افزایش اختلافات در جامعه بیت کوین کش بر سر هاردفورک پیش‌رو

افزایش اختلافات در جامعه بیت کوین کش بر سر هاردفورک پیش‌رو

پیرامون حواشی پیش‌آمده در رابطه با فورک پیش‌روی بیت کوین کش (BCH)، چهره شناخته شده کریگ رایت در نهایت راجر ور را دشمن خود خواند.

در هاردفورک بیت کوین کش که ۱۵ نوامبر اتفاق می‌افتد، به احتمال فراوان شاهد دو دسته شدن بلاک چین بیت کوین کش و تقسیم آن به Bitcoin Cash ABC (مورد حمایت راجر ور) و Bitcoin Cash SV (تحت حمایت شرکت nChain و کریگ رایت) خواهیم بود.

این شکاف در اثر اختلاف نظر راجر ور و کریگ رایت به همراه دیگر چهره‌های مرتبط با بیت کوین کش درباره آینده این ارز دیجیتال رخ داده است. دعوای طرفین در هفته‌های اخیر شدت بیشتری به خود گرفته و علنی‌تر از قبل در جریان است.

افزایش اختلافات در جامعه بیت کوین کش بر سر هاردفورک پیش‌رو

راجر ور

روز سه‌شنبه ۸ نوامبر بود که دعوای طرفین رنگ‌وبوی جدی‌تری به خود گرفت. راجر ور تصویری از یک ایمیل را نشان داد که به نظر می‌رسید از جانب کریگ رایت ارسال شده و درواقع پاسخی به راجر ور بوده که افکارش را درباره فورک آتی بیت کوین کش در یک ویدیو بیان کرده است.

در این ایمیل رایت ادعا می‌کند که راجر ور از بیت کوین متنفر است و او را به عنوان دشمن خود توصیف می‌کند. البته قبل از اتمام این ایمیل راجر ور از سوی رایت تهدید هم می‌شود.

رایت در این ایمیل نوشته است که «من ساتوشی هستم»، و ادعای بحث‌برانگیز خود درباره سازنده بیت کوین را دوباره مطرح کرده است. ادامه این ایمیل به صورت زیر است:

زندگی خوبی داشته باشی! وقتی عصبانی بشم قراره منو خوب بشناسی

افزایش اختلافات در جامعه بیت کوین کش بر سر هاردفورک پیش‌رو

کریگ رایت

در حالیکه هنوز تایید نشده بود این ایمیل کار چه کسی است، ادامه مجادله از سوی حساب توییتری کریگ رایت دنبال شد؛ بطوریکه با انتشار توییت‌هایی جدی به سوژه‌ای داغ بین مفسران این گفتگوها بدل گشت.

تحلیلگر شناخته شده با نام رِی خلاصه اتهامات رایت به گروه راجر ور و جیهان وو ،مدیرعامل بیت‌مین، که حامیان Bitcoin ABC هستند را به برجسته کردن فیلم‌های مستهجن توسط این گروه ارتباط داد.

رایت روز پنج‌شنبه در این باره در توییتر نوشت:

تنها استفاده‌ واقعی که می‌تواند داشته باشد، همین است و این قرار نیست اتفاق بیافتد.

خشم کریگ رایت تمام‌نشدنی به نظر می‌رسید و این درحالی بود که صحبت‌هایش با لحن کنجکاوانه‌ای درباره گروه بیت کوین کش خودش که به دیگر ارزهای دیجیتال جایگزین‌ اهمیتی نمی‌دهد، ادامه داشت.

افزایش اختلافات در جامعه بیت کوین کش بر سر هاردفورک پیش‌رو

پروژه ABC به بسیاری از کوین‌ها و آزمایشات در این حوزه توجه می‌کند. ما (Bitcoin SV) تنها به نسخه اصلی بیت کوین اهمیت می‌دهیم.

او در ادامه افزود:

ما تحمل این چیزها را نداریم. ما سرسپرده آن‌ها نشده و تسلیم نخواهیم شد. مذاکره نخواهیم نکرد و این بحث را نیز پایان نخواهیم داد.

قیمت بیت کوین کش در ۲۴ ساعت گذشته بیشترین کاهش را بین ۱۰ ارز دیجیتال برتر تجربه کرد و هم‌اکنون در محدوده ۵۴۱ دلار در حال معامله است.

منبع: cointelegraph
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
مهدی
مهدی
5 سال قبل

فقط بیت کوین اینا همش دنبال پر کردن جیب خودشون هستند. هیچ کپی اصل نمیشه