بانک دولتی سوئیس خدمات ارزهای دیجیتال ارائه خواهد کرد

بانک دولتی سوئیس خدمات ارزهای دیجیتال ارائه خواهد کرد

بانک باسلر کانتونال‌بانک (Basler Kantonalbank)، یکی از بانک‌های دولتی سوئیس، به‌عنوان اولین بانک در این کشور، برنامه‌های خود را در حوزه ارزهای دیجیتال اعلام کرده است.

به گزارش کوین تلگراف، بانک باسلر کانتونال‌بانک یا به‌اختصار BKB یک بانک تجاری دولتی در سوئیس است که قصد دارد از طریق شرکت‌های تابعه خود اقدام به عرضه خدمات مبتنی بر ارزهای دیجیتال کند.

بر اساس اخبار منتشرشده از سوی رسانه‌های محلی، یکی از شرکت‌های تابعه بانک BKB با همکاری یک گروه بانکی بین‌المللی با نام بنک کلر (Bank Cler) در حال کار روی خدماتی هستند که امکان ذخیره و معامله ارزهای دیجیتال را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. گفتنی است بانک BKB، مالک بخش عمده‌ای از سهام کلر است، بااین‌حال، شرکت تابعه این بانک، مجوز بانکی ویژه خود را دارد.

آن‌طور که پیداست سخنگوی بانک BKB مهر تأیید بر این خبرها زده است. وی همچنین خاطرنشان کرده است که برنامه‌های بانک BKB برای راه‌اندازی محصولات و خدمات مبتنی بر ارزهای دیجیتال، در پاسخ به تقاضای فزاینده برای دسترسی به این خدمات در سوئیس بوده است.

نماینده بانک BKB در گفت‌وگو با رسانه‌ها گفته است:

ما در گروه بانکی BKB در تلاشیم تا راهکارهایی را برای معامله و ذخیره ارزهای دیجیتال منتخب در اختیار مشتریان‌مان بگذاریم. ما به‌عنوان یک گروه بانکی متشکل از یک بانک منطقه‌ای مستقر (باسلر کانتونال‌بانک) و یک بانک ملی (بنک کلر) می‌خواهیم دسترسی امن به این محصولات مالی نوین را به مشتریان خود ارائه کنیم.

وی تاکنون اشاره نکرده است که کدام‌یک از ارزهای دیجیتال از طریق بانک BKB در اختیار شهروندان سوئیس قرار خواهد گرفت. هنوز این طرح در حال طی مراحل اولیه و آزمایشی است و تاریخ مشخصی برای راه‌اندازی آن اعلام نشده است.

اگر این طرح به سرانجام برسد، باسلر کانتونال‌بانک به اولین بانک دولتی سوئیس تبدیل می‌شود که وارد صنعت ارزهای دیجیتال شده است. سخنگوی این بانک در این باره گفته است:

مرکز شایستگی دیجیتال بنک کلر با همکاری گروه بانکی BKB این طرح را به پیش می‌برند.

سوئیس به‌عنوان میزبان «کریپتو ولی»، یکی از بهترین حوزه‌های قضایی جهان برای ارزهای دیجیتال است. در اوت ۲۰۱۸ (مرداد ۹۷)، بانک هیپودکاربنک لیزبورگ (Hypothekarbank Lenzburg) که سهام آن در بورس سیکس سوئیس دادوستد می‌شود، اولین بانک سوئیسی بود که امکان افتتاح حساب را در اختیار شرکت‌های فعال در حوزه بلاک چین و ارزهای دیجیتال قرار داد. گفتنی است مایرکی بامان (Maerki Baumann) نیز که یک بانک خانوادگی است، دومین بانک سوئیس بود که در اوت ۲۰۱۸ از پذیرش ارزهای دیجیتال خبر داد.

پیش‌تر نیز در روز ۲۰ ژوییه (۳۰ تیر)، رسانه‌ها گزارش دادند که جولیوس بائر (Julius Baer)، یکی از ۵ بانک برتر سوئیس، پس از فهرست‌کردن بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال در نیمه نخست سال ۲۰۲۰، شاهد افزایش ۳۰ درصدی سود خالص خود بوده است.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
محسن احمدی
محسن احمدی
۳ سال قبل

عااااالیه⁦(θ‿θ)⁩