غول‌های وال‌استریت به دلیل سقوط قیمت‌ها ورود به بازار ارزهای دیجیتال را به تاخیر می‌اندازند !

غول‌های وال‌استریت به دلیل سقوط قیمت‌ها ورود به بازار ارزهای دیجیتال را به تاخیر می‌اندازند !

به گزارش بلومبرگ در ۲۳ دسامبر (۲ دی ماه)، غول‌های وال‌استریت به دلیل سقوط ارزش ارزهای دیجیتال، برنامه‌های خود را برای ورود فعالانه‌تر به صنعت ارزهای دیجیتال به تعویق می‌اندازند.

مقاله منتشر شده از بلومبرگ با این جلمه آغاز می‌شود: برزخ، جایی که وال‌استریت در بحث ارزهای دیجیتال،قرار دارد. این مقاله همچنین روی تلاش‌های شرکت‌های بزرگی مثل گلدمن ساکس (Goldman Sachs)، مورگان استنلی (Morgan Stanley)، سیتی‌گروپ (Citigroup) و بارکلیز (Barclays) در سال جاری میلادی تمرکز می‌کند.

طبق گفته‌ افراد آشنا به فعالیت‌های گلدمن ساکس در حوزه ارزهای دیجیتال، پیشرفت این شرکت در این زمینه بسیار کند بوده است و قابل توجه نیست. یک منبع ناشناس به بلومبرگ گفت که صندوق‌های سرمایه مرتبط با ارزهای دیجیتال این شرکت، تنها ۲۰ مشتری جذب کرده است.

همچنین جاستین اشمیت، یکی از کارمندان ارشد بخش دارایی‌های دیجیتال در گلدمن ساکس در ماه نوامبر افشا کرد که قانون‌گذاران در حال محدودسازی طرح‌های او هستند. با این حال یکی از افراد نزدیک به گلدمن ساکس مدعی شد که این شرکت به دنبال اضافه کردن یک متخصص دارایی‌های دیجیتال به بخش کارگزاری خود است.

همچنین به گفته منابع آگاه، شرکت بزرگ مورگان استنلی، آماده راه‌اندازی سوآپ پیگیری قراردادهای آتی بیت کوین بوده اما تاکنون یک قرارداده هم دریافت نکرده است. با این حال، یک منبع ناشناس به بلومبرگ گفت، این شرکت به محض دیدن نشانه‌ تقاضا، آماده راه‌اندازی خدمات مربوط به ارزهای دیجیتال است.

شرکت‌های چند ملیتی سیتی‌گروپ و بارکلیز هم چنین مشکلاتی را تجربه کرده‌اند.

غول‌های وال‌استریت به دلیل سقوط قیمت‌ها ورود به بازار ارزهای دیجیتال را به تاخیر می‌اندازند !

گزارش‌ها حاکی از آن است که گروه بانکداری آمریکایی سیتی‌گروپ تاکنون هیچ‌یک از محصولات مرتبط با ارزهای دیجیتال خود را در چارچوب قانونی مبادله نکرده است.

همچنین در بانک بزرگ انگلیسی بارکلیز هم دو کارمندی که برای تحقیق در مورد صنعت ارزهای دیجیتال استخدام شده بودند، در سال جاری شرکت را ترک کرده‌اند. گفته می‌شود که این شرکت هیچ‌گونه برنامه‌ای برای راه‌اندازی میزمعاملاتی ارزهای دیجیتال ندارد.

چندی پیش شریک سابق گلدمن ساکس و مدیرعامل فعلی شرکت سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال گلکسی دیجیتال، مایک نووگراتز پیش‌بینی کرد که احتمالا نهادهای مالی در سه ماهه اول و دوم سال ۲۰۱۹ وارد جزئیات بیشتری از این صنعت شوند. کمی بعد از این پیش‌بینی بود که نووگراتز و گلدمن ساکس حدود ۱۵ میلیون دلار روی خدمات حفاظت ارزهای دیجیتال بیت‌گو (bitgo) سرمایه‌گذاری کردند.

همچنین گلدمن ساکس شایعاتی مبنی بر دست برداشتن از راه‌اندازی میز معاملاتی ارزهای دیجیتال را رد کرده است.

در ماه نوامبر، گروه مورگان استنلی آخرین گزارش خود درباره بیت کوین را با مضمون «به‌روزرسانی: بیت کوین، ارزهای دیجیتال و بلاک چین» منتشر کرد که در آن گفته شده بود بیت کوین و آلت‌کوین‌ها از سال ۲۰۱۷، «یک کلاس سرمایه‌گذاری سازمانی جدید» را تشکیل داده‌اند.

چند ماه پیش بکت، پلتفرم دارایی‌های دیجیتالی که توسط گرداننده بورس نیویورک ساخته شده است، روز ۲۴ ژانویه ۲۰۱۸ را به عنوان هدفگذاری راه‌اندازی پلتفرم اعلام کرد.

 

منبع: Cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

2 دیدگاه
وثوقی
وثوقی
5 سال و 3 ماه قبل

زحمت می کشن،وقتی بازار رو به سعود می خوان ورود کنن!!!!؟

سعید
سعید
5 سال و 3 ماه قبل
پاسخ  وثوقی

مثل اینکه مطلب رو درست نخوندی، فعلا قصدی برای ورود ندارن چه صعودی باشه چه نزولی