پلیس به بزرگترین صرافی کره جنوبی یورش برد

پلیس به بزرگترین صرافی کره جنوبی یورش برد

گزارش‌ها حاکی از آن است که پلیس کره جنوبی به ساختمان صرافی ارز دیجیتال بیت هامب (Bithumb)، یکی از بزرگترین صرافی‌های این کشور، یورش برده است. گفته می‌شود که تخلفات مرتبط با حجم معاملات علت توقیف این صرافی باشد.

بر اساس گزارش کوین دسک، روز چهارشنبه (۱۲ شهریور) روزنامه سئول در گزارشی اعلام کرد که مأموران واحد تحقیقات جرایم هوشمند پلیس کلان‌شهر سئول به دفتر مرکزی بیت هامب واقع در منطقه گنگنام (Gangnam) در مرکز پایتخت یورش برده‌اند.

اقدام پلیس ظاهراً مرتبط با فروش توکن‌هایی با ارزش ۲۵ میلیون دلار بوده که در بیت هامب میزبانی شده است. طبق گزارش‌ها، پلتفرم سنگاپوری BTHMB پیشنهاد خرید این توکن‌ها را مطرح کرده بود، اما هیچ‌گاه این تصمیم جامه عمل به خود ندید.

بر اساس گزارش خبرگزاری دنیوز (TheNews)، برخی سرمایه‌گذاران گفته‌اند که میلیون‌ها دلار سرمایه خود را با سرمایه‌گذاری در این طرح از دست داده‌اند.

لی جانگ هون (Lee Jung-hoon) رئیس صرافی بیت هامب متهم به کلاهبرداری و ارسال غیرقانونی پول به خارج از کشور شده است. بیت هامب هنوز واکنشی نسبت به این اخبار نشان نداده است.

این دومین یورش پلیس به یک صرافی ارز دیجیتال در عرض یک هفته در کره جنوبی است.

پلیس هفته گذشته به بهانه جعلی‌بودن حجم معاملات صرافی کوین بیت (Coinbit) این صرافی را توقیف کرد. کوین بیت سومین صرافی بزرگ کشور کره جنوبی محسوب می‌شود.

بیت هامب یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال کره جنوبی است که بر اساس گزارش وب‌سایت کوین گکو (CoinGecko) حجم معاملات روزانه آن بیش از ۳۶۵ میلیون دلار است. گفتنی است که صرافی بیت هامب فعالیت خود را متوقف نکرده است و همچنان به کاربران خود خدمات ارائه می‌کند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
Reza kh
Reza kh
3 سال قبل

حتی اینا هم میخوان مارو بدبختر کنن

sss
sss
3 سال قبل

حالا شد یه چیزی