چراغ سبز قانون‌گذاری در آمریکا/ صدور مجوز برای دو شرکت بزرگ ارزهای دیجیتال در ایالت نیویورک !

چراغ سبز قانون‌گذاری در آمریکا/ صدور مجوز برای دو شرکت بزرگ ارزهای دیجیتال در ایالت نیویورک !

استارت‌آپ معاملاتی سهام رابین‌هود (Robinhood) و ارائه‌دهنده خدمات دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین لیبرتی‌اکس (LibertyX) در زمره آخرین شرکت‌های موفق به دریافت مجوز بیت‌لایسنس نیویورک قرار گرفتند.

اداره خدمات مالی ایالت نیویورک (NYDFS) روز پنجشنبه اعلام کرد که به رابین‌هود کریپتو (Robinhood Crypto) از شرکت‌های تابعه شرکت اصلی و شرکت مون (Moon Inc) که تحت نام مستعار لیبرتی‌اکس فعالیت می‌کند، مجوزهای مرتبط با ارزهای دیجیتال را صادر کرده است. علاوه‌ بر این رابین‌هود موفق به دریافت مجوز انتقال پول نیز شده است.

ماریا وولو (Maria Vullo)، سرپرست اداره خدمات مالی ایالت نیویورک در بیانیه‌ای مدعی شد که نیویورک به لطف سازمان تنظیم قوانینش، بخش تکنولوژی مالی در حال شکوفایی در اختیار دارد.

ولادیمیر تنف (Vladimir Tenev) موسس و مدیر اجرایی صرافی رابین‌هود در اظهاریه‌ای عنوان کرد که مجوز جدید کامل‌کننده بخش بزرگی از سلسله خدمات سرمایه‌گذاری خواهد بود که شهروندان نیویورک در پلتفرم رابین‌هود به آن دسترسی دارند.

او در این خصوص افزود:

اداره خدمات مالی ایالت نیویورک طی این فرایند کمک شایانی کرد و همانگونه که آماده راه‌اندازی رابین‌هود کریپتو در نیویورک می‌شویم، چشم‌انتظار راهنمایی آن‌ها خواهیم بود.

رابین‌هود با ارائه محصولات بیت کوین و اتریوم به ساکنین چند ایالت محدود، خدمات معامله ارزهای دیجیتال را از فوریه ۲۰۱۸ آغاز کرد. در زمان نگارش خبر، گزینه‌های خریدوفروش برای ارزهای دیجیتالی نظیر بیت کوین کش، لایت کوین، دوج کوین و اتریوم کلاسیک نیز ارائه می‌دهد.

چراغ سبز قانون‌گذاری در آمریکا/ صدور مجوز برای دو شرکت بزرگ ارزهای دیجیتال در ایالت نیویورک !

در حالی که ساکنین ایالت نیویورک پیش از این به خدمات رابین‌هود دسترسی نداشتند، شرکت عنوان کرده بود که در ماه‌های آتی خدماتش را در این ایالت نیز آغاز خواهد کرد.

به طور مشابهی کریس ییم (Chris Yim)، مدیرعامل و موسس لیبرتی‌اکس اذعان داشت که شرکت او از دریافت مجوز بیت‌لایسنس خوشحال است و اولین خدمات خرید بیت کوین با کارت‌های اعتباری را برای ساکنین نیویورک ارائه می‌دهد.

طبق متن منتشر شده، این اولین شرکت مجوزدار خواهد بود که به ساکنین ایالت اجازه می‌دهد با کارت‌های اعتباری از طریق دستگاه‌های خودپرداز قدیمی، بیت کوین بخرند. این در حالی است که متصدی دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین کوین‌سورس (Coinsource) اواخر سال گذشته از دریافت مجوز بیت‌لایسنس خبر داد.

در حال حاضر حدود ۱۶ شرکت مختلف دارای مجوز بحث‌بر‌انگیز ارزهای مجازی هستند که اداره خدمات مالی ایالت نیویورک از سال ۲۰۱۵ آن را راه‌اندازی کرده است.

منبع: coindesk
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
کرمانی
کرمانی
5 سال قبل

بیت کوین رفت برا ۵ هزار