متصدیان امور مالی ژاپن موضع خود در خصوص عرضه اولیه سکه را صریحا مشخص نمودند

متصدیان امور مالی ژاپن موضع خود در خصوص عرضه اولیه سکه را صریحا مشخص نمودند

آژانس خدمات مالی ژاپن (FSA) بیانیه ای در خصوص عرضه اولیه سکه (ICOs) منتشر نمود. این آژانس علاوه بر هشدارهای لازم به شرح چگونگی دو قانون موجودی که ممکن است در خصوص فروش توکن ها اعمال شود، پرداخت.

آژانس خدمات مالی ژاپن در خصوص خطرات عرضه اولیه سکه (ICOs) هشدار می دهد

آژانس خدمات مالی ژاپن در روز جمعه به انتشار بیانه ای پرداخت که طی آن موضع خود در خصوص عرضه اولیه سکه را صریحا مشخص نمود. این آژانس در ابتدا به عموم در خصوص دو خطری که سرمایه گذاران عرضه اولیه سکه (ICOs) را تهدید می کند، هشدار داد.

اولین خطری که این آژانس در مورد آن هشدار داده است، مربوط به نوسان قیمت می باشد

“قیمت یک توکن ممکن است کاهش یابد یا ناگهان بی ارزش شود”

دومین خطر مربوط به احتمال کلاهبرداری است. این آژانس هشدار داد که کالاها و خدماتی که در سند وایت پِیپِر عرضه اولیه سکه (ICOs) تعیین شده اند، ممکن است، به نقدینگی تبدیل نشوند

لازم است شما نسبت به ریسک معامله (سرمایه گذاری) خود درک کافی داشته باشید و چنانچه قصد دارید توکن خریداری کنید، از حجم یک پروژه عرضه اولیه سکه (ICOs) آگاه بوده وهمچنین توجه کافی به درخواست های مشکوک در خصوص عرضه اولیه سکه (ICOs) داشته باشید.

متصدیان امور مالی ژاپن موضع خود در خصوص عرضه اولیه سکه را صریحا مشخص نمودند

 

دو قانون وضع شده که ممکن است اعمال گردد

گرچه در مورد عرضه اولیه سکه (ICOs) در ژاپن قانون خاصی وجود ندارد اما ممکن است آنها از طریق این دو قانون مورد تنظیم قرار گیرند. آژانس خدمات مالی ژاپن در خصوص کسب و کارهایی که بر پایه عرضه اولیه سکه (ICOs) قرار دارند، تاکید نمود:

عرضه اولیه سکه (ICOs) بسته به چگونگی ساختار آنها ممکن است در محدوده قوانین مربوط به سرویس های پرداخت یا ابزارهای مالی و تبادل ارز قرار گیرند.

آژانس خدمات مالی ژاپن همچنین اعلام کرد:

“چنانچه توکن های صادر شده در عرضه اولیه سکه (ICOs) تحت مقررات ارزهای مجازی سرویس های پرداخت قرار گیرند، لازم است مدیران شرکت های تجاری که در زمینه سرویس های تبادل ارز دیجیتال فعالیت دارند، شرکت خود را در دوایر امور مالی محلی که از سوی نخست وزیری دارای اختیاراتی می باشند، به ثبت برسانند”

تاکنون تعداد یازده صرافی ارزهای رمزگذاری شده توسط این آژانس مورد تایید قرار گرفته است.

این آژانس عنوان داشت:

“چنانچه عرضه اولیه سکه (ICOs) از ویژگیهای سرمایه گذاری برخوردار باشد و خرید از یک توکن توسط یک نوع ارز دیجیتال صورت گیرد عملا معادل با یک مناقصه قانونی تلقی خواهد شد، لذا عرضه اولیه سکه (ICOs) مشمول قوانین ابزار و تبادلات مالی واقع می گردد.

عرضه اولیه سکه (ICOs) در ژاپن

بازار عرضه اولیه سکه (ICOs) در ژاپن بازاری رو به رشد است. شرکت های کوچک و بزرگ از توکن های فروش جهت افزایش درآمد خود استفاده می کنند.
ما اخیرا طی گزارشی در خصوص شرکت اینترنتی جی ام اُ (GMO) ژاپن عنوان داشته که این شرکت قصد دارد از عرضه اولیه سکه (ICOs) جهت فروش چیپ های ۷ نانومتر از بردهای ماینینگ بیت کوین استفاده نماید.
گروه اس بی آی (SBI)، سرویس خدمات مالی ژاپن، نیز بر پایه عرضه اولیه سکه (ICOs) اقدام به راه اندازی دو نوع کسب و کار نموده است: تجارت مالی و تجارت اطلاعات رتبه بندی از طریق شرکت مورنینگ استار (Morning star) ژاپن. شرکت Tech Bureau که صرافی ژاپنی بیت کوین Zaif را مدیریت می کند، در ماه آگوست(مرداد) پلتفرمی بنام کومسا(Comsa) را راه اندازی نمود.
این شرکت کومسا را به عنوان یک راهکار “یک مرحله ای” توصیف می کند که شامل یک سند سفید(whitepaper) چند زبانه، یک توکن پیش پیکر بندی شده داشبوردِ فروش، سرویس های یکپارچه بلاکچین و سرویس های PR می باشد و به عرضه اولیه سکه (ICOs) شما اختصاص داده شده است.
Quoine، صرافی بیت کوین سنگاپور، که دارای عملکرد قدرتمندی در ژاپن می باشد، اوایل ماه جاری راه اندازی یک سرویس عرضه اولیه سکه (ICOs) به نام “کش (Qash)” را اعلام نمود.
هر دو شرکت Quoine و Zaif جزء یازده شرکتی می باشند که در ماه سپتامبر توسط آژانس خدمات مالی ژاپن مورد تایید واقع شدند.

علاوه براین صرافی های چینی بیت کوین که در تلاشند بخش عرضه اولیه سکه (ICOs) خود را به ژاپن منتقل نمایند. براساس گزارش چند روز گذشته ما، صرافی برجسته بیت کوین در ژاپن، این شرکت هزاران درخواست از سوی استارت آپ های چینی و سایر کشورهای جهان دریافت نموده که طی آن از ما درخواست کرده اند پس از ممنوعیت عرضه اولیه سکه (ICOs) توسط دولت چین، توکن هایشان را در فهرست قرار دهیم.

 

 

نظر شما در اینباره چیست؟ آیا چین اجازه از دست رفتن همچین بازاری را در کشورش خواهد داد؟ این اتفاق چه پیامی برای کشور های دیگر خواهد داشت؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید

 

 

منبع: news.bitcoi
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه