ونزوئلا برای فرار از تحریم‌ها مالیات فرودگاه‌ها را به بیت کوین تبدیل می‌کند

ونزوئلا برای فرار از تحریم‌ها مالیات فرودگاه‌ها را به بیت کوین تبدیل می‌کند

نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا، و دولت این کشور برای فرار از تحریم‌های اقتصادی و تأمین سرمایه، از درآمد دریافت مالیات و ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند.

به نقل از کوین‌دسک و براساس تحقیقی که روزنامه اسپانیایی ABC انجام داده، مادورو و دیگر مقامات دولت ونزوئلا، سعی داشتند تا با استفاده از یک برنامه کیف پول دیجیتال، با تبدیل درآمد مالیات حاصل از فرودگاه‌های داخلی این کشور به بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال و انتقال این سرمایه‌ها به صرافی‌های کشورهای هنگ‌کنگ، چین و روسیه، تحریم‌ها را دور بزنند. این ارزهای دیجیتال پس از انتقال به این صرافی‌ها، به ارز رایج تبدیل شده و به ونزوئلا فرستاده شدند.

در نتیجه‌ی اعلام ممنوعیت استفاده از حساب‌ بانک‌های آمریکایی و مشارکت در بازارهای آزاد بین‌المللی، دولت این کشور به ارزهای دیجیتال روی آورده است. گفته می‌شود که درآمد مالیاتی دریافتی، متعلق به فرودگاه بین‌المللی مایکتیا در نزدیکی کاراکاس، پایتخت ونزوئلا بوده و این مالیات‌ها از طریق یک سیستم خودکار که با برنامه‌ای به نام جتمن پی (Jetman Pay) کار می‌کند، جمع‌آوری‌ شده است.

دولت مادورو به منظور فرار از تحریم‌ها و تأمین سرمایه، از سود دریافت مالیات و ارزهای دیجیتال استفاده می‌کند.

دولت مادورو در تلاش است تا بیش از پیش از این برنامه در فعالیت‌هایی ازجمله جمع‌آوری درآمد حاصل از سوخت‌رسانی به هواپیماهای فرودگاه مایکتیا استفاده کند. طبق یک قرارداد غیررسمی، قرار است که از این برنامه برای مبارزه با ممنوعیت‌های اعمال‌شده از سوی آمریکا استفاده شود. طبق این قرارداد، هواپیماهای ورودی به این فرودگاه، در ازای دریافت سوخت، ارز فیات پرداخت خواهند کرد.

علاوه بر آن، شرکت پترولئوس د ونزوئلا (Petróleos de Venezuela)، شرکت دولتی نفت و گاز طبیعی ونزوئلا، از این برنامه برای پرداخت مالیات‌ به دولت استفاده کرده و سپس، این وجوه به شکل ارز دیجیتال به خارج از کشور ارسال خواهند شد. از ماه فوریه سال ۲۰۱۸ تا کنون، از سیستم خودکار جمع‌آوری مالیات‌ در فرودگاه مایکتیا استفاده شده و احتمال می‌رود که مادورو  این سیستم را در دیگر فرودگاه‌های کشورش نیز عملی کند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
ارشی
ارشی
4 سال قبل

اونوقت میگن چرا ترامپ مخالف بیتکوین هستش..