ازبکستان تعرفه برق ماینینگ را ۳۰۰ درصد افزایش می‌دهد!

ازبکستان تعرفه برق ماینینگ را ۳۰۰ درصد افزایش می‌دهد!

دولت جمهوری ازبکستان به صورت رسمی دستور افزایش ۳۰۰ درصدی تعرفه برق استخراج ارزهای دیجیتال را داده است.

به گزارش کوین تلگراف، روز ۲۷ سپتامبر (۵ مهر)، کابینه وزرای ازبکستان با صدور فرمانی اعلام کرد که ماینرهای ارزهای دیجیتال باید تعرفه‌ای سه برابر تعرفه فعلی برای برق خود پرداخت کنند.

این تصیم پیرو دستور پیشین رئیس جمهور ازبکستان اتخاذ شده است. شوکت میرضیایف، رئیس جمهور این کشور، ۲۲ آگوست (۳۱ مرداد) حکم کرده بود که روند بررسی‌ها در خصوص بهبود بهره‌وری انرژی در بخش‌های اقتصادی و حدود فعالیت‌های اجتماعی با سرعت بیشتری دنبال شود، استفاده از فناوری‌های جدید ذخیره انرژی انجام شود و توسعه‌ای در خصوص منابع انرژی‌های تجدیدپذیر صورت گیرد. گفته می‌شود این طرح به منظور تشویق استفاده منطقی از انرژی برق توسط مصرف‌کنندگان صورت گرفته است.

سپتامبر ۲۰۱۸، میرضیایف دستور ایجاد صندوق دولتی توسعه بلاک چین را داده بود. هدف اصلی این صندوق که «اعتبار دیجیتال» نام دارد، استفاده از بلاک چین در بسیاری از پروژه‌های دولتی از جمله پروژه‌های حوزه سلامت، آموزشی و فرهنگی است. این نهادِ تازه تاسیس، مسئولیت مدیریت سرمایه‌های خارجی در بخش اقتصاد دیجیتال ازبکستان را نیز بر عهده خواهد داشت.

همچنین اوایل سپتامبر طبق یک فرمان اجرایی، ارزهای دیجیتال از مالیات تبادلات معاف شدند و معاملات و استخراج آن‌ها نیز قانونی اعلام شد. بر اساس این قانون، اتباع و شرکت‌‌های خارجی تنها در صورتی می‌توانند در ازبکستان به تبادل ارزهای دیجیتال بپردازند که یک شرکت تابعه در این کشور ایجاد نمایند.

در بخش دیگری از این قانون آمده است که حداقل سرمایه لازم برای ایجاد یک صرافی ارزهای دیجیتال در ازبکستان ۷۱۰,۰۰۰ دلار است. علاوه بر اینها، معامله‌گران این حوزه مشمول قوانین بازار سهام ازبکستان نخواهند بود و از همین رو درآمدهای حاصل از معامله‌های آنها نیز مشمول مالیات نخواهد بود.

چین با دارا بودن سهمی سالانه ۷۰ درصدی از کل بیت کوین‌های استخراج شده در شبکه بیت کوین، نقشی اساسی را در تامین امنیت این شبکه ایفا می‌کند. با وجود این، ماه آوریل (فروردین) سال جاری دولت چین اعلام کرد که توقف فعالیت ماینرها در چین را مورد بررسی قرار خواهد داد.  

ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه