نظام سرمایه‌داری به سمت ارزهای دیجیتال حرکت خواهد کرد

نظام سرمایه‌داری به سمت ارزهای دیجیتال حرکت خواهد کرد

پول‌های رایج تا ابد دوام نخواهند آورد! این تضمین شده است.

زمانی که دادوستد در حال گسترش یافتن برای تبدیل به اولین سیستم اقتصادی انسان‌ها بود، پولی وجود نداشت و اکنون هم که دیگر فایده‌ای برای ما ندارد، لزومی برای تداوم آن دیده نمی‌شود. این تاریخ بسیار سریع تر از چیزی که سنت‌گرایان فکرش را می‌کردند، فرا رسیده است.

واقعیت این است که تکامل ما به سمت جامعه‌ای بدون پول‌های امروزی، تقریبا کامل شده است. من دیگر به ندرت از اسکناس و پول‌های فیزیکی استفاده می‌کنم. حتی می‌توانم بگویم در ۳ سال اخیر تعداد دفعاتی که در کیف پول من پول نقد بوده کمتر از تعداد انگشتان دست است. باید بدانید که اسکناس‌ها و سکه‌ها دیگر برای ماقبل تاریخ هستند!

نظام سرمایه‌داری به سمت ارزهای دیجیتال حرکت خواهد کرد

کسانی که برچسب حباب بر روی ارزهای دیجیتال می‌زنند، قطعا این تکامل پول را درک نمی‌کنند. پول به چیزی که برای شما مهم است، اهمیت نمی‌دهد. اگر بخواهیم کاربرد پول را ساده بیان کنیم، ابزاری است که برای دادوستد از آن استفاده می‌شود. وقتی گزینه بهتری برای جایگزینی پول وجود داشته باشد، باید انتظار انقراض پول‌های رایج را داشته باشیم. در حال حاضر این پول‌ها توسط برخی که منافع خود را در آن می‌بینند، محافظت می‌شود. اما شکارچیان مخفی ستون‌هایی که این سیستم بر آن بنا شده را یکی پس از دیگری پایین می‌آورند.

همچنین بخوانید: بررسی بزرگترین حباب‌های اقتصادی تاریخ/ جایگاه بیت کوین کجاست؟

با در نظر گرفتن اینکه پول‌های فیات دیگر پشتوانه‌ی کالایی ندارند، – قیمت و ارزش پول‌های فیات به طور کامل مستقل از چیزهایی نظیر طلا و … است که ما به آن باور داریم – یک دلیل منطقی و صادقانه به من بدهید که باور کنم این پول‌ها نیز یک حباب نیستند. آیا قبول دارید که اگر امروز از باور به ارزش پول‌های کاغذی دست بکشیم، این پول‌ها فردا ارزشی نخواهند داشت؟ بدون استفاده از وقایع تاریخی، حجم و مقیاس بانک‌های مرکزی و یا وعده این بانک‌ها در جهت حفظ ارزش پول، شما چگونه این اعتماد را توجیه می‌کنید؟ اساسا ارزش پول‌های فعلی نیز طبق اعتماد و باور مردم شکل گرفته است و باعث شده که شما اصول فنی برای این امر در نظر بگیرید و سطح تصورنکردنی از اعتماد و باور در یک سیستم با مدیریت انسانی به شما تلقین شود.

اما این سیستم بزودی سقوط خواهد کرد.

نظام سرمایه‌داری به سمت ارزهای دیجیتال حرکت خواهد کرد

شاید هنوز هم بگویید که ارزهای دیجیتال یک حباب است ولی نگرشی که مطرح کردم بیانگر این است که کل قضیه پول یک حباب است که محصول باور ما به این امید است که ارزش پول حفظ خواهد شد. منظورم سهام، اوراق قرضه و همه این‌هاست.

پول برای ۳۰ سال گذشته یک بنای فکری بر مرکزیت اعتماد انسان‌ها به دولت‌ها بوده است. (کما اینکه اعتماد به این موسسات هم اکنون در کمترین میزان است) ما به دلایلی که تصمیم‌هایشان را می‌گیرند و به حرف‌های که می‌گویند انگیزه آن‌‌ها تلاش برای فردایی بهتر است، دیگر اعتماد نداریم.

ارز دیجیتال تنها به این دلیل که عده‌ای معتقد و رویاپرداز پشت سرش دارد، آینده پول نیست. بلکه برای این آینده متعلق به اوست که همانند یک سیستم عامل برای جهانی غیرمتمرکز است. با ارز دیجیتال دوباره کنترل چیزهایی که برای ادامه زندگی به آن‌ها نیاز داریم را به دست می‌گیریم. آینده برای ارز دیجیتال است چرا که در حال ایجاد تغییر در رفتاری است که ما باید داشته باشیم. بیت کوین دست ونزوئلایی‌ها را از اقتصاد زخم خورده از فساد و تورم شدیدی که دارند، گرفته و یک گزینه جایگزین برای پول ونزوئلا ارائه داده است.

