نوریل روبینی: امنیت در فضای ارزهای دیجیتال صفر است!

نوریل روبینی: امنیت در فضای ارزهای دیجیتال صفر است!

نوریل روبینی (Nouriel Roubini)، یکی از منتقدان سرسخت بیت کوین، در اظهارنظر تازه‌اش با انتقاد دوباره ارزهای دیجیتال، این حوزه را بدون امنیت خواند.

به گزارش یوتودی، روبینی در توییت تازه خود نوشت که امنیت در فضای ارزهای دیجیتال صفر است و روزانه شاهد دزدیده‌شدن میلیاردها دلار از ارزهای دیجیتال توسط کلاه‌برداران و دزدها هستیم.

توییت روبینی، پاسخش به ویدیوی اریک ساویکس (Eric Savics) بود. ساویکس در این ویدیو عنوان کرد که قربانی فیشینگ شده است و تمام ارزهای دیجیتالش را دزدیده‌اند.

نوریل روبینی: امنیت در فضای ارزهای دیجیتال صفر است!
توییت روبینی در پاسخ به ویدیوی ساویکس

روبینی در پاسخش می‌نویسد:

اگر اطلاعات کارت اعتباری یا حساب بانکی من دزدیده شود، با یک تماس یک دقیقه‌ای می‌توان وجه از دست رفته را بازگرداند. این یعنی امنیت ۱۰۰ درصدی در سیستم‌های پولی سنتی.

ساویکس یک نسخه دستکاری‌شده از مرورگر کروم را دانلود کرده بود که در نهایت منجر به از دست رفتن ارزهای دیجیتالش شد. چند ماه پیش، این قبیل حملات در ارتباط با کیف پول لجر نیز صورت گرفته بود.

به‌گفته ساویکس، او این بیت کوین‌ها (مبلغی بیش از ۱۱۳,۰۰۰ دلار) را طی هفت سال به‌دست آورده بود. پس از وارد کردن عبارت سید (Seed)، تنها چند دقیقه طول کشید تا ارزهایش به سرقت برود.

از آنجا که تراکنش‌های بیت کوین قابل برگشت نیستند، ارزهای ساویکس برای همیشه از دست او رفته‌اند. روبینی نیز با تکیه بر همین حقیقت، عنوان کرده است که استفاده از کارت‌های اعتباری را ترجیح می‌دهد.

چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل صرافی باینس، وعده داده است که این آدرس را در فهرست سیاه دریافتی‌های صرافی قرار دهد.

با وجود اینکه کلاه‌برداری و دزدی در فضای ارزهای دیجیتال کم نیست، اما ادعای روبینی نیز تا حد زیادی اغراق‌آمیز است.

به گزارش سایفرتریس (CypherTrace)، تا به اینجای سال ۲۰۲۰، تبهکاران بیش از ۱.۴ میلیارد دلار از ارزهای دیجیتال را دزدیده‌اند.

سال گذشته میلادی، این افراد ۴.۵ میلیارد دلار از ارزهای دیجیتال را به سرقت بردند و به نظر می‌رسد که سال ۲۰۲۰ این رکورد را بشکند.

error in loading comments. please attention