کاهش شدید قیمت ترون در پی شایعات کلاهبرداری

کاهش شدید قیمت ترون در پی شایعات کلاهبرداری

پس‌ از آنکه روز گذشته، شایعاتی مبنی بر یورش پلیس به مقر اصلی شرکت ترون در شهر پکن چین منتشر شد، قیمت ارز دیجیتال ترون به‌شدت افت پیدا کرد. اما داستان از چه قرار بود؟ در ادامه با ارزدیجیتال همراه باشید.

به گزارش خبرگزاری کوین تلگراف، پلیس به‌منظور حمایت و محافظت از کارکنان شرکت در مقابل افرادی که توسط گروهی با عنوان «Wave Field Super Community» فریب‌ خورده بودند، حضور پیدا کرده بود. این گروه با سو استفاده از نام چینی ترون، سعی در فریب سرمایه‌گذاران داشتند.

قربانیان این اتفاق، ترون را کلاهبرداری خطاب کرده و آن را عامل خودکشی یکی از سرمایه‌گذاران Wave Field می‌دانند. بنیاد ترون در ارتباط با این مسئله اعلام کرد:

با سو استفاده از نام ترون (TRON)، بیت تورنت (BitTorrent) و یوتورنت (uTorrent)، وعده‌ی سودهای هنگفت و بازگشت سرمایه به این افراد داده شده بود.

به گفته‌ی این شرکت، قربانیان، محل اشتباهی را برای اعتراض‌های خود انتخاب کردند. هم‌چنین، این افراد به دفتر شرکت ریبو تکنالجیز (Raybo Technologies)، یکی از شرکت‌های وابسته به ترون که در ثبت چندین نشان تجاری‌ آمریکایی از عبارات Tron استفاده کرده بود، مراجعه کردند. ترون در ادامه اعلام کرد:

مقامات اجرایی ترون عمیقاً با قربانیان و افراد فریب‌خورده همدردی می‌کنند. به‌علاوه، این شرکت به‌شدت اعمال خشونت‌آمیزی که احتمال دارد به اتفاقات ناخوشایند و غیر قابل کنترل منجر شود را محکوم می‌کند.

بنا بر اخبار به دست آمده، در این طرح پانزی، حدود ۱۴۵ میلیون دلار از سرمایه‌گذاران اخاذی شده است. روز گذشته یکی از کاربران توییتر با انتشار ویدیویی از حضور پلیس در مقر ترون، از جاستین سان، مدیرعامل ترون خواست تا در خصوص ارتباط خود با این ماجرا شفاف‌سازی کند.

توییت یکی از کاربران در خصوص حضور پلیس در بنیاد ترون

توییت یکی از کاربران در خصوص حضور پلیس در بنیاد ترون

سان در واکنش به این توییت نوشت:

روند کار در دفتر شریک تجاری ترون پس از حضور معترضان Wave Field Community و ماموران پلیس، به حالت عادی برگشت. ترون همچنان با قربانیان این کلاهبرداری همدردی کرده و برای حل این موضوع، با پلیس همکاری خواهد کرد.

شرکت Wave Field Super Community، فعالیت‌ خود را از ژانویه‌ی سال ۲۰۱۹ آغاز کرده و به دلیل آن که عبارت Wave Field در زبان چینی با عبارت‌های به‌کار رفته توسط ترون شباهت دارد، توانسته با ارائه یک طرح پانزی و سو استفاده از نام‌های ترون، بیت تورنت و یو تورنت و دادن وعده‌ی سود هنگفت، افراد زیادی را فریب دهد.

باید گفت که علی‌رغم تکذیب شایعات، قیمت ترون همچنان به حالت اولیه‌ی خود بازنگشته است.

باید گفت که علی‌رغم تکذیب شایعات، قیمت ترون همچنان به حالت اولیه‌ی خود بازنگشته است.

این گروه ادعا کرده بودند که از نمایندگان عالی (نودهای اصلی شبکه ترون) هستند اما این ادعا هیچ‌گاه توسط ترون تأیید نشد. وب‌سایت آنها نیز به‌صورت ناگهانی در تاریخ اول جولای بسته شد و این اتفاق، موجی از سردرگمی‌ها را در پی داشت.

کاربران وب‌سایت چینی ویبو (Weibo) نامه‌ای که به نظر می‌رسید به خودکشی زنی به نام ژیا بینگ (Xia Bing) مربوط باشد را در فضای مجازی منتشر کردند. طبق این نامه، وی برای انجام این سرمایه‌گذاری، مجبور به قرض شده بود. این نامه را اولین بار، وب‌سایت خبری نوکلیر فاینس (Nuclear Finance) منتشر کرد.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

3 دیدگاه
نادر عبدی
نادر عبدی
4 سال قبل

ترون جز پروژهای خوبه

سعید ج
سعید ج
4 سال قبل

آیا ترون گرون میشه؟

مستر بلوند
مستر بلوند
4 سال قبل

اقاى ناصر فلاح چرا بازار رو اشفنه ميكنى
قيمت سره جاشه، تو نگران نباش