هارد فورک جدید اتریوم به نام Metropolis اواخر سپتامبر ارائه خواهد شد

هارد فورک جدید اتریوم به نام Metropolis اواخر سپتامبر ارائه خواهد شد

این روزها غوغای بیت کوین و بیت کوین کش باعث شده که در اخباراخیر اتریوم نادیده گرفته شود.با این حال، تیم توسعه دهنده اتریوم فقط به صورت شفاهی اعلام کردند که هارد فورک Metropolis در اواخر سپتامبر سال جاری عرضه می شود.

هارد فورک جدید اتریوم

طبق نقشه پیشروی

پس از اینکه نقشه پیشروی اتریوم اوایل امسال (۲۰۱۷) عرضه شد، ارائه یک هارد فورک برای اتریوم پیشبینی شد. در برنامه پیشروی اتریوم گفته شده بود که تغییراتی جدید ارائه خواهد شد.
در این گزارش که اوایل سال جاری منتشر شده بود زمان این تغییرات را سه تا شش ماه بعد اعلام کرده بود و در اواخر ماه سپتامبر سال جاری (اواخر شهریور-اوایل مهرماه) انتظار شش ماه به پایان خواهد رسید.

ارتقاء پیش بینی شده

هارد فورک جدید باید شامل تغییرات قابل توجهی باشد.

ابتدا، افزایش ناشناس بودن تراکنش ها توسط پلتفرم “zk-SNARKs” . کاربران قادر به انجام تراکنش های ناشناس در سطوح بالاتر از گذشته خواهند بود.

دوم، برنامه نویسی و قرارداد های هوشمند با این ارتقاء جدید بسیار ساده تر خواهد شد و برخی از فشار بر برنامه نویسان کنونی را کاهش می دهد. Gas هم برای تنظیم صورت حساب ها تنظیم می شود.

سوم، ایجاد یک پوشش حفاظتی برای کسانی که به امنیت اهمیت می دهد ، این پوشش کاربران را قادر می سازد تا آدرس هایی را که کلید خصوصی دارند انتخاب کنند. این امر امنیت شبکه را افزایش می دهد، حتی در برابر هک کامپیوترهای کوانتومی.

و درآخر، این ارتقاء شامل یک ‘Difficulty-Bomb’( بمب سخت) هم می شود است که تراکنش های سنگین را تسهیل می کند.

این بمب طراحی شده است که یک گام بزرگ در انتقال از اثبات کار (PoW) به اثبات سهام (PoS) در شبکه برداشته شود. از این حرکت اغلب به عنوان عصر یخبندان اتریوم یاد می شود.

وضعیت قیمت چه خواهد شد؟

هنوز مشخص نیست که آیا این ارتقا باعث افزایش قیمت خواهد شد یا خیر. به احتمال زیاد این ارز با افزایش قیمت مواجه خواهد شد اما باید در نظر گرفت که ممکن است با کاهش سرعت استخراج، قیمت ممکن است کاهش یابد.

با این حال، ارتقاء میزان کاربران را در سیستم به طور کلی افزایش می دهد، و این باعث افزایش قیمت می شود.

صرف نظر از این، Metropolis آخرین هاردفورک در نقشه پیشروی اتریوم نیست – Serenity، ارتقاء بعدی اتریوم است که باعث افزایش ثبات و سرمایه گذاری بیشتر و در نهایت افزایش قیمت می شود.

منبع:cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه