راه‌اندازی بکت (Bakkt) تا ۲۰۱۹ به تعویق افتاد

راه‌اندازی بکت (Bakkt) تا ۲۰۱۹ به تعویق افتاد

به نظر می‌رسد جنون ماه دسامبری که انتظار می‌رفت از وال‌استریت به سوی بازار ارزهای دیجیتال سرازیر شود را با تأخیر شاهد باشیم.

شرکت Intercontinental Exchange یا همان ICE که مالکیت بورس اوراق بهادار نیویورک را نیز در اختیار دارد، روز سه‌شنبه اعلام کرد که راه‌اندازی قراردادهای آتی بیت کوین را دست‌کم تا ۲۴ ژانویه ۲۰۱۹ به تأخیر انداخته است.

این محصول یعنی قراردادهای آتی روزانه بیت کوین بکت که اجرای آن برای ۱۲ام ماه دسامبر برنامه ریزی شده بود، این امکان را به سرمایه‌گذاران آمریکایی می‌دهد که برای اولین بار قراردادهای آتی ارزهای دیجیتال را به صورت فیزیکی و در بستری معتبر و در یک صرافی قانون‌گذاری شده متصل به جریان اصلی مبادله کنند. چرا که قراردادهای آتی بیت کوین CME و CBOE به صورت تسویه نقدی است و با رسیدن زمان انقضای قراردادهای آن، بیت کوینی رد و بدل نمی‌شود.

راه‌اندازی بکت (Bakkt) تا 2019 به تعویق افتاد

به گفته شرکت ICE این تأخیر قبل از ذخیره کردن بیت کوین و باز کردن بازار قراردادهای آتی، زمان کافی برای جذب مشتریان بیشتر فراهم خواهد کرد.

اطلاعیه منتشر شده توسط ICE به شرح زیر است:

نظر به داشتن تایید قانونی، ICE Futures US قراردادهای آتی روزانه بیت کوین بکت را برای مبادلات در تاریخ پنجشنبه ۲۴ ژانویه ۲۰۱۹ اضافه خواهد کرد. بازه‌زمانی جدید زمان کافی برای مشتریان و اعضای تسویه‌گر که درصدد وارد شدن به مبادلات و بستن قراردادهای جدید هستند، فراهم خواهد کرد.

به عقیده تحلیلگران راه‌اندازی بکت در ماه دسامبر می‌توانست شتاب‌دهنده‌ای برای یک روندصعودی در انتهای سال جاری میلادی باشد. تام لی، یکی از این تحلیلگران معروف است که بر پیش‌بینی بیت کوین ۱۵ هزار دلاری خود مصمم است.

منبع: ccn
error in loading comments. please attention