ارزش بازار تتر دوباره در حال رکوردشکنی است

ارزش بازار تتر دوباره در حال رکوردشکنی است

ارزش بازار تتر، طی ۹ روز اخیر یک میلیارد دلار افزایش یافته است. گفته می‌شود که نوسانات بازار ارزهای دیجیتال در روزهای گذشته، عامل اصلی این افزایش بوده است.

به گزارش کوین تلگراف، ارزش بازار تتر، ارز دیجیتال باثباتی که با پشتوانه دلار آمریکا عرضه می‌شود، در هفته‌های گذشته رشدی قابل‌توجه داشته است. احتمالا رشد شدید قیمت بیت کوین در روزهای گذشته و نزدیک‌شدن آن به اوج تاریخی خود، عامل اصلی در رشد بازار تتر بوده است.

پائولو آردوینو (Paolo Ardoino)، مدیر ارشد فناوری در بیتفینکس (Bitfinex) و تتر، روز پنجشنبه در توییتی نوشت که ارزش بازار تتر در طول ۹ روز، ۱ میلیارد دلار افزایش داشته است. از نظر افزایش ارزش بازار تتر، این افزایش در رده دوم قرار می‌گیرد. ۴ سپتامبر (۱۴ شهریور)، شاهد بیشترین افزایش در ارزش بازار تتر بودیم. در آن زمان، هشت روز طول کشید تا ارزش بازار این ارز دیجیتال ۱ میلیارد دلار افزایش پیدا کند.

در زمان نگارش این خبر، ارزش بازار تتر حدود ۱۹ میلیارد دلار است. این یعنی ۱۹ میلیارد واحد تتر با پشتوانه ۱ دلاری، در چرخه وجود دارد. ارزش بازار تتر از ابتدای سال جاری میلادی تا به حال رشدی ۴ برابری داشته است.

با توجه به وضعیت فعلی بازار ارزهای دیجیتال، تتر پس از بیت کوین، اتریوم و ریپل، در رده چهارم قرار دارد.

تتر و به‌طور کلی استیبل کوین‌ها، ابزاری برای تسهیل استفاده از ارزهای رایج در بازار ارزهای دیجیتال به حساب می‌آیند. سرمایه‌گذاران می‌توانند با استفاده از این ارزها، ارزهای دیجیتال دیگر خود را در ازای ارزهای رایج (در قالب تتر) بفروشند. این در حالی است که تتر ادعا می‌کند ارزهای دیجیتالش دارای پشتوانه یک‌به‌یک دلاری هستند اما هیچ‌گاه امکان حسابرسی کامل خزانه خود را فراهم نکرده است.

بلومبرگ در سال ۲۰۱۹ ادعا کرد که تمام تترهای موجود دارای پشتوانه یک‌به‌یک دلاری نیستند، بلکه تنها ۷۴ درصد آنها دارای پشتوانه نقدی و اوراق بهادار کوتاه‌مدت هستند.

هم تتر و هم بیتفینکس را، یک شرکت مادر ارائه می‌کند. اتهام دیگری که به این صرافی و تتر وارد شده است، دستکاری آنها در بازار صعودی سال ۲۰۱۷ است. صد البته نباید فراموش کرد که اثبات چنین ادعایی، آن هم در حوزه غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال، بسیار پیچیده و دشوار است.

بسیاری از رسانه‌ها معتقدند که دستکاری بازار نوظهوری همچون بیت کوین کار سختی است. با وجود تمام حواشی، تتر همچنان استیبل کوین شماره ۱ بازار ارزهای دیجیتال به حساب می‌آید و سه‌چهارم ارزش بازار استیبل کوین‌ها را در اختیار دارد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه