طراحی یک ارز دیجیتال توسط دانشگاه MIT با ۹۹ درصد حجم ذخیره‌سازی کمتر از بیت کوین !

طراحی یک ارز دیجیتال توسط دانشگاه MIT با ۹۹ درصد حجم ذخیره‌سازی کمتر از بیت کوین !

طبق خبری که در وبلاگ MITNews در ۲۳‍ ژانویه (۳ بهمن) منتشر شد، محققان دانشگاه MIT ارز دیجیتالی توسعه داده‌اند که نودهای تایید کننده‌ی تراکنش آن، در مقایسه با بیت کوین، ۹۹ درصد داده‌ی کمتری ذخیره می‌کنند. 

این ارز دیجیتال والت (Vault) نامیده شده و در شبکه و سمپوزیوم امنیت سیستم توزیع شده (NDSS) در ماه آینده به اجرا در خواهد آمد. در پست منتشر شده در وبلاگ MITNews این چنین آمده است:

بیایید به کاربران امکان دهیم تنها با دانلود بخشی از کل داده‌های مربوط به تراکنش‌ها به این شبکه بپیوندند.

ارز دیجیتال والت همچنین، حساب‌های خالی را حذف نموده و تایید تراکنش‌ها را تنها با به کارگیری و بررسی داده‌های تراکنش‌های اخیر فراهم می‌نماید. در این پست نتایج آزمایشات انجام شده بر روی این شبکه نیز گزارش شده است:

طبق آزمایشات انجام شده، والت پهنای باند مورد نیاز برای اتصال شبکه‌اش را ۹۹ درصد نسبت به بیت کوین و ۹۰ درصد نسبت به اتریوم کاهش داده که با این احتساب یکی از کاراترین ارزهای دیجیتال امروزه محسوب می‌شود. نکته‌ی مهم اینجاست که والت تمام این کارها را با اطمینان از اینکه تمامی نودها همه‌ی تراکنش‌ها را تایید کنند انجام داده و امنیتی برابر تمامی همتایانش فراهم می‌سازد.

سایز بلاک در والت، ده مگابایت بوده و ۱۰,۰۰۰ تراکنش درون هر بلاک قرار می‌گیرد. هر بلاک، هش مربوط به بلاک قبل خود را نگاه می‌دارد. به گزارش MITNews، برای تایید تراکنش‌های بیت کوین، یک کاربر می‌بایست، تمام ۵۰۰,۰۰۰ بلاک یعنی چیزی در حدود ۱۵۰ گیگابایت را دانلود کند، همچنین باید موجودی تمامی حساب‌ها (تاریخچه تراکنش‌ها) را ذخیره کرده تا بتواند کاربران جدید را شناسایی نموده و از اینکه کاربران سرمایه‌ی لازم برای تکمیل تراکنش‌ها را دارند اطمینان حاصل کند.

طراحی یک ارز دیجیتال توسط دانشگاه MIT با 99 درصد حجم ذخیره‌سازی کمتر از بیت کوین !

دانشگاه MIT

والت بر مبنای بلاک چینی به نام آلگورند (Algorand) توسعه یافته که با اثبات سهام (proof-of-stake) کار می‌کند. بلاک چین آلگورند توسط سیلویو میکالی (Silvio Micali) پروفسور معروف حوزه‌ی مهندسی در دانشگاه MIT ایجاد شده است.

کوین تلگراف به تازگی گزارشی در خصوص ادعای Micali در مصاحبه‌اش با بلومبرگ مبنی بر اینکه بلاک چین پتانسیل ایجاد اقتصادی بی حد و مرز را داراست را منتشر کرده است. سیستم والت به کاربران اجازه می‌دهد، بلاک‌ها را با استفاده از اطلاعات موجود در ۱۰۰ الی ۱۰۰۰ بلاک گذشته که به آن breadcrumb می‌گویند، تایید کنند.

به این ترتیب، هر نود جدیدی که به شبکه اضافه می‌شود، با breadcrumb و یا همان (یک بلاک قدیمی تا یک بلاک خیلی جلوتر) مطابقت داده می‌شود. درک لانگ (Derek Lung) که در نوشتن مقاله‌ی مربوط به این نوع بلاک چین همکاری داشته است، توضیح می‌دهد که در این بلاک چین یک نود قادر است از بین تمامی بلاک ها عبور نماید. او همچنین اشاره می‌کند:

هدف عمده آن است که به ارزهای دیجیتال قابلیت مقیاس‌پذیری بیشتر برای داشتن کاربرانی بیشتر ببخشیم.

مقاله‌ی نوشته شده در خصوص والت همچنین می‌گوید که برای اتصال به شبکه، یک کاربر ۹۰ درصد به نسبت اتریوم (ETH) داده‌ی کمتری دانلود می‌کند. ویتالیک بوترین خالق اتریوم نیز پیش از این اعلام کرده بود که بلاک چین‌های آینده مبتنی بر شاردینگ و اثبات سهام، هزاران بار کارا تر خواهند بود.

توسعه‌دهندگان اتریوم برای پیاده‌سازی اثبات سهام، در حال توسعه پروتکل جدیدی به نام کسپر (Casper) هستند. آن‌ها در تابستان ۲۰۱۸، اعلام کردند که در آپدیت جدید این شبکه دو متد شاردینگ (sharding) و کسپر (Casper) را با یکدیگر ترکیب خواهند کرد. این دو روش تعداد تراکنش‌هایی که یک بلاک چین می‌تواند پردازش کند را افزایش می‌دهند.

چندی پیش هم گروهی از محققان از برجسته‌ترین دانشگاه‌های ایالات متحده از جمله MIT، یک شبکه‌ی پرداخت مقیاس‌پذیر جهانی به نام unit-e راه‌اندازی کرده‌اند.

منبع: cointelegraph
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
ایرج بکیار
ایرج بکیار
5 سال قبل

سلام.من اطلاعاتی در مورد ارز دیجیتالی فوین میخواستم و اینکه آینده این ارز چطوره؟