تیم دراپر: ممنوعیت بیت کوین هند را به ۴۰ سال عقب‌تر برمی‌گرداند

تیم دراپر: ممنوعیت بیت کوین هند را به ۴۰ سال عقب‌تر برمی‌گرداند

تیم دراپر (Tim Draper)، سرمایه‎گذار کارآفرین و فعال در عرصه‌ی ارزهای دیجیتال، در رابطه با ممنوعیت بیت ‎کوین و ارزهای ‎دیجیتال از سوی دولت هند گفت که این اقدام، هند را  به ۴۰ سال عقب‌تر برمی‎گرداند.

صدای ناقوس مرگ برای بیت کوین و ارزهای ‎دیجیتال در هند

به گزارش بیت کوینیست، هند به صراحت با پیروی از کشور چین، نگرش سخت‎گیرانه‎ا‎‎ی را نسبت به دارایی‎های دیجیتال در‎ پیش‎ گرفته است. پیش‎نویس «ممنوعیت ارزهای دیجیتال و لایحه‎ی مقررات آن در سال ۲۰۱۹» که چند هفته پیش افشا شده بود، بی‎درنگ به امضای دولت این کشور رسیده و گزارش آن به طور رسمی منتشر شده است.

این اقدام، بیت ‎کوین و صنعت ارزهای دیجیتال را که همواره مانعی بر سر راه رشدشان بوده، نابود خواهد کرد. کمیته‎ی مشترک وزرا (IMC)، به ریاست دبیر سابق وزارت اقتصاد، سابهش چندرا گرگ (Subhash Chandra Garg)، از پایان دادن به حضور ارزهای دیجیتال در دومین کشور پرجمعیت دنیا حمایت کرد. دراپر از این اقدام دولت هند انتقاد کرد و اظهار داشت:

این اقدام همانند جنبش مخالفت با انقلاب صنعتی لادیسم (Luddite) است. آن‎ها در واقع می‎گویند که نمی‎خواهیم پیشرفت ‌کنیم و این کار آن‎ها را به ۴۰ سال قبل‌تر برمی‎گرداند. تصور کنید، اگر این ‌کار را با اینترنت می‎کردند، چه اتفاقی می‎افتاد؟ مردم هند را ترک خواهند کرد و به کشوری می‌روند که ‌کمتر به عقب برگردد. من گمان می‎کنم که مردم از کشور خارج‌ شده و زندگی ‌بهتری هم خواهند داشت.

واضح است که ممنوعیت کامل ارزهای دیجیتال از سوی حکومت هند، همانند چین، آخرین عملی خواهد بود که مردم این کشور تحمل خواهند کرد. به وضوح، این ایده که مردم کنترل منابع مالی خود را در دست بگیرند، برای چنین دولت‎هایی ناراحت‌کننده است.

در این لایحه‎ نه ‌تنها بیت‎ کوین و سایر ارزهای دیجیتال ممنوع می‎شوند، بلکه برای استخراج‌کنندگان، ذخیره‌کنندگان، افرادی که با این ارزهای دیجیتال تراکنش انجام داده و به طور مستقیم یا غیرمستقیم از طریق صرافی‎ و یا بدون واسطه ترید می‎کنند، مالیات سنگین و زندان در نظر گرفته خواهد شد.

نفوذ بانک مرکزی هند

 بانک مرکزی هند برای جلوگیری از معامله‎ی ارزهای دیجیتال تلاش‌های زیادی انجام داده ‎است.

بانک مرکزی هند برای جلوگیری از معامله‎ی ارزهای دیجیتال تلاش‌های زیادی انجام داده ‎است.

امید است که دومین دوره‎ی ریاست نارندا مودی (Narenda Modi)، نخست‌وزیر هند، عصر جدیدی را برای این صنعت نوپا ایجاد کند، اما اکنون به وضوح، بانک مرکزی هند (RBI) با ابزار مالی‎ که در اختیار دارد، در حال نفوذ به این حوزه است. این بانک در طول سال قبل برای جلوگیری از معامله‎ی ارزهای دیجیتال توسط افراد و سازمان‎ها از طریق حساب‎های بانکی و ارزهای رایج، تلاش زیادی انجام داده ‎است. دراپر در ‎ادامه افزود:

به نظر می‎رسد که آن‎ها به‎ جای فکر کردن به منفعت کشور، به قدرت خود چسبیده‎اند. این حرکت نشان می‎دهد که مودی هنوز فساد را در کشور ریشه‎کن نکرده‎ و همچنان در دولت او به چشم می‌خورد.

از آن جا که کشورهای دیگر، از ارزهای دیجیتال و بلاک چین برای ایجاد نوآوری‎ و‎ تحول در صنایع استفاده می‌کنند؛ خشم‎ مخالفان حوزه‎ی ارزهای دیجیتال در هند می‎تواند این کشور را از قافله عقب بیندازد.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

4 دیدگاه
مهدی
مهدی
4 سال قبل

دولتها در تمام دنیا از پولدار شدن مردم عادی ترس دارند, مردم عادی همیشه باید مثل برده براشون کار کنند و سرمایه دارها روز به روز چاق تر بشن

علی
علی
4 سال قبل

جالبه رو قیمت بیت تاثیر نگذاشت این خبر یا شاید هنوز زود هست ولی چیزی که مشخصه بازار دیگه داره نسبت به خبرهای این چنینی مقاوم میشه و این نشان از درک بازار و مردم نسبت به این فناوری هست
اگر نسبت به این خبر در چند روز اینده بازار واکنش نشون نده دیگه جلو روند صعودی ارز ها به سادگی نمیشه گرفت.
چین امریکا هند دیگه از اینا خفن تر تو این حوزه نداشتیم واقعا جای خوشحالی داره

مجید نصیری
مجید نصیری
4 سال قبل
پاسخ  علی

بنظر من ممکنه این خبر باعث بالا رفتن قیمت بشه ، چون مردم بیشتر به سمت چیزهایی میرن که ازشون منع میشن

سعید
سعید
4 سال قبل

خیلی هم عالی احتمالا اینجوری سختی شبکه یکم بیاد پایین تر.