چرا قیمت اتریوم درست بعد از به‌روزرسانی بزرگ اتریوم ۲.۰ سقوط کرد؟

چرا قیمت اتریوم درست بعد از به‌روزرسانی بزرگ اتریوم ۲.۰ سقوط کرد؟

با وجود راه‌اندازی موفقیت‌آمیز شبکه اصلی اتریوم ۲.۰ که مدت‌ها منتظر آن بودیم، قیمت اتر همزمان با کاهش قیمت بیت کوین، افت چشمگیری را تجربه کرد.

به گزارش کوین تلگراف، قیمت اتر، ارز دیجیتال بومی شبکه اتریوم، در اصلاح اخیر بیشتر از قیمت بیت کوین افت کرد.

قیمت بیت کوین بعد از اینکه در چند صرافی مانند کوین بیس و بایننس به اوج تاریخی خود رسید، طی چند ساعت با افت بیش از ۹ درصدی مواجه شد. در همان مدت، قیمت اتر هم ۱۱ درصد کاهش یافت.

به‌دلیل راه‌اندازی به‌روزرسانی اتریوم ۲.۰، اصلاح عمیق قیمت اتریوم غافلگیرکننده بود. در روز اول دسامبر (۱۱ آذر)، بیکن چینِ اتریوم ۲.۰ روی شبکه اصلی راه‌اندازی شد. این اتفاق رویدادی مهم و نقطه عطفی برای اتریوم محسوب می‌شود.

اتریوم ۲.۰ یک به‌روزرسانی مهم در شبکه بلاک چین اتریوم است که مقیاس‌پذیری و ظرفیت تراکنش‌های شبکه را بهبود می‌بخشد. قبل از این به‌روزرسانی، ظرفیت شبکه ۱۵ تراکنش بر ثانیه بود.

بعد از به‌روزرسانی و احتمالاً با بیشتر شدن تعداد زنجیره‌های شاردینگ در بلندمدت، اتریوم قادر خواهد بود هزاران تراکنش را در ثانیه پردازش کند.

برای شبکه اتریوم، این به‌روزرسانی از لحاظ فاندامنتالی کاملاً مثبت است، زیرا به برنامه‌های غیرمتمرکز این امکان را می‌دهد که بدون وجود موانع مربوط به مقیاس‌پذیری، در شبکه اتریوم کار کنند. همچنین این امکان را به چرخه‌های جدید دیفای خواهد داد که به‌صورت پایدارتر کار کنند و کاربرانِ آنها تجربهٔ کاربری بهتری داشته باشند.

اصلاح قیمت اتر پس از ارتقای شبکه، به‌دلیل تمایل بازار به خرید شایعات و فروش اخبار (پیش‌خور شدن خبر) موردانتظار بود. برای مثال، وقتی در اواخر نوامبر (اوایل آذر) خبر به‌روزرسانی اتریوم ۲.۰ به‌صورت رسمی تأیید شد، قیمت هم از حدود ۶۲۰ دلار کاهش یافت.

با این حال، کاهش ۱۱ درصدی قیمت اتر تنها در دو ساعت، معامله‌گران را دست‌به‌عصا کرده است. اهمیت به‌روزرسانی اتریوم ۲.۰ و پیامدهایی که به همراه خواهد داشت، به‌احتمال زیاد در بازار این انتظار را به وجود آورده است که اتریوم در کوتاه‌مدت انعطاف‌پذیری بیشتری داشته باشد.

بعد از راه‌اندازی بیکن چین، حالا بزرگان صنعت ارزهای دیجیتال نسبت به رشد میان‌مدت و بلندمدت اتریوم بسیار خوش‌بین هستند. این موضوع احتمالاً، احساس مثبت بازار را نسبت به اتریوم تقویت کرده است.

جوزف لوبین (Joseph Lubin)، از هم‌بنیان‌گذاران اتریوم و بنیان‌گذار کانسنسیس (ConsenSys)، به‌روزرسانی اتریوم ۲.۰ و تغییر مکانیزم اجماع به اثبات سهام را یک ارتقای مهم می‌داند. او گفت:

راه‌اندازی بیکن چین اتریوم ۲.۰ تجلی‌گر خصیصه نوین و متن‌بازی است که عده زیادی را به اتریوم جذب می‌کند. اکنون بیش از ۲۷۰,۰۰۰ اعتبارسنج از سراسر جهان در سازوکار جدید اجماع در اتریوم ۲.۰ شرکت‌ می‌کنند. اثبات سهام یک ارتقای مهم در انگیزه‌های اقتصادی حوزهٔ ارزهای دیجیتال است که اتریوم را به‌عنوان یک بنیاد خودکار و هدفمند برای اعتمادسازی مطرح کرده است. ما در مجموع متعهد به ساخت یک شبکه با حداکثر تمرکززدایی هستیم.

تریدرها انتظار دارند در کوتاه‌مدت یک پولبک عمیق‌تر یا حداقل یک اصلاح نسبی را ببینند. بازار معاملات آتی با نزول ناگهانی قیمت بیت کوین ضربه بزرگی متحمل شد و باعث برهم‌خوردگی بازار مشتقات هم شد.

یک تریدر با نام مستعار «TraderKoz» معتقد است که اگر اتر خود را در بالای ۶۲۰ دلار تثبیت کند، خریدِ آن متقاعدکننده خواهد بود. اما اگر پولبک فعلی ادامه داشته باشد، سطح ۵۶۱ دلار در کوتاه‌مدت نقطهٔ حمایتی مهمی خواهد بود. او معتقد است:

در حال حاضر شاهد آماده‌سازی خوبی برای حرکات قیمتی اتریوم هستیم که از روز دوشنبه تشکیل شده و کندل هفتگی اتر در قیمت خوبی باز شده است. غافلگیرکننده نخواهد بود اگر برای مدت کوتاهی در همین محدوده شاهد نوسان باشیم. اگر قیمت ۶۲۰ دلاری تثبیت شود، فرصت خوبی برای باز کردن موقعیت‌های لانگ خواهد بود.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
محمدرضا میر
محمدرضا میر
۳ سال قبل

دنباله روی اتریوم همراه بیت کوین قابل مشاهده است.
ولی اتریوم بزودی راه خودش رو جدا میکنه

علی باک
علی باک
۳ سال قبل

آپدیت اتریوم به معنای قابل لمس برای اکثریت نبوده.
کسی نمیتونه الان به راحتی استیک کنه و راحت بتونه اترشوم پس بگیره...

حمید
حمید
۳ سال قبل

اتفاق چنین اصلاحی حتا در صرافی کوکوین تا 130 دلار کاهش بود. اما این اصلاح با کندلی با سایه های بلند در اکثر ارزها رخ داده. بنظر من این رخداد در اتریوم به دلیل پیشخور شدن قیمت نبوده بلکه به دلیل ساختارهای بسیار بد ارزهای دیجیتالیست که سیستم معاملاتی و چارت نموداریشان را بر اساس قیمت بیت کوین استوار ساخته اند.
بهتر است که سایر ارزهای دیجیتال مبادلاتشان را بدون دخالت نوسانهای بیت کوین برنامه ریزی کنند