تام لی: سال ۲۰۲۰ وضعیت بازار بهتر و سالم‌تر خواهد بود!

تام لی: سال ۲۰۲۰ وضعیت بازار بهتر و سالم‌تر خواهد بود!

تام لی (Tom Lee)، مدیر ارشد بخش تحقیقات فانداسترت (Fundstrat) و یکی از سرمایه‌گذاران بزرگ بیت کوین، در اظهار نظری اعلام کرده است که عملکرد مناسب ارزهای دیجیتال در ماه‌های اخیر می‌تواند به تغییراتی سودمند ختم شود.

به گزارش یوتودی، تام لی در توییت تازه خود ضمن اشاره به سه جریان همگرا، از آنها به عنوان عاملی تسریع‌کننده در رشد بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۰ میلادی یاد می‌کند. لی از هاوینگ بیت کوین، تهدیدهای جغرافیایی-سیاسی و انتخابات پیش رو در ایالات‌متحده به عنوان سه جریان پر اهمیت در بازار نام می‌برد. وی در توییت تازه خود که امروز (۲۵ دی) منتشر شد می‌نویسد:

عملکرد خوب ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۰، گواهی از تغییرات بهتر و سالم‌تر در این بازار ارزهای دیجیتال است. به عقیده ما سه همگرایی مثبت عاملی تسریع‌کننده برای بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال خواهد بود.

هفته گذشته، فانداسترت، با انتشار مطلبی به ترسیم دورنمایی کلی بازار ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۰ برای مشتریان خود پرداخت. در این مطلب عنوان شده است که بازار در بازه‌ای یک الی سه ماهه (حداکثر ۶ ماه) به سمت نزول می‌رود. لی در توییت هفته گذشته نیز اعلام کرد این احتمال وجود که هاوینگ بیت کوین که ماه می سال جاری میلادی رخ خواهد داد، [هنوز] تاثیری بر بازار نگذاشته باشد. هاوینگ رویدادی است که پاداش استخراج و به تبع آن تعداد ارزهای تولید شده در شبکه یک ارز دیجیتال نصف می‌شود.

در خصوص تنش‌های جغرافیایی-سیاسی می‌توان گفت که بازار نسبت به آنها چندان غریبه نیست. اخیرا نیز با حمله موشکی ایران به مواضع آمریکایی‌ها در عراق که در نتیجه ترور سردار قاسم سلیمانی صورت گرفت، شاهد ایجاد تنش‌ها نوساناتی در بازارهای مختلف بودیم. تنش‌هایی هم که به واسطه جنگ تجاری میان آمریکا و چین به وجود آمد، باعث افزایش قیمت بیت کوین شد.
در شرایط این چنینی، سرمایه‌گذاران به بیت کوین به عنوان یک حریم امن و یک سرپناه نگاه می‌کنند و همین مسئله سبب ورود حجم قابل توجهی از سرمایه به سمت این بازار می‌شود.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه