جهش ۴۰ درصدی ریپل؛ XRP پس از مدت‌ها به جایگاه ششم بازار رسید

جهش ۴۰ درصدی ریپل؛ XRP پس از مدت‌ها به جایگاه ششم بازار رسید

به‌دنبال جهش ۴۰ درصدی قیمت ریپل در هفت روز گذشته، این ارز دیجیتال توانست پس از مدت‌ها به جایگاه ششم بازار بازگردد. این در حالی است که سرنوشت پرونده ریپل و کمیسیون بورس آمریکا همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

به گزارش یوتودی، آن‌طور که از داده‌های بازار پیداست، ارز دیجیتال ریپل با رشد اخیر خود توانسته است از کاردانو و سولانا پیشی بگیرد و پس از مدت‌ها مجدداً جایگاه ششم بازار را تجربه کند.

قیمت ریپل در ۲۴ ساعت گذشته ۱۲ درصد و در هفت روز گذشته حدود ۴۰ درصد افزایش یافته و عملکرد بسیار بهتری نسبت به دیگر ارزهای مطرح بازار داشته است.

با وجود ریزش بازار ارزهای دیجیتال در ابتدای ۲۰۲۲ و دعوای حقوقی بی‌سرانجام ریپل با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، XRP از ابتدای سال تاکنون ۵ درصد افزایش قیمت داشته است.

چارلز گاسپارینو (Charles Gasparino)، مجری فاکس بیزینس (Fox Business)، اخیراً در توییتی گفته است این پرونده احتمالاً تا تابستان پیش رو ادامه خواهد داشت. او اضافه کرد که انتشار فرمان اجرایی دولت بایدن برای ارزهای دیجیتال، ممکن است با طبقه‌بندی این توکن بحث‌برانگیز به‌عنوان یک اوراق بهادار ثبت‌نشده، شرایط را به‌نفع کمیسیون بورس آمریکا تغییر دهد.

اخیراً مرحله ارائه شواهد به دادگاه، بنا به درخواست هر دو طرف تا ۲۸ فوریه (۹ اسفند) تمدید شده است. این تأخیر، فرصت جمع‌آوری مدارک اضافی را برای ریپل و کمیسیون بورس فراهم کرده است.

استوارت آلدروتی (Stuart Alderoty)، وکیل ارشد بخش حقوقی ریپل، اخیراً از کمیسیون بورس آمریکا خواسته است تا هرچه سریع‌تر به این پرونده رسیدگی کند.

آنالیزا تورس (Analisa Torres)، قاضی این پرونده، هنوز درباره دادخواست‌های برد گارلینگهاوس (Brad Garlinghouse)، مدیرعامل ریپل و کریس لارسن (Chris Larsen)، یکی از بنیان‌گذاران این شرکت، برای رد کلی شکایت کمیسیون بورس تصمیمی نگرفته است. دادگاه همچنین هنوز تصمیم خود را درباره دادخواست کمیسیون بورس آمریکا برای اعتراض به دفاعیات کلیدی مدیران ریپل، درباره بحث «اطلاع‌رسانی منصفانه» اعلام نکرده است.

مدیران ریپل پیشتر به دادگاه گفته بودند که کمیسیون بورس در برخورد با مسئله ارز دیجیتال XRP، مقررات را به‌طور شفاف به آنها توضیح نداده و به همین خاطر نمی‌توان گفت که قانون اطلاع‌رسانی منصفانه را رعایت کرده است. کمیسیون بورس اخیراً دو نامه را هم برای توضیح این مسئله به قاضی پرونده ارائه کرده است.

پس از شکایت کمیسیون بورس از ریپل در دسامبر ۲۰۲۰ (آذر ۹۹)، قیمت این ارز دیجیتال ۷۰ درصد سقوط کرد و صرافی‌های زیادی معاملات این توکن را در آمریکا متوقف کردند. ریپل بعدها توانست قیمت خود را بازیابی کند؛ اما همچنان جزو معدود توکن‌های مهمی است که موفق نشده است در جریان روند صعودی اخیر ارزهای دیجیتال، رکورد تاریخی خود را افزایش دهد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
مهدی بدری بلقان
مهدی بدری بلقان
۲ سال قبل

ریپل مثل شمشیر دو لبه مبمونه. اگر دادگاه رو ببره رشد می کنه اگر ببازه سقوط شدید. خودتون هم خوب میدونید

حمید
حمید
۲ سال قبل

این رو هم مدنظر بگیرید که 60% سقوط داشت توی یک ماه