atlasarzdigital

نایب‌ رییس کمیسیون بازار پول: در آینده‌ای دور اسکناس حذف خواهد شد

نایب‌ رییس کمیسیون بازار پول: در آینده‌ای دور اسکناس حذف خواهد شد

در آینده‌ای دور اسکناس حذف خواهد شد و این ارزهای دیجیتال هستند که در نقل‌وانتقال‌ها به‌کار خواهند آمد.

به نقل از تسنیم؛ سیدحسین سلیمی نایب‌ رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران در یادداشتی نوشت:

بلاک چین و ارزهای دیجیتال هنوز به‌عنوان پول در کشورهای مختلف دنیا به‌رسمیت شناخته نشده‌اند. در بخش خصوصی با دعوت از کارشناسان بین المللی در مورد ارزهای دیجیتال بررسی‌هایی انجام شده است که نشان می‌دهد تنها یک کشور در تلاش برای شناسایی ارزهای دیجیتال به‌عنوان پول است و 99 درصد کشورهای جهان هنوز بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال را به‌عنوان پول به‌رسمیت نمی‌شناسند و سیستم بلاک چین را نمی‌پذیرند.

نایب‌ رییس کمیسیون بازار پول: در آینده‌ای دور اسکناس حذف خواهد شد

سیدحسین سلیمی

یک دلیل مشخص برای عدم شناسایی ارزهای دیجیتال به‌عنوان پول مغایرت رواج استفاده از آن‌ها در جامعه جهانی با قانون پولشویی است. براساس قانون پولشویی نقل و انتقال وجوه مختلف ثبت می‌شود تا بستر ایجاد فساد کاهش پیدا کند و پولی برای معاملات مشکوک از جمله مواد مخدر یا حمایت از تروریسم جابه‌جا نشود اما استفاده از ارزهای دیجیتال برای خرید کالا و خدمات در کشورهای مختلف نقض این قانون است.

بیشتر کشورها به همین دلیل با رواج ارزهای دیجیتال مخالفت کردند و بانک مرکزی ایران هم این ارزها را به‌رسمیت نمی‌شناسد. به‌تازگی خبری در ارتباط با طرح به‌رسمیت شناختن ارز دیجیتال به‌عنوان پول در نروژ مطرح شده است و شاید نروژ به‌عنوان اولین کشور دنیا این ارز را به‌عنوان یک واحدپولی به‌رسمیت بشناسد. در دیگر کشورهای اروپا و ایالات متحده آمریکا ارز دیجیتال به‌رسمیت شناخته نشده است هرچند پیش‌بینی‌ها می‌گوید که در آینده‌ای دور اسکناس حذف خواهد شد و این ارزهای دیجیتال است که در نقل و انتقال‌ها به‌کار خواهد آمد.

نایب‌ رییس کمیسیون بازار پول: در آینده‌ای دور اسکناس حذف خواهد شد

در واقع در آینده دیگر اسکناسی در جیب ندارید که آن را لمس کنید بلکه در یک دفتر دیجیتال ارزهایی دارید که می‌توانید با آن کالا و خدمات بخرید یا آن را به هر جای دیگر دنیا که خواستید منتقل کنید. در آینده نزدیک اما به‌نظر نمی‌رسد کشورها در ارتباط با به‌رسمیت شناختن پول دیجیتال به توافق همگانی برسند چرا که باید از نظر قانونی هم در این باره به وضعیت جدیدی رسید.

اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه نایب‌ رییس کمیسیون بازار پول: در آینده‌ای دور اسکناس حذف خواهد شد ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x