یکی از سیاستمداران نزدیک به ترامپ از یک ارز دیجیتال با پشتوانه طلا حمایت کرد

یکی از سیاستمداران نزدیک به ترامپ از یک ارز دیجیتال با پشتوانه طلا حمایت کرد

جودی شلتون، نامزد معرفی‌شده توسط ترامپ برای عضویت در بانک فدرال و از نزدیکان او، از ارزی با پشتوانه طلا حتی اگر ارزی دیجیتال باشد، حمایت کرد.

به نقل از کوین تلگراف، جودی شلتون که نامزد موردنظر دونالد ترامپ برای عضویت در هیئت حاکم بر بانک فدرال به شمار می‌رود، از طرفداران بازگشت به یک استاندارد مالی بر اساس طلا «از روشی بسیار شبیه به ارزهای دیجیتال» است.

او در مصاحبه‌ای در روز یکشنبه به خبرنگاران گفته است:

از نظر من، این به معنای بازگشت [به استاندارد طلا] نیست، بیشتر شبیه «بازگشت به آینده» است. فکر می‌کنم چیزی که استاندارد طلا بر آن استوار است، انضباط پولی (monetary discipline) آن است. پول باید واحدی برای محاسبه، مقیاسی قابل اتکا و ذخیره‌ای قابل اطمینان برای ارزش باشد. این موضوع نباید به اینکه چه کسی رئیس فدرال رزرو است ربطی داشته باشد.

بر اساس آن‌چه شلتون می‌گوید، افق آینده برای استاندارد طلا احتمالا شامل ارزهای دیجیتال نیز خواهد بود. او گفت که بانک‌های مرکزی برای ارائه چنین واحد حساب قابل اطمینانی به بخش خصوصی کمک نمی‌کنند… تحت استاندارد طلا، چنین ثباتی را در نظام پولی داشتیم و به عقیده من این چیزی است که از دست رفته است… طلا می‌تواند دقیقا در صنعت ارز دیجیتال به کار گرفته شود.

همراهی با بخش در حال رشد ارزهای دیجیتال توسط شلتون اتفاق جدیدی نیست. او پیش‌تر نیز از پتانسیل دلار دیجیتال برای کمک به حفظ رهبری واحد پولی آمریکا در جهان، حمایت کرده بود.

از دیدگاه شلتون، ایالات متحده آمریکا نیاز به تجدیدنظر اساسی در رابطه با موانع ایجاد شده در پنجاه سال اخیر دارد. او پیش از این نیز اظهار کرده بود که حاکمیت فعلی بانک فدرال در جبهه‌ی مقابل یک جامعه هدایت‌شده توسط بازار قرار دارد:

چگونه ممکن است ۱۲ نفر که تنها سالی هشت بار یک‌دیگر را ملاقات می‌کنند، تصمیم بگیرند هزینه‌های سرمایه‌ای در برابر یک نرخ بنیادین و مشخص عرضه در بازار چه باید باشد؟ بانک فدرال به همه‌چیز واقف نیست. آن‌ها نمی‌دانند نرخ واقعی باید چقدر باشد؟ هیچ‌کس نمی‌تواند این را بداند. اگر موفقیت نظام سرمایه‌داری وابسته به این باشد که کسی با هوش بالا وجود داشته باشد و نرخ صحیح برای همه‌چیز را بداند… ما محکوم به نابودی هستیم. ممکن است به این شکل گوسپلان (نهاد برنامه‌ریزی مالی در شوروی سابق) را به حیات بازگردانده‌ باشیم.

از نگاه شلتون، فعالیت‌های بانک مرکزی مانع از آن می‌شود که بازار بتواند در برابر دخالت‌های بیش از حد و برنامه‌ریزی‌شده آن آزادانه عمل کند. در این‌جا او با طرفداران بیت کوین هم‌عقیده است که فناوری بلاک چین را راهی برای ایمن ماندن واحد پولی در مقابل هرگونه تلاش برای تغییر ارزش آن می‌دانند.

همچنین، شلتون ممکن است با حامیان کمیابی دیجیتال هم‌سو باشد. این افراد مدعی هستند بیت کوین به عنوان ارزی پشتیبان با منبعی پایان‌پذیر، می‌تواند نقشی ضدتورمی در سیاست‌های پولی ایفا کند.

در عین حال، او گفته است از دیدگاهی که در آن بانک فدرال قیمتی دلاری برای طلا، «به‌وسیله ارتباط ذخایر پولی و اعتباری با طلا» در نظر بگیرد، استقبال خواهد کرد:

یک سیستم متصل می‌تواند اجازه تبدیل ارز توسط افراد (که تحت استاندارد طلا هستند) یا بانک‌های مرکزی خارجی (که تحت سیستم برتون وودز هستند) را صادر کند. در هر دو حالت، این سیستم می‌تواند فشارهای تورمی را کاهش دهد.

در حالی‌که شایعاتی وجود داشت که کمیته بانکی سنا اوایل این ماه آماده رای دادن به نامزدی شلتون برای بانک فدرال بوده است، در حال حاضر با توجه به وجود شبهاتی در هر دو حزب این امر متوقف‌شده به‌نظر می‌رسد. فعلا، طرفداران بانک فدرال، طلا و حامیان دلار دیجیتال، همگی باید منتظر بمانند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
فیروز
فیروز
3 سال قبل

دلار هم یه روزی پشتوانش طلا بود ولی چون شخص ثالثی توش دخل تصرف داره این قرارداد شکست خورد.

MnM
MnM
4 سال قبل

اول مطلب یه حتی اضافه نوشتید تصحیح کنید لطفا ارز دیجیتال همیشه باید بهترین و بی نقص باشه
خسته نباشید همه تیم خوب ارز دیجیتال واقعا فوق العاده این