بلیط‌ یورو ۲۰۲۰ با بلاک چین اتریوم فروخته می‌شود

بلیط‌ یورو ۲۰۲۰ با بلاک چین اتریوم فروخته می‌شود

شرکت آلفا‌والت (AlphaWallet) که در زمینه ایجاد توکن در بخش‌های مختلف اقتصادی فعالیت می‌کند، با اتحادیه فوتبال اروپا، یوفا (UEFA)، برای فروش بلیط مسابقات پیش‌روی فوتبال جام ملت‌های اروپا (یورو ۲۰۲۰)، همکاری کرد.

آلفاوالت در نظر دارد، با ادغام در بلاک چین اتریوم، ۲۰,۰۰۰ توکن را در یک بلاک چین سفارشی که برای ارائه و فروش بلیط‌های مسابقات فوتبال یورو ۲۰۲۰ ایجاد شده، قرار دهد.

بر اساس گزارشی که در تاریخ ۲۹ دسامبر (۸ دی) منتشر شد، ویکتور ژانگ (Victor Zhang)، مدیر عامل آلفاوالت، اظهار داشت:

اگر ما بتوانیم ۵۰ درصد از بلیط‌های دیجیتالی مسابقات فوتبال لیگ اروپا را به بلیط‌هایی که به صورت توکن در بلاک چین ایجاد شده‌اند، تبدیل کنیم، میزان رشد کاربران بلاک چین بسیار بیشتر از تعداد فعلی کاربران این فناوری در جهان خواهد بود (۴۲,۲۹۰,۰۰۰ میلیون نفر).

ژانگ خاطرنشان کرد که بیش از ۲۰,۰۰۰ کاربر جدید، بدون اینکه خوشان اطلاعی داشته باشد، استفاده از تکنولوژی بلاک چین را تجربه خواهند کرد، زیرا بلیط‌های مسابقات به صورت توکن شده و در بستر امن بلاک چین قرار گرفته است. وی در ادامه افزود که نماینده اجرایی فروش بلیط‌های مسابقات لیگ اروپا، بودجه، بلیط و اختیارات لازم را فراهم می‌کند و تیم آلفاوالت فقط تکنولوژی آن را ارائه می‌دهد.

نرم افزار کیف پول مبتنی بر اتریوم آلفاوالت، این سیستمِ جدیدِ ایجاد توکن برای فروش بلیط را در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه هم آزمایش کرده است. این شرکت پس از آن سعی کرد راه‌حل‌هایی برای مشکلاتی از قبیل کلاهبرداری، مقیاس‌پذیری و عدم وجود مقررات در بازارهای ثانویه پیدا کند.

ژانگ در ادامه افزود که از آنجایی که این بلیط‌ها در بستر بلاک چین اتریوم ایجاد می‌شوند، صحت بلیط‌ها بلافاصله تایید می‌شود، بنابراین امکان انتقال مستقیم و همتا به همتای بلیط‌ها را فراهم می‌کند و همچنین به مهار توزیع بلیط‌های جعلی و تقلبی کمک می‌کند. علاوه بر این، اگر شخصی که بلیط را خریده، بخواهد آن را دوباره بفروشد، دقیقا مانند انتقال و جابجایی ارزهای دیجیتال، می‌تواند بلیط خود را به فروش برساند.

ژانگ خاطرنشان کرد، فقط در سال ۲۰۱۹، ۹۴۱,۴۰۰,۰۰۰ نفر کاربر بلیط دیجیتالی در سراسر جهان بودند و این کاربران می‌تواند به بلاک چین راه پیدا کنند. او در ادامه اظهارات خود افزود:

اگرچه بلاک چین هنوز آماده ایجاد توکن برای کل بخش‌های اقتصاد جهانی نیست، اما وقوع آن نزدیک است. صدها تکه گم شده وجود دارند که برای اینکه ایجاد توکن برای تمام بخش‌های اقتصاد جهانی بخواهد اتفاق بیفتد، باید پیدا شوند و در کنار هم قرار بگیرند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

1 دیدگاه
رضا
رضا
4 سال قبل

درود به شرفشون خیر ببینن ...