بایننس معاملات اختیار بیت کوین را راه‌اندازی کرد

بایننس معاملات اختیار بیت کوین را راه‌اندازی کرد

بیش از یک ماه از اعلام خبر امکان انجام معاملات اختیار (Options) در صرافی بایننس می‌گذرد. حالا این صرافی عنوان کرده است که این معاملات را به پلتفرم خود افزوده است و کاربران می‌توانند به خرید و فروش قراردادهای اختیار بپردازند.

به گزارش «The Block» و بر اساس اطلاعیه روز گذشته (۲۶ فروردین) بایننس، قابلیت انجام معاملات اختیار در آخرین نسخه از نرم‌افزار تلفن‌ همراه این صرافی مهیا شده است. کاربران می‌توانند قراردادهای اختیار بایننس را در زمانی پیش از موعد قرارداد، به اجرا بگذارند. در حال حاضر معاملات اختیار تنها بر روی تلفن همراه امکان پذیر است.

به گفته بایننس، اختیارات معامله ارائه‌شده توسط آنها در مقایسه با قراردادهای اختیار سنتی، در چارچوب‌های زمانی کوچکتری در دسترس معامله‌گران قرار می‌گیرد. این چارچوب‌های زمانی از ده دقیقه شروع شده و تا یک روز نیز قابل تغییرند. در قراردادهای اختیار بایننس، تنها یک قیمت اعمال وجود دارد. این قیمت، با قیمت قرارداد آتیِ جفت ارز بیت کوین و دلار آمریکا بر روی پلتفرم قراردادهای آتی بایننس مساوی است. به یاد داشته باشید که زمان به اجرا گذاشتن قرارداد اختیار، به عنوان معیار زمانی برای محاسبه قیمت اعمال، تلقی خواهد شد.

بایننس معاملات اختیار بیت کوین را راه‌اندازی کرد
جزئیات قراردادهای اختیار معامله در بایننس

با ارائه معاملات اختیار توسط بایننس، جایگاه دریبیت (Deribit)، یکی از بزرگترین پلتفرم‌های معاملات آتی و قراردادهای اختیار بیت کوین نیز به خطر می‌افتد. طبق گزارش‌ها، دریبیت که یکی از کسب‌وکارهای پیشرو در بازار معاملات آتی و اختیار ارزهای دیجیتال است، حالا رقیبی جدی را در مقابل خود می‌بیند. سوال اصلی اینجاست که آیا با ورود بایننس به این بازار، باید منتظر تحولی گسترده باشیم؟

بسیاری از متخصصین این حوزه در صحبت‌های خود به نکات مختلفی اشاره و نظرات متفاوتی را عنوان کرده‎‌اند. داریوس سیت (Darius Sit)، یکی از مدیران ارشد شرکت سنگاپوری «QCP» که در بخش معاملات اختیار ارزهای دیجیتال فعال است، بر این عقیده است که افزایش رقابت، تنها باعث افزایش حجم معاملات دریبیت می‌شود. او ضمن بیان این مسئله، افزود:

طبیعت بازارهای معاملاتی ایجاب می‌کند که عمده جریان [معاملات] به سمت بزرگترین بازار موجود سرازیر شود.

امانوئل گه (Emmanuel Goh)، مدیر عامل و یکی از بنیان‌گذاران شرکت اسکیو (Skew)، در صحبت‌های خود با یکی از خبرگزاری‌های مطرح در حوزه ارزهای دیجیتال گفت:

طبیعی است که با افزایش رقابت، سهم دریبیت از بازار در طول زمان کمتر شود. این مسئله را درباره قراردادهای آتی بیت مکس هم دیده بودیم.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

5 دیدگاه
سعید
سعید
۴ سال قبل

ما که نفهمیدیم چی به چی شد...
اول یه مقاله بنویسید که معاملات اختیار بیت کوین چی هست؟

محمد آذرنیوار
محمد آذرنیوار
۴ سال قبل
پاسخ  سعید

سلام
نوشته شده
مقاله زیر رو مطالعه کنید:

https://arzdigital.com/what-is-option-contract

آیدین
آیدین
۴ سال قبل

معاملات اختیار بیت کوین چی هست؟

Erfanjavan74
Erfanjavan74
۴ سال قبل
پاسخ  آیدین

مثل شرط بندیه :)

محمد آذرنیوار
محمد آذرنیوار
۴ سال قبل
پاسخ  آیدین

سلام
مقاله زیر رو مطالعه کنید:

https://arzdigital.com/what-is-option-contract