روسیه نخستین وام با پشتوانه ارزهای دیجیتال را صادر کرد

روسیه نخستین وام با پشتوانه ارزهای دیجیتال را صادر کرد

اکسپوبنک (Expobank)، یکی از بانک‌های تجاری روسیه، اقدام به اعطای نخستین وام با پشتوانه ارزهای دیجیتال در این کشور کرده است.

به گزارش «The Block»، روزنامه کومرسانت (Kommersant)، دیروز طی گزارشی خبر داده است که این وام با پشتوانه توکن ویوز (Waves) به تاجری به نام میخائیل اوسپنسکی (Mikhail Uspensky) اعطا شده است. ساشا ایوانف (Sasha Ivanov)، بنیان‌گذار ویوز نیز با انتشار توییتی این خبر را تأیید کرده است.

آن‌طور که پیداست میزان این وام هنوز افشا نشده است. تانزیلا یاندیوا (Tanzila Yandieva)، رئیس دایره حقوقی اکسپوبنک به روزنامه کومرسانت می‌گوید که این وام می‌تواند الگویی برای اعضای جامعه حقوقی و بانکی روسیه [برای اقدامات آتی] باشد.

گزارش‌ها نشان می‌دهد که اکسپوبنک پیش‌تر با حقوق‌دان‌ها و کارشناسان حوزه ارزهای دیجیتال برای اعطای این وام مشورت کرده و به این نتیجه دست یافته است که توکن‌های ویوز در دسته «سایر دارایی‌ها» قرار می‌گیرند و توکن پرداخت قلمداد نمی‌شوند. همان‌طور که پیش‌تر در رسانه‌ها منتشر شد، قرار است از ابتدای سال آتی میلادی، استفاده از ارزهای دیجیتال برای انجام پرداخت در روسیه ممنوع شود.

گفتنی است ماه گذشته، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، لایحه‌ای را امضا کرد که طی آن به‌کارگیری ارزهای دیجیتال به‌عنوان ابزار پرداخت در این کشور ممنوع خواهد شد. این قانون از ژانویه ۲۰۲۱ (دی‌ماه) اجرایی می‌شود.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
مهران
مهران
3 سال قبل

سلام. ممنون میشم لینک منبع رسمی و اصلی این خبر را برای من ارسال کنید

امير
امير
3 سال قبل
پاسخ  مهران

روی کلمه "گزارش" کلیک کن میری به منبع اصلی خبر