آمادگی XRP برای انفجار قیمت

آمادگی XRP برای انفجار قیمت

در حالی که بیت کوین پیش‌قراول حرکت صعودی اخیر بازار ارزهای دیجیتال بوده، XRP در این میان همچنان راکد مانده است. اکنون اما یک اندیکاتور تکنیکال نشان می‌دهد که این آلت کوین به‌زودی با رشدی انفجاری مواجه خواهد شد.

به گزارش کریپتوبریفینگ، XRP تاکنون یک دوره تثبیت یک‌ماهه را پشت سر گذاشته و باندهای بولینگر (Bollinger Bands) را وادار به فشردگی در نمودار سه‌روزه کرده است.

بسیاری از تحلیل‌گران بر این باورند که فشردگی فازهای تراکم اغلب به سطوح بالایی از نوسان ختم می‌شود. درواقع هرچه دوره تراکم طولانی‌تر شود، بریک اوت (شکستن سطوح مهم) احتمالی با شدت بیشتری رخ خواهد داد.

با این حال، ناتوانی این شاخص در ارائه سمت‌وسوی دقیقی از توکن XRP باعث شده است در میان باندهای بالایی و پایینی یک محدوده عدم معامله (No-trade Zone) شکل بگیرد. شکستن مقاومت بالاسری در ۰.۲۶ دلار یا تکیه بر سطح حمایت در ۰.۲۳ دلار می‌تواند تعیین‌کننده حرکت بعدی XRP در نمودار قیمت باشد.

آمادگی XRP برای انفجار قیمت
نمودار قیمت XRP

علی‌رغم ابهامات زیاد نمودار XRP، اندیکاتور Parabolic SAR از اوج‌گرفتن احتمالی ستاره بخت خریداران خبر می‌دهد.

این اندیکاتور که از جمله اندیکاتورهای پیروی روند به‌شمار می‌رود، نشان می‌دهد که روند نزولی آغازشده در روز ۴ اوت (۱۴ مرداد) اکنون مستهلک شده است. درواقع با حرکت نقاط توقف و برگشت به زیر قیمت ریپل یا همان XRP در روز ۵ نوامبر (۱۴ آبان)، احتمال وقوع یک بریک اوت (شکستن سطوح مهم) به‌شدت افزایش یافته است.

بر اساس داده‌های تاریخی، سیستم توقف و برگشت در تخمین روندهای XRP روی نمودار سه‌روزه بسیار کارآمد عمل می‌کند. طی دو بار آخر، با تغییر سریع اندیکاتور Parabolic SAR از نزولی به صعودی، قیمت XRP به‌ترتیب ۶۱ و ۳۰ درصد افزایش پیدا کرد.

اکنون احتمال دارد که اتفاق مشابهی در شرف وقوع باشد.

آمادگی XRP برای انفجار قیمت
نمودار قیمت XRP

با محاسبه شاخص فیبوناچی اصلاحی از سقف ۰.۳۵ دلار در فوریه (بهمن ۹۸) تا کف ۰.۱۱۴ دلار در مارس (اسفند ۹۸)، می‌توان دریافت که ۰.۲۶ دلار، سطح مقاومتی کلیدی است که نباید از آن غافل شد. در اینجا سطح فیبوناچی ۳۸.۲ درصد با باند بالایی بولینگر همگرا می‌شود و لایه‌ای از قدرت به این سطح اضافه می‌کند.

تنها ضربه‌ صعودی که به XRP اجازه می‌دهد که مقاومت ۰.۲۶ دلار را به حمایت تبدیل کند، ممکن است باعث افزایش بهای این توکن به سطح فیبوناچی ۲۳.۶ درصد در ۰.۲۹ دلار شود.

آمادگی XRP برای انفجار قیمت
نمودار قیمت XRP

از سویی دیگر، نوسان رو به پایینی که می‌تواند قیمت XRP را به زیر سطح حمایت ۰.۲۳ دلار بکشاند، احتمال دارد دورنمای صعودی را خدشه‌دار کند.

با عبور از این مانع، احتمالاً شاهد افزایش سفارشات فروش و کاهش قیمت باشیم. اگر چنین اتفاقی رخ دهد، بعید نیست که XRP تا سطح فیبوناچی ۶۱.۸ درصد در ۰.۱۹۵ دلار سقوط کند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

11 دیدگاه
یه آشنا
یه آشنا
3 سال قبل

هر پایینی از ریپل ارزش خرید داره تا خود 3 دلار زمان وقوع هم بهار 1400 خواهد بود بماند به یادگاری

حامد علیزاده
حامد علیزاده
3 سال قبل

من بهت ایمان اوردم دوست عزیز،مشخص شد عیار شما.و عیار یه سریا هم که این زیر کامن گذاشتن مشخص شد

Sir1
Sir1
3 سال قبل

ریپل قیمتش پایین میاد بالا نمیره. من خودمم گول این حرفا رو خوردم و بدجور ضرر کردم. اصلا ارزش سرمایگذاری نداره.عنبر نسا سودش بیشتره?

هادی مرندی
هادی مرندی
3 سال قبل
پاسخ  Sir1

بعد 16 روز مشخص شد برداشت شما کاملا اشتباه بوده از زمان درج پیام شما در این مدت ریپل سه برابر شده.

حامد علیزاده
حامد علیزاده
3 سال قبل
پاسخ  Sir1

این حرفت تو تاریخ ثبت شد

xix
xix
3 سال قبل

جان هرکسی دوست دارید این ارز رو به این شکل تبلیغ نکنید. اگر خودتون ضرر کردید نذارید دیگران هم ضرر کنند
این ارز و اکوسیستمش هیچ ویژگی خاصی نداره و عملا با میزان عرضه بالا عملا شبیه کلاهبرداریه

امین رضایی
امین رضایی
3 سال قبل

با سلام ایا ارز ترون هم شامل این قضیه هست چون رشد نداشته؟

شهرام
شهرام
3 سال قبل

اتفاقا برعکس ! ریپل در سقف قیمتی خودش قرار داره.

Majid
Majid
3 سال قبل

دقیقا دوسال همین و فقط میگن

محمد همتی
محمد همتی
3 سال قبل

<b>b:ریپل به موقع خودش میترکونه<b>

حجت رسولی پور
حجت رسولی پور
3 سال قبل

ریپل رشد خاصی نخواهد کرد!
از دوسال پیش ده دفه ازین حرفا زدن