میتسوبیشی، غول مالی ژاپن، ارز دیجیتال خود را عرضه خواهد کرد

میتسوبیشی، غول مالی ژاپن، ارز دیجیتال خود را عرضه خواهد کرد

گروه مالی میتسوبیشی یواف‌جی (MUFG)، بزرگترین نهاد بانکی ژاپن، قرار است در نیمه دوم سال میلادی جاری، دست به صدور و عرضه یک ارز دیجیتال بزند.

به گزارش کوین دسک، رکریوت گروپ (Recruit Group)، شرکت هلدینگ بزرگ ژاپنی که مدیریت سرویس‌های بسیاری از جمله سرویس رستوران‌یابی هات پپر گورمت (Hot Pepper Gourmet) را در دست دارد، میتسوبیشی یو‌اف‌جی را در کار صدور این ارز دیجیتال، یاری خواهد کرد.

این خبر طی مصاحبه رئیس این شرکت با روزنامه ژاپنی مانیچی شیمبون (Mainichi Shimbun) در هفته گذشته، در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته است.

بنا بر گزارش‌های منتشرشده، این ارز دیجیتال در ابتدا در یک اپلیکیشن پرداخت همراه برای شرکت‌های عضو فهرست‌شده در وب‌سایت رکریوت، قابل‌استفاده خواهد بود.

گفتنی است آمار و ارقام رکریوت نشان می‌دهد این سرویس، حدودا یک میلیون فروشگاه در عضویت خود دارد.

همچنین این شرکت، شرکت مادر سایت کاریابی ایندید (Indeed) و وب‌سایت گلس‌در (Glassdoor) است.

کامزاوا (Kamezawa) در ادامه گفته است که اگرچه عرضه این ارز دیجیتال، ممکن است اندکی با تأخیر همراه باشد، اما با توجه به همه‌گیری ویروس کرونا، حالا زمان مناسبی برای معرفی آن است.

هرچند در ابتدای امر، تنها اعضای رکریوت قادر به استفاده از این ارز دیجیتال هستند، اما کامزاوا می‌گوید در آینده با گسترش دامنه این طرح ابتکاری، سایر فروشگاه‌ها نیز می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

گفتنی است MUFG در دسامبر ۲۰۱۹ (آذر ۹۸) با بی‌اهمیت جلوه‌دادن گزارش‌هایی که از راه‌اندازی قریب‌الوقوع یک ارز دیجیتال توسط این گروه مالی خبر داده بودند، اعلام کرده بود که به‌رغم انعقاد یک قرارداد سرمایه‌گذاری مشترک با رکریورت، هیچ تصمیم دیگری مبنی بر ورود جدی به این حوزه، اتخاذ نکرده است.

بنابر اطلاعات ویکی‌پدیا، MUFG پنجمین بانک و دومین هلدینگ بانکداری بزرگ جهان است.

شایان ذکر است که این گروه مالی، پیش‌تر نیز دست به انعقاد قرارداد همکاری مشترک با چند بنگاه ژاپنی برای تحقیق در زمینه توکن‌های اوراق بهادار زده و در سپتامبر اخیر (شهریور ۹۸) هم در سرمایه‌گذاری ۱۴میلیون دلاری در شرکت فناوری توکن سکیوریتایز (Securitize) مشارکت کرده بود.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه