سهم کارمزدهای یونی‌سواپ در شبکه اتریوم از تتر پیشی گرفت!

سهم کارمزدهای یونی‌سواپ در شبکه اتریوم از تتر پیشی گرفت!

صرافی غیرمتمرکز یونی‌سواپ (Uniswap) با پیشی‌گرفتن از استیبل کوین تتر، در ردیف اول بزرگ‌ترین مصرف‌کننده گس در شبکه اتریوم ایستاد.

به گزارش کریپتو گلوب، داده‌های ای‌تی‌اچ‌گس‌استیشن (ETHGasStation)، نشان می‌دهد طی ۳۰ روز گذشته، یونی‌سواپ با مصرف ۶.۹۹ میلیون دلار از گس شبکه اتریوم، تتر را پشت سر گذاشته است. گفتنی است در این بازه زمانی، میزان مصرف استیبل کوین یو‌اس‌دی‌تی تتر برابر با ۶.۳۹ میلیون دلار بوده است.

یونی‌سواپ یک صرافی‌ ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز است و برخلاف اکثر پلتفرم‌های معاملاتی به‌جای دفتر سفارشات (Order Book) از بازارسازهای خودکار (AMMها) و استخرهای نقدینگی بهره می‌برد. کاربران این پروتکل، برای انجام یک معامله، کارمزدی ۰.۳ درصدی پرداخت می‌کنند که میان ارائه‌دهندگان مختلف نقدینگی تقسیم می‌شود.

افزایش ناگهانی محبوبیت صرافی‌های غیرمتمرکز باعث شد تا یونی‌سواپ بتواند در روز ۱۰ اوت (۲۰ مرداد) از نظر کل کارمزدهای پرداخت‌شده روزانه، سرآمد دیگر صرافی‌ها باشد. همچنین این صرافی توانست از نظر حجم معاملات نیز جایگاه اول را در میان صرافی‌های غیرمتمرکز از آن خود کند.

بنابر داده‌های دون آنالیتیکس (Dune Analytics)، طی هفت‌روز گذشته، بیش از ۵۵ درصد از کل حجم معاملات صرافی‌های غیرمتمرکز به یونی‌سواپ اختصاص داشته است. از این نظر، صرافی کرو (Curve) با میزبانی از ۱۵.۴ درصد از حجم معاملات در رده دوم قرار دارد. علاوه‌ بر این، یونی‌سواپ با در اختیار داشتن بیش از ۷,۰۰۰ معامله‌گر یکتا طی هفته گذشته پیشتاز بازار است. گفتنی است صرافی آی‌دکس (IDEX) با در اختیار داشتن ۴,۶۰۰ کاربر یکتا، جایگاه دوم را از آن خود کرده است.

صرافی‌های غیرمتمرکز و پروتکل‌های دیفای طی چند ماه اخیر، به‌ویژه از نظر رشد علاقه سرمایه‌گذاران به روش کشت سود، رشدی انفجارگونه را تجربه کرده‌اند. مطابق گزارش دون، مجموع حجم بازار صرافی‌های غیرمتمرکز به عدد حیرت‌آور ۹.۲ میلیارد دلار رسیده است. گفتنی است اکثر این پروژه‌ها در بستر شبکه اتریوم کار می‌کنند. هم‌اکنون قیمت اتریوم در صرافی‌ها در محدوده ۴۰۵ دلار است.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
حشمت الله محمدی خواه
حشمت الله محمدی خواه
3 سال قبل

سلام بسیار مفیدومثمر ثمر بود