بازدید صرافی‌های ارز دیجیتال ۱۳٪ افزایش یافته است

بازدید صرافی‌های ارز دیجیتال ۱۳٪ افزایش یافته است

آی‌سی‌او آنالیتیکس (ICO Analytics)، استارتاپ فعال در حوزه داده‌های ارزهای دیجیتال، صرافی‌های ارزهای دیجیتال و پروتکل‌های دیفای را از نظر ترافیک وب، بررسی و تعدادی از آنها را که سریع‌ترین رشد را تجربه کرده‌اند، معرفی کرده است.

به گزارش کوین تلگراف، صرافی‌های ارزهای دیجیتال در سرتاسر جهان به‌دلیل افزایش چشم‌گیر بهای ارزهای دیجیتال با رشد درخورتوجه ترافیک وب طی ماه ژوییه (تیر) مواجه شده‌اند.

بنابر آمار ارائه‌شده از سوی آی‌سی‌او آنالیتیکس، به‌طور متوسط، ترافیک وب صرافی‌های ارزهای دیجیتال، افزایشی ۱۳ درصدی را در ژوییه ۲۰۲۰ تجربه کرده است.

ایلیا کی‌مز (Illia Kmez)، مدیر بخش محتوای آی‌سی‌او آنالیتیکس در گفت‌وگو با رسانه‌ها گفته است که از دسامبر ۲۰۲۰ (دی ۹۸) تاکنون، صرافی‌های متمرکز ارزهای دیجیتال با ۲۶ درصد افزایش در ترافیک وب خود مواجه شده‌اند. کی‌مز می‌گوید که آمار یادشده را با بررسی تقریبا ۱۰۰ صرافی بین‌المللی و کشوری به‌ دست آورده است.

بنابر گزارش آی‌سی‌او آنالیتیکس، اگرچه نرخ رشد متوسط ترافیک وب صرافی‌ها برابر با ۱۳ درصد است، اما شماری از آنها با برجای گذاشتن رکوردی چشم‌گیر توانسته‌اند ماهانه ۶۰ درصد بر ترافیک وب خود بیفزایند که از جمله آنها می‌توان به صرافی‌های یوبیت دات نت (YoBit.net) و کوکوین (KuCoin) اشاره کرد.

آن‌طور که پیداست، بایننس، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان، در ماه ژوییه با افزایش ۱۰ درصدی ترافیک وب خود، میزبان بیش از ۲۴.۹ میلیون بازدید بوده است. کوین بیس نیز که لقب بزرگ‌ترین صرافی و کیف پول ارزهای دیجیتال ایالات متحده را یدک می‌کشد، در ماه ژوییه توانسته است رکورد بازدید ۲۲.۵ میلیونی را به ثبت برساند. گفتنی است ترافیک وب این صرافی طی ماه ژوییه، شاهد افزایشی ۱۸ درصدی بوده است.

بااین‌حال، دیگر صرافی‌های پرطرفدار مثل بیت‌مکس (BitMEX) و اوککس (OKEx) طی ماه ژوییه با افت ترافیک وب خود مواجه شده‌اند. بنابر داده‌های به‌دست‌آمده، ترافیک وب صرافی‌های بیت‌مکس و اوککس به ترتیب با کاهشی ۱.۶ و ۶ درصدی همراه شده است.

بازدید صرافی‌های ارز دیجیتال ۱۳٪ افزایش یافته است
تغییرات ترافیک وب صرافی‌های ارزهای دیجیتال در ماه ژوییه. منبع: ICO Analytics

گفتنی است آی‌سی‌او آنالیتیکس در توییت دیگری به تاریخ ۹ اوت (۱۹ مرداد)، اقدام به انتشار آمار مشابهی از عملکرد صرافی‌های غیرمتمرکز کرده است. طبق این داده‌ها صرافی غیرمتمرکز یونی‌سواپ توانسته است با ثبت رکورد بازدید ۱.۴ میلیونی در ماه ژوییه، پیشتاز صرافی‌های غیرمتمرکز از نظر ترافیک وب باشد. داده‌های ارائه‌شده از سوی دیفای‌پلاس دات‌کام (DefiPulse.com) نشان می‌دهد که یونی‌سواپ از نظر میزان ارزش دارایی‌های قفل‌شده در این پروتکل، نهمین پلتفرم بزرگ در حوزه دیفای است.

علاوه‌براین، داده‌های آی‌سی‌او آنالیتیکس حاکی از آن است که بلنسر پول (Balancer Pool)، ارائه‌دهنده خدمات عرضه نقدینگی دیفای، طی ماه ژوییه توانسته است با افزایش ۱۹۳ درصدی ترافیک وب خود، بزرگترین رشد را در این زمینه شاهد باشد.

همچنین آی‌سی‌او آنالیتیکس در ادامه خاطرنشان کرده است که به‌رغم رشد چشم‌گیر ترافیک وب پلتفرم‌های مرتبط با دیفای، هیچ یک از آنها نتوانسته‌اند عملکردی حتی نزدیک به ۲۰ صرافی متمرکز برتر داشته باشند.

پیش‌تر در اوایل ماه ژوییه (اوایل تیر)، شرکت تحلیل داده مساری اعلام کرده بود که تنها ۱.۵ درصد از کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار حوزه دیفای است. داده‌های دیفای‌پلاس دات‌کام نیز نشان می‌دهد که در آن هنگام، ارزش کل مبالغ سپرده‌گذاری‌شده در بازارهای دیفای در حدود ۴.۷ میلیارد دلار بوده است.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه