رشد ۳۰ درصدی قیمت ریپل در ۷ روز؛ همچنان ۹۳‌٪ پایین‌تر از اوج

رشد ۳۰ درصدی قیمت ریپل در ۷ روز؛ همچنان ۹۳‌٪ پایین‌تر از اوج

طی هفته گذشته، قیمت ریپل با رشدی ۳۰ درصدی همراه شد. این کوین، ابتدای هفته را از زیر میانگین متحرک ۲۰۰ روزه و با ۰.۲۱ دلار آغاز کرد. از آنجا توانست مقاومت این میانگین متحرک را بشکند و روندی صعودی درپیش بگیرد.

به گزارش کریپتوپوتیتو، ریپل چند روزی تلاش کرد تا بتواند مقاومت ۰.۲۴۵ دلار را نیز بشکند و خود را به ۰.۲۵۵ دلار برساند. در اولین روز از ماه اوت (۱۱ مرداد)، ریپل بیشتر اوج گرفت و تا سطح فیبوناچی گسترشی ۱.۲۷۲ پیش رفت تا به رکورد قیمت پنج‌ ماه اخیر خود در ۰.۲۷ دلار دست یابد.

درحال‌حاضر، قیمت این آلت کوین با رشدی ۹.۶۷ درصدی نسبت به ۲۴ ساعت گذشته، باز هم رکوردشکنی کرده است و با عبور از مقاومت‌ ۰.۲۸۲ دلاری اکنون با قیمت ۰.۲۹۲ دلار معامله می‌شود. درحال‌حاضر، مقاومت ۰.۲۹۶ دلار در سطح ۰.۷۸۶ فیبوناچی اصلاحی در مقابل ریپل است. درصورتی‌که ریپل بتواند از این سطح عبور کند، در ۰.۳ دلار با مقاومت بعدی روبه‌رو خواهد شد.

رشد ۳۰ درصدی قیمت ریپل در ۷ روز؛ همچنان ۹۳‌٪ پایین‌تر از اوج
نمودار ریپل. منبع: TradingView

از سویی دیگر، اولین سطح حمایت در ۰.۲۵۵ دلار قرار گرفته است. پس از آن، سطوح ۰.۲۴۵ و ۰.۲۳۴ دلار در سطح ۰.۳۸۲ فیبوناچی اصلاحی باید حفظ شوند. مرحله بعدی حمایت در سطح ۰.۵ فیبوناچی اصلاحی در ۰.۲۳ و ۰.۲۲۳ دلار قرار گرفته است.  

علاوه بر این، شاخص قدرت نسبی (RSI) و شاخص قدرت نسبی استوکاستیک (Stochastic RSI)، هر دو در مرحله بیش‌فروش قرار گرفته‌اند که نشان می‌دهد بازار احتمالا بیش‌ از حد معمول رشد کرده است. درواقع، از سپتامبر ۲۰۱۸ (شهریور ۹۷) تاکنون، شاخص قدرت نسبی تا به این اندازه در وضعیت بیش فروش قرار نگرفته بود.

ریپل در مقایسه با جفت‌ارز بیت کوین خود، مدتی در حال تلاش برای عبور از مقاومت میانگین متحرک ۱۰۰ روزه در محدوده ۲,۲۰۰ ساتوشی بود. در طول ماه گذشته، هر بار که این کوین تلاش کرد از این مقاومت عبور کند، ناکام ماند. طی هفته گذشته، ریپل اندکی افت کرد و تا سطح حمایت ۲,۰۲۲ ساتوشی عقب نشست؛ بااین‌حال، از این سطح بازگشت و آن را از دست نداد.

روند، باری دیگر به سمت ۲,۲۰۰ ساتوشی شتافت و درنهایت، روز ۳۱ ژوییه (۱۰ مرداد) از این سطح مقاومت عبور کرد. پس از آن، ریپل به پیشرفت خود تا رسیدن به رکورد ۲,۳۴۴ ساتوشی در سطح فیبوناچی گسترشی ۱.۲۷۲ ادامه داد. سپس، مقاومت‌های ۲,۴۰۰ ساتوشی (سطح فیبوناچی گسترشی ۱.۴۱۴)، ۲,۴۵۰ ساتوشی (میانگین متحرک ۲۰۰ روزه) و ۲,۴۶۰ ساتوشی (سطح فیبوناچی اصلاحی ۰.۳۸۲ در بازار نزولی) نیز شکسته شد و درحال‌حاضر، رکورد جدید ۲,۶۱۲ ساتوشی ثبت شده است.

از سویی دیگر، سطوح کلیدی حمایت برای جفت‌ارز ریپل-بیت کوین در ۲,۲۵۰، ۲,۲۰۰، ۲,۱۰۰ و ۲,۰۷۱ ساتوشی جای گرفته‌اند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
پوریا قربانیان
پوریا قربانیان
3 سال قبل

من از ریپل در قیمت ۲۱۶۳/.
خارج شدم و روی لایت کوین و نئو رفتم که متاسفانه عقب افتادم، چه پیشنهادی برای جبران ضرر میتونم بگیرم ؟!

آلت کوین
آلت کوین
3 سال قبل

روی لایت بمون ، من هردوشو دارم. ولی لایت ارز آینده داریه. این دست اون دست نباید توی بازار ارز دیجیتال کنی مگر توی سود دهی باشی.

شاهین علائی
شاهین علائی
3 سال قبل

اتریوم