قراردادهای آتی اتریوم موجب افزایش نقدینگی بازار ارزهای دیجیتال خواهند شد

قراردادهای آتی اتریوم موجب افزایش نقدینگی بازار ارزهای دیجیتال خواهند شد

صرافی اریس‌اکس (ErisX) واقع در شیکاگو در پاسخ به کمیسیون معاملات آتی ایالات متحده (CFTC) در خصوص بازخوردش نسبت به ساختار و بازار اتریوم، نامه‌ی توضیحی‌ نوشته است.

این نامه که در ۱۵ فوریه (۲۶ بهمن) ارائه شد، اظهارات صرافی اریس‌اکس را اینچنین بیان می‌کند:

معرفی یک قرارداد آتی قانونی اتر، تاثیر مثبتی بر روی میزان رشد و بلوغ بازار خواهد گذاشت.

اریس‌اکس شرکتی است که از دل بازار معاملات آتی اریس (Eris) بیرون آمده و انتظار می‌رود در نیمه‌ی دوم سال ۲۰۱۹ از معاملات نقدی بیت کوین، اتریوم و لایت کوین نیز مانند قراردادهای آتی، پشتیبانی کند. این شرکت در حال حاضر در انتظار دریافت تاییدیه از مراجع قانونی است.

در این نامه‌ی توضیحی اینچنین آمده است:

لیست قراردادهای آتی اتر و معامله‌ی آنها در بازارهای قانونی کمیسیون معاملات آتی ایالات متحده با چشم ‌انداز این کمیسیون در جهت ایجاد بازارهای معاملاتی آزاد، شفاف، رقابتی و مالی برای جلوگیری از کلاه‌برداری، دستکاری و سوء استفاده مطابق با نخستین چهارچوب تنظیم مقررات فدرال در حوزه‌ی قراردادهای آتی، مطابقت دارد.

کمیسیون معاملات آتی ایالات متحده (CFTC) بارها اعلام کرده که بیت کوین از آنجایی که قصد دارد با ارزهای دولتی جایگزین گردد، بیشتر شبیه به یک کالا بوده تا یک اوراق بهادار که آن را تحت تصدی کمیسیون بورس و اوراق بهادار در آورد. پس از مذاکرات بسیار، اتر نیز از دسته‌ی اوراق بهادار در ژوئن ۲۰۱۸ خارج گردید.

اریس‌اکس در اظهارنامه‌ی خود، تمایز مفهوم اتریوم و بیت کوین را اینچنین توضیح داد:

 اتریوم بر مبنای برخی از اصول ساختاری بیت کوین برای توسعه‌ی عملکرد آن به عنوان یک سیستم ثبت رکورد توزیع شده و امن بر مبنای بلاک چین به وجود آمد تا قابلیت‌های بیشتری را به بیت کوین اضافه نماید.

قراردادهای آتی اتریوم موجب افزایش نقدینگی بازار ارزهای دیجیتال خواهند شد

پس از بررسی وضعیت کنونی بازار اتریوم، اریس‌اکس عدم ورود تشکیلات اقتصادی قانونی به این حوزه را، نبود مواضع قانونی شفاف دانسته که منجر به تشکیل صرافی‌ها و واسطه‌هایی می‌شود که سیاست‌های مشخصی ندارند و بسیاری از آنها حتی به صورت برون‌مرزی نیز فعالیت می‌کنند و این خطراتی همچون نوسانات قیمت و نقدینگی بازار را به دنبال خواهد داشت. در این نامه آمده است:

این مساله تنها محدود به ارز دیجیتال اتر نبوده و این وضعیت به علت تنوع قانون‌گذاری‌ها و نبود شفافیت در عملکرد و بازار از هم گسیخته‌ی صرافی‌ها و پلتفرم‌های ترید ایجاد شده است.

بنابراین اریس‌اکس اظهار کرد که قراردادهای آتی اتر که تحت قوانین CFTC هستند، منجر به مشارکت بیشتر موسسات مالی و تجار خواهند شده و بازارهای باثبات، منعطف‌تر با خاصیت نقدشوندگی بیشتری را ایجاد خواهند کرد که این به نوبه‌ی خود منجر به مدیریت بهتر ریسک و تعیین دقیق‌تر قیمت‌ها می‌شود.

اریس‌اکس در ماه جاری سه نیروی با سابقه را از بانک بارکلیز، یوتیوب و صرافی بورد آپشنز شیکاگو برای تکمیل نیروهای اجرایی خود جذب کرده و همچنین انتصاب جوزف لوبین در هیئت مدیره‌ی خود را نیز اعلام کرد.

منبع: cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه