یوتیوب دوباره در حال مسدودسازی کانال‌های مرتبط با ارز دیجیتال است

یوتیوب دوباره در حال مسدودسازی کانال‌های مرتبط با ارز دیجیتال است

کانال یوتیوبی «آلت ‌کوین دیلی» (Altcoin Daily) که آرون و آستین آرنولد آن را اداره می‌کنند، پس از اینکه دو روز توسط یوتیوب بسته شده بود، فعالیت خود را از سر گرفت.

به گزارش کوین تلگراف، یکی دیگر از کانال‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال در دام سیاست‌های عمومی یوتیوب افتاده است.

در تاریخ ۳۱ ژوییه (۱۰ مرداد)، اعضای جامعه ارزهای دیجیتال و همچنین برادران آرنولد توییت‌هایی را منتشر کردند که از مسدودشدن کانال یوتیوبی آلت‌ کوین دیلی با بیش از ۲۱۴ هزار مشترک به‌دلیل «تشویق به فعالیت‌های غیرقانونی» خبر می‌داد.

ما یک کانال خبری-تحلیلی هستیم. هرگز دست به تبلیغ اقدامات غیرقانونی نزده‌ایم و درخواست خود را برای تجدیدنظر ارسال کرده‌ایم.

برادران آرنولد با ارسال پیام بالا در حساب توییتری آلت ‌کوین دیلی، از ۲۷,۷۰۰ دنبال‌کننده خود در این شبکه اجتماعی خواستند که با یوتیوب تماس بگیرند و درخواست خود را مبنی بر بازگرداندن کانال یادشده با هشتگ FreeAltcoinDaily# به مدیران این پلتفرم اشتراک‌گذاری ویدئو ارسال کنند.

پس از گذشت بیش از دو روز از دردسترس‌نبودن محتوای کانال یادشده برای مشترکان، آلت‌ کوین دیلی در تاریخ ۳ اوت (۱۳ مرداد) اعلام کرد که یوتیوب، فعالیت کانال را به‌حالت عادی برگردانده است.  

مسدودکردن کانال‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال در یوتیوب بی‌سابقه نیست. در ماه دسامبر سال ۲۰۱۹ (اسفند ۹۷) این پلتفرم، با اتخاذ رویکردی تهاجمی، به‌طور گسترده‌ای ویدیوهای مرتبط با ارزهای دیجیتال را حذف کرد. یوتیوب کانال‌هایی با ده‌ها هزار مشترک (و حتی بیشتر) ازجمله کانال «کریس دان» را به‌طور موقت حذف کرد که ازجمله آنها می‌توان به کانال Crypto Beadles Robert Beadles اشاره کرد. البته یوتیوب پیش‌تر گفته بود که مسدودشدن یکی از این کانال‌ها ناشی از «یک اشتباه» در فرایندهای بررسی بوده است.

گفتنی است یوتیوب در ماه ژوئن (خرداد)، کانال رسمی وب‌سایت Bitcoin.com را به‌دلیل «نقض مقررات و شرایط استفاده از خدمات» مسدود کرد. پس از اینکه مسئولان وب‌سایت درخواست تجدیدنظر را ارسال کردند، یوتیوب پس از دو روز، این کانال را که ۴۰ هزار مشترک داشت، به‌حالت عادی بازگرداند. همچنین دیگر تولیدکنندگان محتوای مرتبط با ارزهای دیجیتال در یوتیوب پس از گذشت ۲۴ ساعت از مسدودسازی، فعالیت خود را در این پلتفرم اشتراک ویدئو از سر گرفتند. گفتنی است تون ویز (Tone Vays) و بی‌تی‌سی سِشنز (BTC Sessions) ازجمله این کانال‌ها بودند.

پیش‌تر نیز گزارش‌های مشابهی پیرامون نگرش عجیب‌وغریب یوتیوب نسبت به ارزهای دیجیتال منتشر شده است. این پلتفرم در ماه مه (اردیبهشت)، به‌طور ناگهانی پخش زنده وب‌سایت کوین ‌تلگراف با محوریت هاوینگ بیت کوین را قطع کرد و همین کار را برای پخش زنده دیگر این وب‌سایت در خصوص هک اخیر توییتر تکرار کرد.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه