نرخ رسمی دلار به ۱۴۲۰۰ تومان رسید؛ همتی: اجازه ادامه تلاطم در بازار ارز را نمی‌دهیم

نرخ رسمی دلار به ۱۴۲۰۰ تومان رسید؛ همتی: اجازه ادامه تلاطم در بازار ارز را نمی‌دهیم

قیمت رسمی دلار امروز ۲۹ بهمن، با افزایش ۲۵۰ تومان نسبت به روز گذشته وارد کانال ۱۴ هزار تومان شد و برای نرخ خرید و فروش به ترتیب ۱۴,۱۰۰ و ۱۴,۲۰۰ تومان اعلام شد. یورو نیز با افزایش قابل توجهی نسبت به روز گذشته در صرافی‌های بانکی به ترتیب ۱۵۳۰۰ و ۱۵۴۰۰ تومان خریده و فروخته می‌شود. معاملات دلار در بازار آزاد نیز هم‌اکنون در محدوده ۱۴,۳۵۰ تومان انجام می‌شود.

پیرامون نوسان نرخ ارز در هفته‌های اخیر، عبدالناصر همتی رئیس بانک مرکزی در حاشیه ششمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی با موضوع نظام بانکی در خدمت تولید، ضمن تاکید بر این که اجازه ادامه تلاطم در بازار ارز را نمی‌دهیم، گفت:

بخشی از این التهاب و نوسان به موضوع FATF برمی‌گردد اما همانطور که قبلا گفتم تصمیمات مربوط به این اجلاس تاثیر معناداری در بازار ارز نخواهد داشت. نوسانات کنونی بازار ارز توسط گروهی انجام شده که سعی می‌کنند موضوع اجلاس آتی FATF را بهانه قرار دهند.

رئیس بانک مرکزی با اشاره به اینکه نباید به شکسته شدن مقاومت روانی ۱۴ هزار تومان اعتنا کرد، تصریح کرد که در یک سال گذشته سه بار این سد شکسته شده و با مدیریت بانک مرکزی بار دیگر تعادل به بازار بازگشته است.

همتی با بیان اینکه مردم در صورت ورود به بازار ارز با ریسک‌های آن را نیز بپذیرند، به نتیجه احتمالی اجلاس FATF در روابط تجاری ایران اشاره کرد:

اینکه طرف‌های تجاری ما چه واکنشی نسبت به این موضوع نشان دهند هنوز مشخص نیست البته احتمالاتی مانند ورود ایران به لیست سیاه وجود دارد که قوی‌تر از این احتمال خودداری کشورها از ورود به این مسیر است.

رئیس بانک مرکزی با پیش‌بینی اینکه تورم سال آینده کمتر از ۲۰ درصد خواهد بود، گفت:

آمار ما نشان می‌دهد که رشد نقدینگی ۲۸ درصد بوده و این رشد تا پایان بهمن ماه نیز در همین حدود باقی خواهد ماند. ضمن اینکه نباید فراموش کنیم که میانگین رشد نقدینگی در ۵۰ سال گذشته حدود ۲۵ درصد بوده است. بانک مرکزی چند میلیارد دلار ارز خریداری کرده که بخشی از افزایش نقدینگی مربوط به این موضوع می‌شود.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

5 دیدگاه
احمد
احمد
4 سال قبل

ماست و موسیر ششش خیلی خوب بوده .
برو مشق هایت را بنویس پینوکیو

ماهي قزل الا
ماهي قزل الا
4 سال قبل

اجازه طلاطم در بازار ارز را نميدهيم!!!
همش شعار و كلمات قمبه سلمبه و مقلطه و بازي با كلمات
اين ديگه روتين شده براي مردم ايران هرسال قبل از عيد قيمت دلارو ميبريد بالا كه نقدينگي رو از دست مردم بكشيد بيرون
اين جو رواني كه خودتونم درست كرديد مردم بيشتري به بازار هجوم ميارن براي خريد دلار و تبديل ريال هاشون و مردم توي يه چرخه ي باطل قرار ميگيرند. دم عيد دولت براي اين كه درامد زايي كنه جو رواني درست ميكنه تا دلار هاشو بفروشه به قيمت بالا و بعدش كه حسابي ريال به جيب زد. شيش ماه دوم سال قيمت دلار مياره دوباره روي ١٠ يا ١١ تومن. بعد مردم بايد دلارهايي كه گرون خريدن رو دوباره برن تقديم خود دولت كنن. اين وسط كي سود ميكنه. خوب معلومه دولت. حساب كن سه چهار هزارتومن اختلاف توي اون هجم بزرگ چقد ميشه!!!
خسته شديم ديگه تا كي ميخوايم برده باشيم?

Bitcoin
Bitcoin
4 سال قبل

نرخ رسمی دلار به ۱۴۲۰۰ تومان رسید؛ همتی: اجازه ادامه تلاطم در بازار ارز را نمی‌دهیم!!!!!!! وات دددد فاااااز نرخ رسمی رو اعلام کرده بعد میگه اجازه نمیدهیم بهله بهله مرگگگ برر امریکا :))))))))))))))

علی مضفا
علی مضفا
4 سال قبل

هر چی اینا میگن رو برعکس کنید و راحت سود کنید تو این اشفته بازار

Nsa
Nsa
4 سال قبل

دوست دارم رفیق