همکاری ریپل و مانی‌گرام از ارز دیجیتال فیسبوک مهمتر است!

همکاری ریپل و مانی‌گرام از ارز دیجیتال فیسبوک مهمتر است!

بر اساس گفته‌های برد گارلینگهاوس (Brad Garlinghouse)، مدیرعامل ریپل، این شرکت قصد دارد تا سرمایه‌گذاری‌های بیشتری را در حوزه پرداخت‌های مالی انجام دهد. این صحبت‌ها در حالی انجام گرفت که ریپل به‌تازگی ۳۰ میلیون دلار در شرکت «مانی‌گرام» (MoneyGram) سرمایه‌گذاری کرده است.

به‌گزارش بخش اقتصادی یاهو در ۹ آگوست (۱۸ مرداد) و به نقل از کوین تلگراف، قرارداد ریپل با مانی‌گرام شامل خرید ۱۰ درصد از سهام این شرکت بود. در قرارداد منعقدشده، بندی وجود دارد که بر اساس آن ریپل می‌تواند طی دو سال، میزان سرمایه‌گذاری را تا ۲۰ میلیون دلار دیگر افزایش دهد.

مانی‌گرام به عنوان دومین شرکت بزرگ جهان در حوزه انجام تبادلات مالی بین‌المللی از سوم آگوست (۱۲ مرداد)، از پلتفرم پرداخت xRapid ریپل در تراکنش‌های خود استفاده می‌کند. الکس هولمز (Alex Holmes) در جلسه درآمدهای فصلی سه‌ماهه دوم سال جاری مانی‌گرام ضمن اشاره به استفاده از xRapid، آن را از جمله مهمترین دلایل عقد قرارداد با ریپل دانست.

پیش‌تر نیز شاهد استفاده از xRapid توسط شرکای تجاری دیگر ریپل نظیر «سانتاندر»، «استاندارد چارترد» و «امریکن اکسپرس» بودیم. xRapid از سرویس‌های ویژه ریپل است که با استفاده از توکن‌های XRP، امکان انجام تراکنش‌های سریع بین‌المللی را فراهم می‌کند.

مانی گرام دومین شرکت جهان در حوزه انجام تبادلات مالی بین‌المللی است.

گارلینگهاوس در مصاحبه خود با بخش اقتصادی یاهو، ضمن تکذیب پرداخت مبلغ اضافی برای استفاده مانی‌گرام از خدمات ریپل افزود:

این مسئله را به عنوان یک «مشوق» در نظر نمی‌گیرم؛ روز به روز مشتری‌های بیشتر به سمت استفاده از خدمات ما جلب می‌شوند و ما نیز قدر این ارزش را می‌دانیم. اگر بخواهیم چنین روندی را تسریع کنیم، گزینه‌هایی داریم که انجام‌شان ممکن است از نظر برخی «مشوق و انگیزاننده» به‌نظر برسد.

گارلینگهاوس همچنین اذعان داشت که با توجه به عدم تمایل شرکای شرکت خصوصی توماس اچ لی THL به فروش با قیمت بازار، ریپل مبلغ بالایی را برای این قرارداد پرداخت کرده است. او در ادامه گفت:

طی دوازده ماه پس از عقد قرارداد، سهام مانی‌گرام ۸۰ درصد سقوط کرد، اما پس از آن شاهد رشدی ۱۶۸ درصدی بود.

به‌عقیده گارلینگهاوس، قرارداد ریپل و مانی‌گرام یکی از اولین استفاده‌های ارزهای دیجیتال و دارایی‌های رمزنگاری‌شده در سطح گسترده است. او در ادامه افزود:

این یک مسئله بسیار مهم است. اگر می‌خواستم شرط ببندم می‌گفتم، یک سال دیگر قرارداد مانی‌گرام، نسبت به وایت پیپر «لیبرا»، تاثیرات بیشتری در بازار ارزهای دیجیتال خواهد داشت.

حجم معاملات صورت‌گرفته با xRapid در سه‌ماهه اول تا سه‌ماهه دوم سال جاری میلادی رشدی ۱۷۰ درصدی داشته و مدیرعامل ریپل امیدوار است که این رقم تا سال ۲۰۲۰ به ۱ میلیارد دلار برسد.

با وجود همکاری ریپل با بیش از ۲۰۰ شرکت و موسسه مالی در سرتاسر جهان، گزارش‌ها حاکی از آن است که در حال حاضر، هر هفته دو قرارداد جدید توسط این شرکت به‌امضا می‌رسد. به‌عقیده گارلینگهاوس، تا پایان سال جاری، ۱۰۰ قرارداد جدید به‌امضا خواهد رسید که در ۲۰ درصد آن‌ها شامل xRapid و XRP خواهد بود.

بنابر گزارش‌ها، در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۱۹، فروش فصلی توکن‌های XRP با افزایش تقریبا ۴۸ درصدی به ۲۵۱.۵۱ میلیون دلار رسیده‌ است.

error in loading comments. please attention