عرضه ارز دیجیتال با ثبات توسط بانک برزیلی با استفاده از شبکه اتریوم

عرضه ارز دیجیتال با ثبات توسط بانک برزیلی با استفاده از شبکه اتریوم

یک بانک دولتی قصد عرضه توکن رمزنگاری شده‌ای را دارد که برای حفظ تقارن با پول ملی طراحی شده است. بنابر اعلام رسمی خبرگزاری کوین دسک، بانک ملی توسعه اجتماعی برزیل در ژانویه ۲۰۱۹ از نسخه اولیه توکن BNDES که بر روی شبکه اتریوم اجرا می‌شود و پشتوانه یک به یک آن رئال برزیلی است، رونمایی خواهد کرد.

این بانک در سال ۲۰۱۸ این ارز دیجیتال با ثبات را مورد بررسی و آزمایش قرار داده و هم اکنون قصد دارد که از آن برای کمک‌های مشمول در مالیات به موسسات فرهنگی استفاده کند.

در طول این فرایند، یک شرکت توسعه نرم افزاری اتریوم به نام کانسنسیس، یکی از مشاوران بانک برزیلی مذکور خواهد بود. در حالی که این استارتاپ نیویورکی دیدگاه دیگری به جز تصدیق مشارکت خود با پروژه بانک برزیل را اعلام نکرده، مطابق با اولیت‌های ذکر شده در یک بیانیه داخلی عمل خواهد کرد. این بیانیه در ابتدای ماه جاری، توسط جوزف لوبین بنیان گذار کانسنسیس منتشر شد که بر اساس آن شرکت کانسنسیس در نقش یک متخصص بلاک چین بر مشاوره معماری و طراحی توکن متمرکز خواهد شد.

در اجرای اولیه این پروژه، مبلغی به ارزش چند صد دلار از توکن BNDES به شرکت توزیع فیلم Ancine داده خواهد شد تا در تولید و پخش متون و ساخت فیلم در برزیل به‌کار گرفته شود.

عرضه ارز دیجیتال با ثبات توسط بانک برزیلی با استفاده از شبکه اتریوم

تیم اولیه توکن BNDES

با توجه به رسوایی این بانک در زمینه فساد اقتصادی، اتخاذ سیاست‌های غیرمتعارف پولی و رشوه، مجریان BNDES امیدوارند که ثبت اطلاعات در یک بلاک چین عمومی در تقویت اعتماد به بانک‌های دولتی موثر باشد.

در این اجرای آزمایشی مدرک شناسایی الکترونیکی CNPJ یا دفتر ثبت اسناد ملی مالیات دهندگان به کار گرفته خواهد شد که هم اکنون شرکت‌های برزیلی در حد گسترده‌ای از آن به عنوان اسناد ثبت نام رسمی استفاده می‌کنند.

ونسا المایدا، یکی از مدیران بخش توسعه سیستم BNDES در مصاحبه‌ای با کوین دسک اظهار داشت:

ما می‌توانیم قوانین را با استفاده از قراردادهای هوشمند اجرا کنیم. شرکتی که این پول را دریافت می‌کند تنها می‌تواند آن را در همکاری با شرکت‌هایی که در بخش [فیلم] کار می‌کنند، خرج کند.

عرضه ارز دیجیتال با ثبات توسط بانک برزیلی با استفاده از شبکه اتریوم

از سمت چپ- ونسا المایدا و گلداستون آرانتس

وی در رابطه با مدارک شناسایی CPNJ افزود:

ما در برزیل یک نوع مدرک شناسایی داریم که دارای یک گواهی برای ارسال توکن به شرکت‌ها است. شرکت‌ها با استفاده از این گواهی قراردادهای همکاری را امضا می‌کنند و ما از این روش تمام آدرس‌هایی که می‌توانید به آن ها توکن ارسال کنید را از پیش خواهیم شناخت.

این پروژه با همکاری یکی از توسعه دهندگان بنیاد اتریوم به نام الکس ون دیسند، توسعه داده شد تا فیلم سازانی که با موسسه غیر انتفاعی Ancine همکاری می‌کنند این اجازه را داشته باشند که سوابق مالی خود را به طور آنی جمع آوری کرده و به اشتراک بگذارند. گیرندگان تنها از طریق بانک می‌توانند کوین‌ها را به پول رایج تبدیل کنند.

تمام اطلاعات تراکنش‌ها ممکن است در توسعه و اطلاع رسانی‌های آتی قابل استفاده باشد. المایدا می‌گوید که این اطلاعات می‌توانند به هدایت سیاست‌های دولت کمک کنند؛ آنها از این راه نقشه بهتری برای این بخش از اقتصاد در اختیار خواهند داشت.

فراتر از خرید و فروش

تا امروز اصلی ترین کاربران ارزهای دیجیتال باثبات، تریدرهای بازار ارز دیجیتال بوده‌اند که کوین‌های دیجیتالشان را در حساب صرافی‌ها نگه می‌داشتند تا بدون معامله با بانک، به تبادل ارزش یا تبدیل ارز دیجیتال بپردازند.

بیشتر بخوانید: قاتلین غیرمتمرکزسازی؛ با ارزهای دیجیتال باثبات بیشتر آشنا شویم

صرافی‌هایی مانند paxos ، Gemini ، و Coinbase، در سال ۲۰۱۸ ارزهای دیجیتال تنظیم شده با نرخ فیات را فهرست کردند. در مقابل، این پروژه برزیلی کاربردی فراتر از بازارهای سفته بازی را برای ارزهای دیجیتال تنظیم شده با نرخ فیات ارائه کرده است.

روزین کادامانی، بنیان‌گذار آکادمی Blockchain Education در برزیل، به کوین دسک اعلام کرد که اجرای آزمایشی پروژه BNDES می‌تواند یک اثر موجی بر سرتاسر کشور داشته باشد.

چراکه این بانک توسعه دولتی، اداره منابع مالی پروژه‌ها -از ابتکارات آموزشی گرفته تا زیرساخت‌های ساختمانی مانند جاده‌ها و سدها- را مدیریت می‌کند.

عرضه ارز دیجیتال با ثبات توسط بانک برزیلی با استفاده از شبکه اتریوم

ورودی بانک توسعه برزیل در ریو دو ژانیرو

کادامانی در ادامه گفت:

سیستم بانکی برزیل با سابقه فساد مالی شناخته می‌شود، از این‌رو سوال‌های بسیاری در مورد استفاده از سرمایه عمومی مطرح می‌شود.

عرضه ارز دیجیتال با ثبات توسط بانک برزیلی با استفاده از شبکه اتریوم

Rosine Kadamani

آنها با یک ارزدیجیتال با ثبات کار را شروع می‌کنند که اساسا یک نوع کنترل حسابداری است، زیرا همه چیز به بانک باز می‌گردد. اما در آینده، اگر به خوبی کار کند، پیامدهای دیگری نیز وجود دارد.

در واقع، گِلَداستون مویسِس آرانتِس جونیور در مقام عضو ارشد کادر فنی بنیاد BNDES Blockchain، در گفتگویی با کوین دسک گفته است که این بانک برزیلی برای گسترش این پروژه به سایر سازمان‌هایی که از دولت بودجه می‌گیرند، نتایج اجرای اولیه آن را مورد ارزیابی مجدد قرار می‌دهد:

این پروژه می‌تواند در سایر موسسات کشور و یا به طور کلی دولت نیز اجرا بشود.

منبع: coindesk
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه