مایل به پرداخت ۱۵ درصد قیمت بیشتر هستند.

در حال حاضر هر واحد بیت کوین در رقم ۹,۱۰۰ دلار معامله می‌شود؛ این یعنی خرید هفته گذشته گری اسکیل چیزی در حدود ۱۸۵ میلیون دلار بوده است.

با وجود اینکه بیت کوین، پرچمدار ارزهای دیجیتال در گری اسکیل به حساب می‌آید، اما اتریوم نیز از جمله ارزهای محبوب این شرکت سرمایه‌گذاری است. طبق گزارش‌ها، گری اسکیل در ماه گذشته چیزی در حدود نیمی از اترهای ماین‌شده را خریداری کرده است.

نکته جالب اینجاست که تفاوت ارزش اسمی و ارزش واقعی اتر در صندوق سرمایه‌گذاری گری اسکیل بیشتر است. اوایل ماه جاری میلادی، هر اتر، ۷۵۰ درصد بیشتر از قیمتش در بازار، با قیمت ۲,۰۰۰ دلار معامله می‌شد. به ازای هر سهم، ۰.۰۹ اتر معادل ۲۱ دلار در صندوق وجود دارد. قیمت بازار هر سهم نیز ۹۸ دلار است.

علیرغم تمام این آمارها، قیمت بیت کوین همچنان در فاز تثبیت قرار دارد و هنوز موفق نشده است سد ۱۰,۰۰۰ دلاری را بشکند. باید به یاد داشت خروج گری اسکیل و برداشته‌شدن فشار خریدی که از سفارش‌های این شرکت ناشی می‌شود، می‌تواند اثرات گسترده‌ای بر بازار داشته باشد.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

4 دیدگاه
دکتر نصیری
دکتر نصیری
3 سال و 9 ماه قبل

اول اینکه کی میخواین اینو یاد بگیرین که شرکت با شخص حقیقی فرق میکنه. هم استراتژیش هم افق دیدش هم صبر و تحملش هم آستانه ضررش هم....

دوم اینکه به زودی گری اسکیل ورشکست میشه...
انقدر شرکت های بزرگتر از گری اسکیل تو دنیا ورشکست شدن قبل از این که اصلا گری اسکیل پیش اونا هیچی به حساب نمیاد

سوم اینکه یه نفر از کریپتو پوتیتو بپرسه چرا شرکت های بزرگی رو که دارن میفروشن تو بوق و کرنا نمیکنی؟ همیشه یه عده چه بزرگ چه کوچیک در حال خرید یا فروشن. چیزی که وضعیتو مشخص میکنه قیمته. وقتی قیمت نزولیه یعنی شرکت ها و اشخاص حقیقی که دارن میفروشن تعدادشون بیشتره.

محمود
محمود
3 سال و 9 ماه قبل

خب چرا خارج نمیشه این شرکت که یهو قیمت بریزه بعد بیاد پایین خریداشو بکنه اگه واقعا خروجش تاثیر داشت اینکارو میکرد

بهزاد طالعی
بهزاد طالعی
3 سال و 9 ماه قبل

واقعیت امر اینه که شرکت های تولید کننده ماینر مانع افرایش قیمت میشن

ع م
ع م
3 سال و 9 ماه قبل

فروشندگان ترسو باعث پایین اومدن قیمت شدند، عملا هیچ اقدام اقتصادی صورت نگرفته بود و فقط و فقط «ترس» باعث شد که بازار به سمت عرضه پیش بره, همه فروشندگان پشیمان خواهند شد. امروز و دیروز دیپ بایرها شدیداً فعال بودند.