وزیر خزانه‌داری آمریکا: نظارت بر ارزهای دیجیتال را به شدت گسترش می‌دهیم

وزیر خزانه‌داری آمریکا: نظارت بر ارزهای دیجیتال را به شدت گسترش می‌دهیم

اگرچه اندرو ینگ (Andrew Yang)، که یکی از طرفداران فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال است، از رقابت انتخاباتی ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا کنار کشید، اما این بدان معنا نیست که موضوع ارزهای دیجیتال، در انتخابات آتی و فضای سیاسی آمریکا موضوع مهمی نباشد.

به گزارش کوین تلگراف، تعداد شرکت‌های مربوط به حوزه بلاک چین و ارزهای دیجیتال در آمریکا، هر روز رو به گسترش است و این مسئله در سال ۲۰۲۰ به یک موضوع مهم سیاسی و اقتصادی تبدیل شده است.

مجلس سنای ایالات متحده آمریکا در روز چهارشنبه (۲۲ بهمن) جلسه رسیدگی به لایحه بودجه سال ۲۰۲۱ را برگزار کرد. سناتور مگی حسن (Maggie Hassan) ضمن دفاع از بودجه ۴.۸ تریلیون دلاری پیشنهادی ترامپ، سوالی در مورد ارزهای دیجیتال مطرح کرد:

بودجه پیشنهادی وزارت خزانه‌داری آمریکا چگونه خواهد توانست بر تراکنش‌های مشکوک ارزهای دیجیتال نظارت کند و از فعالیت‌های غیرقانونی تروریست‌ها و دیگر سازمان‌های بزهکار که توسط ارزهای دیجیتال انجام می‌شود، جلوگیری کند؟

استیون منوچین (Steven Mnuchin)، وزیر خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا در پاسخ گفت:

ما در حال گسترش نظارت در شبکه مبارزه با جرایم مالی (FinCEN) هستیم. از طرفی می‌خواهیم مطمئن شویم که حرکت رو به رشد فناوری متوقف نمی‌شود، و از طرف دیگر می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم که ارزهای دیجیتال مانند بانک‌های سابق سوئیس که با حساب‌های پنهانی فعالیت می‌کردند، نشوند.

شرکت‌های نظامی در ایالات متحده قبل از این تمایل خود را به حمایت از شرکت‌هایی که بلاک چین را مورد پذیرش قرار داده‌اند، ابراز کرده‌اند و حتی فدرال رزرو نیز توجه خود به قابلیت‌های بالقوه ارزهای دیجیتال را نشان داده است. اظهارات وزیر خزانه‌داری حاکی از شفافیت بیشتر در زمینه ارزهای دیجیتال برای جلوگیری از پولشویی است.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
فریدون یعقوبی
فریدون یعقوبی
4 سال قبل

سلام ااجرا شدن این قانون مساوی هست با خدا حافظی بچه های از ترید زدن داخل باینس هست و....