نظام سرمایه‌داری به سمت ارزهای دیجیتال حرکت خواهد کرد

دیگر نیاز به حکومت‌هایی نداریم که بر ما سلطه داشته باشند و با بی‌دقتی سیاست‌های مالی اشتباه برایمان تجویز کنند. دیگر مجبور به تحمل شرایط سختی که دولت‌ها با دخالت در بحران‌های مالی به وجود آورده‌اند و مردم هیچ تقصیری در آن نداشته‌اند، نیستیم. دیگر آینده ما به تصورات و خیال‌پردازی‌ دولت‌ها بستگی ندارد.

حال شما می‌توانید درباره ارزهای دیجیتال غر بزنید، از اینکه بیش از حد ارزش پیدا کرده و یا دستکاری شده صحبت کنید و یا اینکه به عنوان یا ارز بادوام برای دامنه زیادی از تراکنش‌ها مناسب نیست، بحث کنید.

این خوب است اما شما چه چیزی را تحت کنترل خود قرار می‌دهید؟

یک دفتر کل تغییرناپذیر که در آن شرکت‌کننده‌ها کلید موفقیت آن محسوب می‌شوند، برای شما چه ارزشی دارد؟ تصمیم‌گیری‌های خودسرانه و یک‌جانبه با توافقات جمعی جایگزین می‌شوند.

اگر شما اهمیت و مفهوم این را درک نمی‌کنید باید بیشتر توجه کنید.

اگر نحوه کارکرد پول فیات را متوجه نیستید، درباره اینکه ارز دیجیتال موفق خواهد شد یا نه، صلاحیت این را ندارید که صحبت کنید. همچنین اگر مکانیزم استخراج و زیرلایه‌ای که به ارزهای دیجیتال و یا اقتصاد ارزهای محدود، قدرت می‌بخشد را درک نمی‌کنید، باز هم حق این را ندارید که به کسی بگویید که ارزهای دیجیتال یک انقلاب است. پس بیشتر در این باره بخوانید و چرایی این تغییر را که به لطف تکنولوژی پشت این انقلاب به راه افتاده، درک کنید تا که بتوانید بخشی از این حرکت انقلابی باشید. در غیر اینصورت شما آدمی هستید که به جای کمک به این انقلاب، با نداشتن دانش کافی، سر راه آن خواهید ایستاد.

با همه این‌ها، اگر به ارزهای دیجیتال باور دارید بگذارید بازار به سمت شما بیاید. این را نیز بدانید که موفقیت این سیستم وابسته به باور بی‌نظیری است که در طول اختراعات مهم تاریخی دیده شده و هم اکنون نیز وجود دارد. اگر سیستمی بهتر باشد، به صورت تصاعدی رشد نموده و کسی جلودار آن نخواهد بود. به همان دلیلی که گوگل یاهو را محو کرد و فیس‌بوک مای‌اسپیس را له کرد، بیت کوین و اتریوم نیز پول را نابود خواهند کرد.

با همان حرکتی که آمازون خرده‌فروش‌ها را تار و مار کرد، ارزهای دیجیتال نیز بانک‌ها را ریشه‌کن خواهند کرد. اگر هنوز هم این حرکت را نمی‌بینید، باید بیشتر دقت کنید.

نظام سرمایه‌داری به سمت ارزهای دیجیتال حرکت خواهد کرد

بگذارید کسانی که به ارزهای دیجیتال اعتقاد ندارند به حال خود خوش باشند اما بدانید لحظه‌ای که بانک‌ها تسهیلات کمی را اجرا کردند، درواقع حکم مرگ نظام سرمایه‌داری کنونی را که جهان را اداره می‌کند، امضا کردند.

به هر حال نظام سرمایه‌داری از بین نمی‌رود. ارزهای دیجیتال تنها روش موثرتری است که اجازه می‌دهد اهدافش تحقق یافته و فهمیده شوند.

این پروسه بی‌رحمانه خواهد بود. ارزهای دیجیتال یک ارتقا است.

منبع: medium
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
یاسمن رحمتی
یاسمن رحمتی
5 سال قبل

سلام کاملا صحبت هاتونو قبول دارم سوالم اینه بهتربن منبع هایی که مطالعشون کردین و بگین و پیشبینی تون پیشرفت ارز هایی با چه ویژگی هایی هست اینده چه ارزی رو روشن میبینین ؟

ناشناس
ناشناس
5 سال قبل

سلام دوست عزيز اين كه شما ميگوييد كاملا درست ولي تا زماني كه نهنگ هاي بازار وجود داشته باشن و تا زماني كه اين نهنگ هاي بازار سرمايه هاي زياده در بيتكوين و اتريوم جذب كرده اند و بازار را بدست خود ميگيرند اين اتفاق خوب نخواد بود زيرا قدرت و ثروت از دست افرادي بقول شما بانكدار ها و نظام بانكداري جهاني به دست افراد ديگري منتقل شده است و فرقي با پول امروزي نخواهد داشت تا زماني كه ارز ديگري جاي اين دو ارز را گرفته و جايگزين پول كنوني شوند. تا همگان به اندازه كافي از اين ارز در اختيار داشته باشند.

اگر انتقادي هم هست ممنون ميشم نظر داده شود.

باتشكر

نیما ملک پور
نیما ملک پور
5 سال قبل
پاسخ  ناشناس

سلام دوست گرامی
با نظرتون تا حدودی موافقم و به نظرم با وجود جایگزنی بیت کوین، شکل سرمایه داری پول تا حد زیادی حفظ خواهد شد.