قزاقستان می‌خواهد سرمایه‌گذاری خود در بخش استخراج ارزهای دیجیتال را دو برابر کند

قزاقستان می‌خواهد سرمایه‌گذاری خود در بخش استخراج ارزهای دیجیتال را دو برابر کند

قزاقستان قصد دارد تا پایان سال جاری میلادی، سرمایه‌گذاری خود را روی استخراج ارزهای دیجیتال، دوبرابر کند. این کشور همچنین، در حال بررسی ارز دیجیتال ملی است تا بتواند از آنها نیز در سازوکارهای مالی خود استفاده کند.

به گزارش کوین تلگراف، در رویداد «روز مالی آنلاین آستانه در سال ۲۰۲۰»، مقامات قزاقستان و متخصصانی از روسیه و چین در ارتباط با برنامه‌های خود در حوزه توسعه ارز دیجیتال ملی‌شان به بحث و تبادل نظر پرداختند. طبق اعلام وزارت بازرگانی چین در ۱ جولای (۱۱ تیر)، قزاقستان قصد دارد تا پایان سال جاری میلادی، سرمایه‌‌گذاری روی استخراج ارزهای دیجیتال را در این کشور دوبرابر کند و به توسعه ارز دیجیتال ملی خود ادامه دهد.

بر اساس این گزارش‌، پروژه استخراج ارز دیجیتال در قزاقستان، ۸۲.۶ میلیون تِنگه (ارز ملی قزاقستان)، معادل با ۲۰ میلیون دلار، سرمایه جذب کرده است. در سال ۲۰۲۰، این سرمایه‌گذاری تا ۸۰ میلیون تِنگه دیگر افزایش خواهد یافت.

طبق اعلام قزاقستان، توسعه فناوری بلاک چین به ارز دیجیتال ملی این کشور اهمیت کاربردیِ ویژه‌ای می‌بخشد.

در مه ۲۰۲۰ (اردیبهشت)، مو زین (Mu Xin)، مشاور رئیس‌جمهور قزاقستان، طرح معرفی فناوری بلاک چین و تِنگه دیجیتال را مطرح کرد. هدف از این اقدام، مبارزه با فساد و حصول اطمینان از شفافیت در تخصیص بودجه دولتی اعلام شد. در ماه ژوئن (خرداد)، این کشور طرح توسعه فناوری دیجیتال و بلاک چین را تصویب کرد.

در حال حاضر، بانک مرکزی قزاقستان نشان داده است که قابلیت عرضه تِنگه دیجیتال را دارد. زارنوف (Zarenov)، مشاور رئیس‌ بانک مرکزی قزاقستان تأکید کرد:

وظیفه اصلی بانک مرکزی حفظ اهداف تورمی و ثبات بازار مالی است و راه‌حل ارز دیجیتال ملی، اولویت دوم است. نکته اصلی اطمینان از این مسئله است که طرح سیستم ارز دیجیتال با اهداف سیاست‌های پولی دولت هماهنگ و هم‌راستا باشد.

کاریف (Kariyev)، مدیر توسعه مرکز مالی بین‌المللی آستانه (AIFC) گفت که این مرکز مایل است به‌طور آزمایشی، زمینه قانونی برای عرضه ارز دیجیتال ملی قزاقستان را فراهم و از آن حمایت کند. پروتکل مرکز مالی بین‌المللی آستانه شامل طبقه‌بندی ارزهای دیجیتال، قراردادهای هوشمند، کیف پول‌های دیجیتال و سایر شرایط و مفاد قانونی بازار ارزهای دیجیتال است.

قزاقستان پیش از این نیز روشی برای ذخیره و گردش ارزهای دیجیتال ایجاد کرده بود تا این فرایندها را از طریق پلتفرمی حرفه‌ای استانداردسازی کند.  

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه